Czwartkowa wędrówka po pracy- potoki i strugi Lasów Oliwskich | 26 maja

location icon
Gdańsk Oliwa ul. Bytowska 4, Gdańsk
calendar icon
Od 26 maj 17:30 do 26 maj 21:00
ticket icon
Od 24,99 zł

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają wszystkich miłośników wędrówek na popołudniowo-wieczorne, turystyczne wycieczki piesze połączone z wypoczynkiem na łonie przyrody.  

Tematem najbliższej wycieczki są potoki Lasów Oliwskich. Na naszej trasie nie tylko więc zobaczymy meandrujące pośród lasów lokalne strugi, ale także kilkakrotnie je przemierzymy. Czeka na nas świetna zabawa i mnóstwo przygód.


Głównym celem naszej wędrówki są strugi uchodzące do Potoku Oliwskiego. Aby je zobaczyć, powędrujemy w kierunku górnej części biegu potoku, do Doliny Radości. Na dobry początek zapoznamy się z najciekawszym, kaskadowym odcinkiem rzeki w okolicy zabytkowego Dworu Oliwskiego.

Nieopodal uchodzi także Potok Czystej Wody, a po drugiej stronie doliny, w głębokim korycie spotkamy się z szemrzącym Potokiem Prochowym, gdzie na skraju lasu, przy zapleczu technicznym ogrodu zoologicznego zapoznamy się także starym, wodnym młynem przemiałowym. Po krótkiej przerwie wrócimy do doliny i Potoku Czystej Wody, a następnie powędrujemy w kierunku Drogi Węglowej. Ostatnim punktem naszej wędrówki będzie Potok Bernarda, który jest pierwszym dopływem Potoku Oliwskiego.


Do kogo skierowana jest trasa, jak przygotować się na wycieczkę ?

Czwartkowa wędrówka adresowana jest do osób dorosłych, amatorów turystyki pieszej gustujących w wędrówkach turystycznych połączonych z wypoczynkiem na łonie natury.Młodzież, dzieci, mogą wziąć udział w wędrówce pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów. Zwierzaki również mile widziane.


Nasza trasa wieść będzie przez liczne wzgórza i wzniesienia Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W sumie pokonamy dystans ok. 12 km. Jest on odpowiedni zarówno do osób młodszych, jak i starszych. Nasze wędrówki łączą pokolenia.Jak się ubrać, co zabrać ?


Dla własnego komfortu warto ubrać się na sportowo, tak aby odzież nie krępowała ruchów. Zważywszy na dość urozmaicony teren, sugerujemy buty trekkingowe o twardej podeszwie, a gdy jest wilgotno najlepiej za kostkę. 

Dla lepszej koordynacji i równowagi na pokonywanych wzniesieniach przydadzą się kije nordic-walking lub trekkingowe. Gdy trasę pokonujemy po zmroku, koniecznie należy posiadać dobrą latarkę, najlepiej czołówkę. 

Na wędrówkę należy zabrać także prowiant, a w szczególności coś do picia, co by po drodze nie zaschło w gardle.Dystans do pokonania: max. 12 km / poziom trudności: łatwy

Tempo: turystyczne, ale bez zamulania

W cenie biletu:

- Opieka przewodników na trasie (prowadzący i zamykający grupę)
- Apteczka pierwszej pomocy z wyposażeniem dla piechurów
- Pamiątkowe zdjęcia do 2 dni po wydarzeniuMiejsce rozpoczęcia i zakończenia wycieczki:


Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska 4, parking leśny w Dolinie Schwabego
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki
(ustaw ją jako miejsce docelowe i kieruj się wg wskazówek mapy Google)
- Zbiórka o godz. 17:30
- Czas trwania wycieczki: max. 3 godziny

Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA.


Organizator programu:

Olivia Business Centre

Wycieczkę prowadzi:

Krzysztof Kochanowicz,
Grupa Rekreacyjna 3miasto

kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115


Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet na wycieczkę | 26 maja
już niedostępne 14,99 zł -
  bilet na wycieczkę kupiony w dniu wydarzenia
już niedostępne 24,99 zł -