Profilowanie. Fakty i mity - wykład

location icon
Księgarnia Smak Słowa Bohaterów Monte Cassino 6a, Sopot
calendar icon
Od 7 paź 13:00 do 7 paź 14:00

Profilowanie. Fakty i mity

Profilowanie psychologiczne ma ściśle opracowane podstawy naukowe i wygląda zupełnie inaczej, niż się je przedstawia w mediach i popkulturze. Czy faktycznie profilerzy to fachowcy, którzy na podstawie jednego rzutu oka na miejsce zbrodni są w stanie od razu wytypować mordercę?

Wykład Urszuli Cur (Uniwersytet Warszawski, "Sie7dem" Szkoła Profilowania Psychologicznego)

Miejsce: Księgarnia Smak Słowa

Urszula Cur

Psycholożka, w latach 1997-2019 pracowała jako policyjna psycholog w Komendzie Głównej Policji oraz w Centralnym Biurze Śledczym Policji. Absolwentka Podyplomowego Studium Oficerskiego o profilu kryminalnym i licznych szkoleń specjalistycznych.

Od 2001 roku profiluje nieznanych sprawców i opiniuje w sprawach karnych (zabójstwa, przestępstwa seksualne, zaginięcia, niewyjaśnione zgony).

Od 2019 psycholożka i profilerka w cywilu, wykładowczyni w Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego i na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, w Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas i w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Autorka programów szkoleniowych (stacjonarnych i gier terenowych) oraz licznych warsztatów specjalistycznych dla psychologów, policjantów, kuratorów sądowych, sędziów orzekających w sprawach karnych i cywilnych, prokuratorów i asesorów prokuratury.

Autorka monografii Profilowanie psychologiczne nieznanych sprawców przestępstw (WN Scholar). Współautorka wielu publikacji tematycznych.

Właścicielka Sie7dem. Szkoły Profilowania Psychologicznego. Naukowo zajmuje się profilowaniem psychologicznym i psychologią śledczą. Wraca do dawnych, niewyjaśnionych zbrodni, aby rzucać na nie nowe światło. 


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zapraszamy na wykład: "Profilowanie. Fakty i mity".
już niedostępne -