OP_TALKS | NIE CZAS ŻAŁOWAĆ RÓŻ, GDY PŁONĄ LASY | OKIEM KURATORA

location icon
OP ENHEIM Plac Solny 4, Wrocław
calendar icon
Od 20 mar 18:30 do 24 kwi 19:30
ticket icon
Od 0,00 zł

NIE CZAS ŻAŁOWAĆ RÓŻ, GDY PŁONĄ LASY
Bogusz - Derda - Kasperska -Savashevich

Wystawa podsumowująca program OP_YOUNG

◾Oprowadzania kuratorskie po wystawie odbędą się:
#1 | 20 marca o godz. 18:30
#2 | 24 kwietnia o godz. 18:30
◾ Ilość miejsc ograniczona.
◾ Wstęp bezpłatny.
◾ Więcej o wystawie: bit.ly/3TdGzoc
◾Język: polski
◾Prowadzenie: Kama Wróbel

Oprowadzania są otwarte dla publiczności i przybliżają tematykę wystawy oraz kontekst powstawania prac, jak również pracy samych artystów. Opowiadać będzie pomysłodawczyni programu OP_YOUNG oraz kuratorka wystawy, Kama Wróbel.
_____

ARTYSTKI I ARTYSTA:
Katarzyna Bogusz - Marcin Derda - Klaudia Kasperska - Ala Savashevich
____

Wystawa Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy w OP ENHEIM stanowi podsumowanie kolejnej edycji programu mentorskiego OP_YOUNG. Inicjatywa powstała w 2020 roku by wspierać młode artystki i artystów. W tym roku obiekty wypracowane podczas pracy projektowej w OP ENHEIM prezentują Katarzyna Bogusz, Marcin Derda, Klaudia Kasperska i Ala Savashevich.
______

Fragment tekstu kuratorskiego:
Czas, w którym przyszło nam żyć, stawia wiele wyzwań. Z jednej strony nakazuje w dalszym ciągu rozliczać i analizować przeszłość, z drugiej zaś mierzyć się z postępującą, coraz szybciej zmieniającą się codziennością, której wątki futurologiczne i postcyfrowe nie są obce. »Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy« to opowieść pełna odniesień, w których odnajdziemy nawiązania do totalitaryzmów i opresji systemowej, zachłanności ludzkiej i niszczycielskiej mocy jednostki, również w kontekście zawłaszczania, zagarniania i destrukcji - Kama Wróbel.
______

Prace widoczne na grafice: Ala Savashevich, Ćwiczenie jest techniką, 2024, pakuła lniana, stal | Kaligrafia, stal gięta ręcznie, 2024
______

ORGANIZATOR:OP ENHEIM | VOP
MECENAS: GENTZ
MECENAS HONOROWY: WOMAK
PARTNERZY: KEIM, OPEN REKLAMA, SDZEGAL Schindhelm
PATRONI MEDIALNI: SZUM, Rynek i Sztuka, PURPOSE, Pismo Artystyczne Format, Radio Wrocław Kultura, NN6T, Artinfo.pl

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Podczas spotkania z Kamą Wróbel, pomysłodawczynią programu OP_YOUNG, nie tylko wspólnie zwiedzimy wystawę pt. "Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy", którego jest kuratorką, ale dowiemy się także o inspiracjach artystycznych oraz wielu poziomach czytania przedstawianych prac. OP_TALKS | NIE CZAS ŻAŁOWAĆ RÓŻ, GDY PŁONĄ LASY | OKIEM KURATORA | 20.03 o godz. 18:30

Podczas spotkania z Kamą Wróbel, pomysłodawczynią programu OP_YOUNG, nie tylko wspólnie zwiedzimy wystawę pt. "Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy", którego jest kuratorką, ale dowiemy się także o inspiracjach artystycznych oraz wielu poziomach czytania przedstawianych prac.

już niedostępne -
Podczas spotkania z Kamą Wróbel, pomysłodawczynią programu OP_YOUNG, nie tylko wspólnie zwiedzimy wystawę pt. "Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy", którego jest kuratorką, ale dowiemy się także o inspiracjach artystycznych oraz wielu poziomach czytania przedstawianych prac. OP_TALKS | NIE CZAS ŻAŁOWAĆ RÓŻ, GDY PŁONĄ LASY | OKIEM KURATORA | 24.04 o godz. 18:30

Podczas spotkania z Kamą Wróbel, pomysłodawczynią programu OP_YOUNG, nie tylko wspólnie zwiedzimy wystawę pt. "Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy", którego jest kuratorką, ale dowiemy się także o inspiracjach artystycznych oraz wielu poziomach czytania przedstawianych prac.

już niedostępne -