Architektoniczne wyzwania epoki Antropocenu. Spotkanie dla osób z dysfunkcją wzroku

location icon
ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury Pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4, Warszawa
calendar icon
Od 9 lis 17:00 do 9 lis 18:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Architektoniczne wyzwania epoki Antropocenu. Spotkanie dla osób z dysfunkcją wzroku.

Oprowadzanie z audiodeskrypcją poprowadzi Marcin Matuszewski.

Jak architektura może odpowiadać na wyzwania współczesności? Jak odnosi się, a jak powinna się odnosić do zagadnienia zmian klimatycznych? Na ile projektowanie wpływa na kierunki myślenia o otaczającym nas świecie?                                                                                  

Wystawa Antropocen daje możliwość zadawania tego typu pytań, ale też poszukiwania odpowiedzi. Daje szansę zajrzenia w przyszłość. Podczas spotkania porozmawiamy o możliwościach realnej zmiany myślenia i projektowania. Spróbujemy zastanowić się nad potrzebami współczesności - naszymi osobistymi i szerzej: lokalnymi i globalnymi.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy osoby z dysfunkcją wzroku z osobami towarzyszącymi, niezależnie od wieku. 

Marcin Matuszewski - absolwent Instytutu Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, wieloletni przewodnik i edukator w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki, współpracuje też z innymi instytucjami kultury, między innymi z Muzeum Warszawy i Muzeum Narodowym w Warszawie. Pracuje głównie z młodzieżą i dziećmi, ale także z osobami zagrożonymi wykluczeniem — głównie z osobami z niepełnosprawnością wzroku i niepełnosprawnością intelektualną, ale też z młodzieżą z Miejskich Ośrodków Socjoterapii i Miejskich Ośrodków Wychowawczych. Przeszkolony i doświadczony twórca opisów alternatywnych i audiodeskrypcji materiałów wizualnych, a także pomocy dotykowych dla osób niewidomych. Wszechstronnie przeszkolony w dziedzinie działań antydyskryminacyjnych.

Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych i zgoda na rozpowszechnianie wizerunku w ramach programu edukacyjnego do wystawy Antropocen.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Oprowadzanie z audiodeskrypcją
już niedostępne -