Sztuka inwestowania - ekskluzywne śniadania networkingowe #2śniadanie
Sztuka inwestowania - ekskluzywne śniadania networkingowe
Jako Klub Inwestorek Indywidualnych naszym celem jest dostarczanie wartościowej i merytorycznej wiedzy o aktualnych trendach rynkowych, uwzględniając przy tym budowanie cennych relacji biznesowych. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której będzie można spotkać uznanych ekspertów, których na co dzień trudno spotkać na żywo, a jednocześnie wymieniać się doświadczeniami i inspiracjami z innymi osobami aktywnie działającymi w świecie inwestycji i biznesu.
Rozwijając naszą inicjatywę edukacyjną, wspólnie z partnerami Noble Securities S.A. i Grupą Archicom, inaugurujemy nowy format spotkań networkingowych, łączących merytoryczną wiedzę, mentoring oraz inspirujące rozmowy w pięknych wnętrzach Willi Fabrykanta. Dzięki tej współpracy stworzymy wyjątkową przestrzeń do wymiany doświadczeń, nawiązywania wartościowych kontaktów oraz pozyskiwania nowych perspektyw w zakresie inwestycji, budowania majątku.Nasze spotkania będą nie tylko okazją do nauki, ale również do budowania silnych relacji z liderkami rynku, ekspertami i przedstawicielami rynku biznesowego.#2śniadanie
Budowanie kolekcji dzieł sztuki - prawo autorskie i podatki.
📅 Kiedy? 16 maja 2025 r., godz. 9:00-12:00
📍 Gdzie? Willa Fabrykanta (Browary Warszawskie), ul. Grzybowska 58
AGENDA:
9:00-9:30 Rejestracja i poczęstunek
Sztuka coraz częściej pojawia się na radarze osób aktywnych biznesowo - jako alternatywa inwestycyjna, ale też sposób na budowanie wizerunku i wartości niematerialnych. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup dzieła do kolekcji prywatnej czy firmowej, warto zrozumieć prawne i podatkowe niuanse takiej decyzji.
Aby przybliżyć tę tematykę, Klub Inwestorek Indywidualnych, wspólnie kancelarią DZP, zaprasza na śniadanie biznesowe "Inwestowanie w sztukę - aspekty prawne i podatkowe", które odbędzie się 16 maja 2025 r.
W temat wprowadzą ekspertki kancelarii, Aleksandra Auleytner, Szef Praktyki IP&TMT, oraz Joanna Wierzejska, Współzarządzająca Praktyką Podatkową, które przedstawią zarówno kwestie związane z prawem własności intelektualnej jak i podatkami, ważne przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych na rynku dzieł sztuki.
9:30 Powianie gości - Ewa Kumorek-Fedor, Założycielka i Prezes Klubu Inwestorek Indywidualnych
W pierwszej części spotkania Aleksandra Auleytner omówi m.in. temat:
- rozróżnienia własności fizycznej dzieła a praw autorskich - czyli co tak naprawdę kupuje?
- zakresu nabywanych praw - jakie prawa własności intelektualnej warto pozyskać przy zakupie dzieła do kolekcji prywatnej lub inwestycyjnej?
- interpretacji praw autorskich majątkowych i osobistych - czy można wykorzystać dzieło w materiałach promocyjnych np. mojej firmy?
- dzieł sztuki tworzonych przez AI - kto jest autorem i jakie prawa majątkowe przysługują?
W kolejnej części poświęconej kwestiom podatkowym kolekcjonowania dzieł sztuki Joanna Wierzejska opowie natomiast o:
- możliwych modelach budowania kolekcji i konsekwencjach płynących z ich wyboru - w rękach prywatnych, w spółce czy w fundacji?
- kolekcjach firmowych - czy i kiedy mogą przynieść korzyści podatkowe?
- podatku PCC i VAT - który podatek ma zastosowanie i w jakich sytuacjach?
- obrocie dziełami sztuki przez osobę prywatną a przez firmę i kluczowych różnicach oraz konsekwencjach podatkowych (PIT)
- dziedziczeniu kolekcji - jak zapobiec jej dezintegracji i zabezpieczyć ciągłość?
Po części merytorycznej zapraszamy także na oprowadzanie po aktualnej wystawie dzieł Andy'ego Warhola w galerii Willi Fabrykanta.
Liczba miejsc ograniczona.
Cena śniadania:
Cena specjalna dla klubowiczek: 199 zł brutto (kod podany w newsletterze)
Osoby nienależące do KII - 269 zł brutto