Seminarium on-line: " Szanse i wyzwania recyklingu w Polsce, Niemczech i na świecie"
Szanowni Państwo, drodzy uczestnicy,
Sieć Informacyjna Euroregionu Pomerania serdecznie zaprasza na seminarium poświęconym tematyce recyklingu, który jest jednym z kluczowych elementów działań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju naszej planety. W obliczu rosnącej konsumpcji, powiększających się ilości odpadów oraz zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi, konieczne jest podjęcie świadomych i skutecznych działań mających na celu minimalizację naszego wpływu na środowisko. Recykling to nie tylko obowiązek, ale także szansa na stworzenie bardziej ekologicznej i oszczędnej cywilizacji. Dzisiejsze seminarium ma na celu przybliżenie Wam najważniejszych zagadnień związanych z recyklingiem, wymianę doświadczeń oraz wypracowanie praktycznych sposobów na wdrażanie tego ważnego procesu w codziennym życiu. Mam nadzieję, że nasze spotkanie pozwoli nie tylko pogłębić wiedzę, ale także zainspiruje do działań proekologicznych, które przyniosą wymierne korzyści dla naszej planety i przyszłych pokoleń.
Udział w seminarium jest bezpłatny. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg VIA Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska 2021-2027 i będzie tłumaczone symultanicznie.
📆 26 czerwca 2025 r.
🧭 godz. 10:00
📧 link do platformy zoom: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_Hqu5-2...
Nasi Prelegenci:
Marcin Chełkowski
Absolwent Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej. Zaraz po studiach rozpoczął pracę na stanowisku inżyniera ds. obiektów gospodarki odpadami w niemieckiej firmie specjalizującej się w budowie składowisk odpadów i rekultywacji terenów poprzemysłowych oraz w projektowaniu składowisk odpadów. Od roku 2005 zajmuje się doradztwem w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi i projektowaniem zakładów gospodarki odpadami. Odpowiadał za przygotowanie i wdrożenie nowych rozwiązań systemowych w gospodarowaniu odpadami komunalnymi po wejściu w życie tzw. "reformy odpadowej" w ponad 20 polskich miastach. Członek Krajowej Izby Gospodarki Odpadami i Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Posiada uprawnienia zawodowe w gospodarce odpadami dla zakresów kierowania składowiskami oraz kierowania spalarniami odpadów oraz uprawnienia budowlane. Autor i współautor licznych publikacji. Obecnie Prezes Zarządu IVW Polska Sp. z o.o.
dr hab. inż. Tomasz Rydzkowski, prof. Politechniki Koszalińskiej
Wydział Mechaniczny, Katedra Procesów i Urządzeń Przemysłu Spożywczego
Tomasz Rydzkowski - obecnie pracuje na Wydziale Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej w Koszalinie. Tomasz prowadzi badania w zakresie inżynierii mechanicznej i inżynierii materiałowej. Obecnie zajmuje się recyklingiem polimerów, przetwarzaniem kompozytów polimerowych, biodegradacją materiałów opakowaniowych, a także Backery - inżynierią i technologią podkładów chlebowych.