Neuroróżnorodność w domu, w szkole i w społeczeństwie.

location icon
Hotel FILMAR Grudziądzka 39/43, Toruń
calendar icon
Od 25 paź 9:00 do 25 paź 16:00
ticket icon
Od 0,00 zł


"NEURORÓŻNORODNOŚĆ W DOMU, W SZKOLE, W SPOŁECZEŃSTWIE"

Miejsce: Hotel Filmar, ul. Grudziądzka 39/43 Toruń

Data: piątek, 25 października 2024 r.

CEL

Organizacja przedsięwzięcia ma na celu przedstawienie praktycznych narzędzi wspomagających osoby z nietypowymi problemami w trzech modułach: rodzina (DOM), szkoła (EDUKACJA), psychoterapia (TERAPIA) do czego niezbędna jest rzetelna diagnoza, wczesne rozpoznanie potrzeb i dostosowanie odpowiednich strategii wsparcia.

ADRESACI

Zaproszeni do udziału w konferencji zostaną m.in. pracownicy socjalni, asystenci rodziny, nauczyciele, ale także rodzice, którzy borykają się z problemem neuroatypowości zdiagnozowanej u swoich dzieci.

PROGRAM KONFERENCJI

8:30 - 9:00 Rejestracja uczestników/ uczestniczek

9:00 Przywitanie gości (przedstawiciel organizatora i partnera)

9:15 - 10:15 dr Katarzyna Wojciechowska: OSOBY NEUROATYPOWE OCZAMI LEKARZA PSYCHIATRY 

10:15 - 11:15 Marta CieślaNEURORÓŻNORODNOŚĆ NA CO DZIEŃ: JAK WPROWADZAĆ W ŻYCIE ZALECENIA OPARTE NA DOWODACH

11:15 - 11:35 Przerwa kawowa

11:35 - 12:35 Paulina Zawadzka: 10 RZECZY, KTÓRE CHCIAŁABY CI PRZEKAZAĆ OSOBA W SPEKTRUM AUDHD

12:35 - 13:20 Anna KaczmarekEDUKACJA, TO RELACJA

13:20 - 13:45 Przerwa lunchowa

13:45 - 14:45 Joanna Wasielewska: AUTYZM - NASZA DROGA

                      Krzysztof Chojecki (Pan PIstacja): O ŻYCIU I NAUCE MATEMATYKI Z PERSPEKTYWY OSOBY W SPEKTRUM

14:45 - 15:30 Dyskusja z udziałem prelegentów i głosy oraz pytania uczestniczek/ uczestników, moderacja: Andrzej Olczyk

15:30 - 15:45 Zakończenie i podsumowanie wydarzenia

PRELEGENCI:

  1. dr Katarzyna Wojciechowska - specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, seksuolog, psychoterapeuta behawioralno- poznawczy w trakcie certyfikacji. Wspólnie z Olgą Olszewską prowadzi i rozwija Centrum Psychoterapii i Poradnictwa PHANARI w Toruniu. Współpracuje też z fundacją Twarze Depresji. Jest Koordynatorem Oddziału Klinicznego Psychiatrii Młodzieży w Toruniu, gdzie leczy młodzież w kryzysach psychicznych, jak również wspiera edukacyjnie studentów Akademii Medycznej Collegium Medicum UMK w Toruniu. Jest także wykładowcą psychopatologii dzieci i młodzieży oraz seksuologii na Wydziale Psychologii UMK w Toruniu. Jako biegły sądowy psychiatra dzieci i młodzieży oraz seksuolog opiniuje dla Sądów i Prokuratur.
  2. Marta Cieśla - psycholożka i psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (nr cert. 910). Specjalizuje się w wspieraniu dzieci, nastolatków i dorosłych w radzeniu sobie z lękiem, depresją, zaburzeniami odżywiania oraz w minimalizowaniu wyzwań związanych z ADHD i spektrum autyzmu. Pracuje z wykorzystaniem metod o udowodnionej skuteczności, kładąc duży nacisk na budowanie więzi i wiarę w nieograniczony potencjał każdego człowieka. Uważa, że rzetelna psychoedukacja może chronić przed powikłaniami związanymi z neuroróżnorodnością, co znajduje odzwierciedlenie w jej działalności na Instagramie (@marta.ciesla_esperi). Prowadzi szkolenia dla specjalistów w ramach Akademii Różnorodności, terapeutycznie jest związana z Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS.
  3. Paulina Zawadzka - pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej, trener szkoleń dotyczących spektrum autyzmu; absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej na kierunku pedagogika specjalna i pedagogika wczesnoszkolna oraz Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej na kierunku "Od badań mózgu do praktyki psychologicznej"; założycielka oraz prezes Fundacji ARTONOMIA http://www.artonomia.org, współzałożycielka i współautorka bloga "Autonomia- autyzm blog" www.autyzm-blog.pl. Doświadczenie zdobywała podczas pracy z dziećmi i dorosłymi z autyzmem w ośrodkach terapii, środowisku domowym, przedszkolu i szkole, w organizacjach zajmujących się terapią autyzmu w Wielkiej Brytanii, Grecji, Portugalii, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Środkowej. Była prelegentką na konferencjach oraz prowadziła szkolenia dot. rozwoju dziecka i autyzmu w Polsce, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.
  4. Anna Kaczmarek - nauczycielka z 25-letnim stażem, socjoterapeutka łączy nauczanie przedmiotów ścisłych - fizyki i matematyki z indywidualnym podejściem do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Od lat związana z VII Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu - szkołą, która od 2002 roku prowadzi oddziały integracyjne, oferując wsparcie dla uczniów z różnymi wyzwaniami rozwojowymi. Dzięki wyjątkowemu podejściu i zaangażowaniu kadry, VII LO w Toruniu staje się miejscem, gdzie różnorodność nie tylko jest akceptowana, ale także stanowi fundament edukacji przyszłości.
  5. Joanna Wasielewska - jestem mamą 6-letniego Adasia, który w wieku dwóch lat otrzymał diagnozę autyzmu dziecięcego. Moje życie zmieniło się, gdy zaczęłam uczyć się świata na nowo - z perspektywy dziecka w spektrum autyzmu. Od trzech lat jestem aktywnie zaangażowana w działania Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Autyzmem w Toruniu, a od dwóch lat mam zaszczyt zasiadać w zarządzie tej organizacji. W swojej działalności staram się wspierać rodziców i dzieci, tak jak ja sama otrzymałam wsparcie, gdy tego potrzebowałam. Wierzę, że neuroróżnorodność jest wartością, którą warto celebrować i chronić.
  6. Krzysztof Chojecki - pomysłodawca i współtwórca darmowego projektu edukacyjnego Pi-stacja Matematyka; (www.pistacja.tv). Nauczyciel matematyki w spektrum autyzmu. Szkoli nauczycieli z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji oraz blended learningu. Współtwórca projektu edukacyjnego "Lekcje z Legią". Twórca filmów edukacyjnych z matematyki w Korki.tv dla telewizji METRO. Laureat listy 100 roku 2020, która wyróżnia osoby szczególnie przyczyniające się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce.

REALIZATOR WYDARZENIA

ORGANIZATOR WYDARZENIA

REALIZATOR KONFERENCJI

FUNDACJA PARASOL

ul. M. Konopnickiej 13, 87-100 Toruń

tel. kom. 608 652 705

e-mail: [email protected]

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA

KUJAWSKO-POMORSKIEGO W TORUNIU

Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA KONTAKT W SPRAWIE WYDARZENIA

Aleksandra Rygielska, tel.: 608 652 705

e-mail: [email protected]

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Neuroróżnorodność w domu, w szkole i w społeczeństwie.
Wyprzedane Brak wolnych miejsc