oprowadzanie performatywne: "Mam szczęście, że tu jestem", Agnieszka Sikorska i Łukasz Wójcicki

location icon
calendar icon
Od 4 wrz 16:00 do 4 wrz 18:00

Oprowadzanie performatywne "Mam szczęście, że tu jestem" towarzyszące wystawie "Pokój do słuchania" autorstwa Hani Rani i Studia Zmir, to subiektywna podróż ciała po audiosferze i przestrzeni wokół wystawy. Choreografia ucieleśnionych dźwięków na przecięciu ciszy, muzyki i architektury. Performans jest interaktywny, ale można uczestniczyć pasywnie. Dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchu.

Działanie jest kameralne, jednorazowo przeznaczone dla 6 osób. Częściowo odbywa się na placu przed pawilonem a częściowo w jego wnętrzu oraz w niewielkich pomieszczeniach wystawy do 6 osób. W obrębie wystawy słyszalna jest delikatna muzyka.
Na wydarzenie obowiązują zapisy na konkretną godzinę. Do wyboru: 16:00, 16:30, 17:00, 17:30

O AUTORACH:

Łukasz Wójcicki - Performer, tancerz, choreograf, działacz społeczny, badacz. W jej polu zainteresowań jest polityczność ciała, choreografia społeczna i dekonstrukcja przywileju, patriarchatu oraz normatywności. Bada nowe formy obecności w kontekście katastrofy ekologicznej i antykapitalizmu. W latach 2008-18 performer i tancerz w zespole teatru Komuna Warszawa. Od 2016 związana z działaniami społeczno-artystycznymi fundacji Strefa WolnoSłowa. Laureat Europe Beyond Access "Taniec i niepełnosprawność. Przekraczanie granic", rezydencji Visegrad Artist Residency Program—Performing Arts, stypendium artystycznego m.st. Warszawy i programu rezydencyjnego Lubelskiego Teatru Tańca w ramach projektu Przestrzenie Sztuki.

Agnieszka Sikorska - performerka, tancerka i pedagog tańca. W swojej twórczości inspiracje czerpie ze świata przyrody. Tworzy z nią i względem niej. Realizuje niezależne produkcje, np. performance "Mowa Ciała", czy videoart "Kambium". Wykształcenie zdobywała na kierunku Taniec na Akademii Humanistyczno -Ekonomicznej w Łodzi, Academy of Performing Arts w Pradze oraz podczas programu tanecznego Warsaw Dance Department. Zaś będąc trzy miesiące w Izraelu trenowała z zespołami Batsheva, Vertigo oraz Yasmeen Godder. Ukończyła drugi rok kursu Akademii Choreografii Eksperymentalnej, kolektywu "Centrum w Ruchu". Zaś w 2021 szkoliła się pod okiem Davida Zambrano. Jest założycielką projektu Współ_Pracownia, w ramach którego tworzy autorskie zajęcia z pola tańca współczesnego, kolektywnej pracy projektowej oraz świadomości ciała. 

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  oprowadzanie performatywne: "Mam szczęście, że tu jestem" godz. 16

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  oprowadzanie performatywne: "Mam szczęście, że tu jestem" godz. 16:30

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  oprowadzanie performatywne: "Mam szczęście, że tu jestem" godz. 17

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  oprowadzanie performatywne: "Mam szczęście, że tu jestem" godz. 17:30

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc