Divinatio choralis. Wróżby chóralne

location icon
Bielański Ośrodek Kultury ul. Goldoniego 1, Bielany
calendar icon
Od 30 lis 19:30 do 30 lis 19:30

Koncert Chóru Eufonia

O Chórze Eufonia:

Chór Żeński Eufonia działa w Bielańskim Ośrodku Kultury od września br.

Wcześniej w Mediatece Start-Meta, jako chór mieszany, przygotował koncert "Nie mogę bez Ciebie żyć. Bielany i Warszawa w piosence" z aranżacjami przebojów Kory, Marii Koterbskiej i Krystyny Sienkiewicz, a także z nowymi kompozycjami o Stolicy i naszej Dzielnicy, z hitami przedwojennego kina i warszawskimi szlagierami. Wystąpił również z koncertem kolędowym w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej oraz w Społecznej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego.

"Eufonia" to przyjazne, harmonijne brzmienie. W obecnym składzie Chóru "Eufonia" śpiewają zgodnie trzy pokolenia chórzystek. Dyrygentką Chóru jest Katarzyna M. Boniecka - chórmistrzyni z wieloletnim doświadczeniem, twórczyni i kierowniczka wielu warszawskich i podwarszawskich, nagradzanych

na konkursach chórów od dziecięcych, przez młodzieżowe, akademickie, po chóry osób dorosłych.

Specjalistka emisji głosu i kształcenia słuchu. Na potrzeby prowadzonych przez siebie zespołów komponuje, aranżuje i pisze teksty piosenek. Za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymała w 2020 r. Nagrodę Prezydenta m. st. Warszawy "Sapere Auso".

Chórowi akompaniuje Grzegorz Sykulski - muzyk sesyjny, pianista, klawiszowiec z certyfikatem amerykańskiego Berklee College of Music, aranżer, student Krakowskiej Akademii Muzycznej na wydziale jazzu.

Gwiazdy z którymi współpracował to m. in. Marcin Sójka, Małe TGD, Justyna Steczkowska, Natalia Niemen, Janusz Radek, Krzysztof Iwaneczko, Halina Mlynkowa, Marek Piekarczyk, Kasia Moś.

Wystąpią:

  • Grzegorz Sykulski - piano
  • Katarzyna M. Boniecka - dyrygent

Chór Eufonia na FB: https://www.facebook.com/choreufonia

W programie koncertu "Divinatio choralis. Wróżby chóralne" znajdą się utwory tematycznie nawiązujące do:

  • wróżb andrzejkowych,
  • poszukiwań i rozterek miłosnych,
  • przyjaźni
  • i dobrej zabawy.

W czasie koncertu usłyszymy magiczne dźwięki polskiej muzyki tradycyjnej, renesansowy madrygał, przeboje operowe, filmowe i jazzowe. Zabrzmią utwory Bizeta, Moniuszki, Gershwina, współczesna muzyka sakralna, soul i swing.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Divinatio choralis. Wróżby chóralne
Wyprzedane Brak wolnych miejsc