Jak reagować i wspierać dzieci w zaburzeniach nastroju?
Pomoc dzieciom z zaburzeniami nastroju to coraz częstsze wyzwanie, z którym spotykają się zarówno rodzice, nauczyciele, jak i wychowawcy. Każdy z nas, dorosłych, może być pierwszą osobą, która zauważy u młodego człowieka symptomy problemów emocjonalnych. Jak zauważyć, że naturalne wahania nastroju przekształcają się w coś poważniejszego? Jak i kiedy na nie reagować?
Podczas webinaru:
- dowiesz się czym są zaburzenia nastroju i jakie czynniki muszą wystąpić, by można było je zdiagnozować.
- poznasz różnice między naturalnymi zmianami nastroju, a zaburzeniami wymagającymi interwencji specjalisty.
- otrzymasz praktyczne wskazówki, jak towarzyszyć dziecku w przeżywaniu emocji i nastrojów, bez obaw i z pełnym zrozumieniem.
- podpowiemy, kiedy warto skierować dziecko do specjalisty oraz jaką rolę mogą odgrywać w tym procesie nauczyciele i wychowawcy, którzy często jako pierwsi dostrzegają sygnały, że dziecko potrzebuje wsparcia.
Ważne dla uczestnika:
- regulamin zapisów
- certyfikat i nagranie uwzględnione są w opłacie za szkolenie
Prowadząca: Katarzyna Czekierda Pieciuk
Psycholog, pedagog specjalny, dyplomowany psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończyła Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Pomocy Psychologicznej i Edukacji INTRA, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończyła również Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (IPZ PTP) na kierunku Pomoc psychologiczna dla dorosłych ofiar przemocy. Przez wiele lat pracowała w szkołach podstawowych i gimnazjach z trudną młodzieżą. Ma wieloletnie doświadczenie w terapii młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych, osób z zaburzeniami psychicznymi, depresją, a także z osobami doznającymi przemocy w rodzinie. Aktualnie zajmuje się psychoterapią indywidualną, par oraz poradnictwem wychowawczym dla rodziców. Prowadzi szkolenia umiejętności wychowawczych dla rodziców a także warsztaty profilaktyczne w szkołach podstawowych i liceach.