Oddech i Medytacja Białystok

location icon
Shanti Yoga Studio ul. 42 Pułku Piechoty 41, Białystok
calendar icon
Od 9 lip 10:00 do 9 lip 14:00

Wystarczy kilka minut bez tlenu, aby zniszczyć zdolność mózgu do przetwarzania informacji. 
Jednak ważniejsze od tego CZY oddychamy, jest JAK oddychamy.

Oddychając nieprawidłowo, z każdym wdechem obniżamy nasze możliwości poznawcze i jakość myślenia analitycznego.
To, w co wierzyli Indianie obydwu Ameryk, ma dziś potwierdzenie w badaniach nad oddechem - każdy zły oddech osłabia ciało.
Na dalekim wschodzie, oddech służył do leczenia ciała i umysłu, na długo przed zbadaniem go przez greckich uczonych oraz filozofów i jeszcze wcześniej, niż powstały badania, które potwierdzają jego leczniczy aspekt.

Prawidłowy oddech nie tylko pozwala powrócić do zdrowia, ale też je wzmocnić. Zarówno fizycznie jak i mentalnie.
Korzystając ze sprawdzonych technik, można poprawić nie tylko wydolność organizmu, ale też tzw. funkcje poznawcze mózgu, ogólne samopoczucie, koncentrację, skupienie i jasność myśli, a ostatecznie uzyskać spokój umysłu, co przełoży się na Twoje sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym.

Oddech to podstawa życia ludzkiego. Każdego.
To także podstawa mindfulness i medytacji. Być w pełni tu i teraz, to znaczy żyć naprawdę.
Medytując, możesz też uzyskać wgląd w swoje wnętrze, a także rzeczywiście rozszerzać swoją strefę wpływu na zewnątrz.


Te warsztaty, oparte na potwierdzonych przez naukę technikach, pomogą Ci wejść i pozostać na drodze zdrowia i obfitości. Wydarzenie składa się z podstawy i 3 głównych części:

0. "Podstawa prawidłowego oddechu", zaczniemy od tego jak zatraciliśmy prawidłowe wzorce oddechowe, dlaczego tak jest oraz co i jak robić, by je odzyskać i wzmocnić.
1. "Mniej oznacza więcej", w tej części opowiemy o hipowentylacji i biochemicznej triadzie naszego oddechu oraz jej właściwościach. Pokażemy jak dobrze z niej korzystać w życiu i przez to wzmacniać siebie.
2. "Hiperwentylacja", to czy coś nam szkodzi czy nas wzmacnia często zależy od dawki. Dobre i mądre wykorzystanie hiperwentylacji przywraca nas do zdrowia i daje zastrzyk energii do życia na co dzień, na warsztatach doświadczysz tego na sobie.
3. "Medytacja i mindfulness" - w tej części dowiesz się, dlaczego są ważne w życiu codziennym. Nauczysz się samodzielnej praktyki oraz doświadczysz medytacji prowadzonej na dwa głosy.


DODATKOWO:
Otrzymasz skrypt z ćwiczeniami z zajęć i dostęp do grupy na Facebook gdzie poznasz podobnie myślących ludzi, którzy chcą żyć w zdrowiu i obfitości.

O PROWADZĄCYCH:
Klaudia i Michał, czyli "Vitaj Nove".
Prowadzimy treningi i rehabilitacje oddechowe oraz sesje terapeutyczne i rozwojowe pracując z podświadomością, emocjami i celami naszych klientów.
Prywatnie jesteśmy rodzicami i głęboko wierzymy w nieograniczony potencjał człowieka do życia w zdrowiu i obfitości. Nasza rola polega na tym aby go wydobyć i wzmocnić dając sprawdzone narzędzia.Więcej o nas i naszej pracy znajdziesz na profilach Vitaj Nove w mediach społecznościowych, np.: www.facebook.com/vitajnove

Ważne Informacje dla uczestników:
Niektóre ćwiczenia, które będziemy pokazywać (zwłaszcza z hipo i hiperwentylacją), nie są wskazane dla osób z ciężkimi problemami układu sercowo-naczyniowego, oddechowego i nerwowego.
Jeżeli chcesz uczestniczyć, ale masz wątpliwości co do stanu swojego zdrowia napisz do nas!
Na miejscu będziemy na Ciebie czekać z wodą, gorącymi napojami, krzesłami i matami do ćwiczeń (weź swoją jeżeli chcesz). Weź ze sobą wygodny strój do ćwiczeń. Na salę wchodzimy bez obuwia.

Zajęcia odbędą się w SOBOTĘ - 09.07.2022 r. w Shanti Yoga w Białymstoku i będą trwały od 10 do 14.
Cena tych 4-godzinnych warsztatów to: 153 zł od osoby.

Limit uczestników to tylko 20 osób. Rezerwacja miejsca wiąże się z opłatą zaliczki w wysokości 53zł na tej stronie.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Zaliczka
już niedostępne 53,00 zł -