Zdrowie i Medycyna

Zdrowie psychiczne. Czy kondycja psychiczna młodych ludzi wymaga naszej szczególnej uwagi?

location icon
Księgarnia Smak Słowa Bohaterów Monte Cassino 6a, Sopot
calendar icon
Od 6 paź 19:30 do 6 paź 21:00

Zdrowie psychiczne. Czy kondycja psychiczna młodych ludzi wymaga naszej szczególnej uwagi? - debata.

Rosnąca liczba samobójstw wśród młodych ludzi budzi ogromny niepokój społeczny i wskazuje, że młode pokolenie jest narażone na wiele zagrażających bodźców, z którymi nie potrafi sobie poradzić. W jaki sposób można im pomóc? Jak powinniśmy o nich zadbać?

Debata z udziałem: Doroty Kalki (Uniwersytet SWPS Sopot), Nataszy Kosakowskiej-Berezeckiej (Uniwersytet Gdański), Wojciecha Pączka (Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku)

Prowadzenie: Magdalena Kicińska ("Pismo. Magazyn Opinii")

Miejsce: Księgarnia Smak Słowa

Dorota Kalka
Psycholożka i seksuolożka, kierowniczka Zakładu Psychologii Wspomagania Rozwoju na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Zajmuje się psychologią wspomagania rozwoju człowieka na przestrzeni życia z uwzględnieniem obszaru zdrowia, w tym psychoseksualnego, a także psychologią kliniczną dzieci i młodzieży. Interesuje się jakością życia w ujęciu life-span, bada czynniki istotne dla dobrostanu człowieka. Jest współautorką kilkunastu metod diagnostycznych stosowanych w poradniach psychologiczno-pedagogicznych w całej Polsce.

Magdalena Kicińska
Reporterka, redaktorka naczelna "Pisma. Magazynu Opinii", publikowała między innymi w "Gazecie Wyborczej", "Polityce", "Tygodniku Powszechnym". Laureatka Grand Press 2017 w kategorii wywiad. Nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej i Mediatorów 2016. Autorka książki Pani Stefa (Czarne, 2015), za którą otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy 2016 oraz Poznańską Nagrodę Literacką - Stypendium im. Stanisława Barańczaka 2016 dla młodego twórcy, nominowano ją także do nagrody Gryfia i Nagrody Conrada. Współautorka (z Marcinem Dziedzicem) książki Teraz '43. Losy (Wielka Litera, 2018). W lutym 2019 ukazały się Środki transportu (Wydawnictwo Literackie), jej debiut poetycki.

Natasza Kosakowska-Berezecka
Doktora habilitowana, profesorka UG, kierowniczka Zakładu Psychologii Międzykulturowej i Psychologii Rodzaju w Instytucie Psychologii UG, ekspertka do spraw różnorodności, trenerka oraz mediatorka. Naukowo zajmuje się procesami przeciwdziałającymi uprzedzeniom i dyskryminacji. Kierowniczka międzynarodowego konsorcjum badawczego Towards Gender Harmony (www.towardsgenderharmony.ug.edu.pl), gdzie wspólnie z 150-osobowym zespołem z całego świata bada współczesne rozumienie kobiecości i męskości oraz stereotypy płci w ponad 60 krajach. Jako edukatorka międzykulturowa uczestniczyła w tworzeniu Gdańskiego Modelu Integracji Imigrantów i Imigrantek. Współautorka (z Tomaszem Bestą) książki Między grupami. Przewodnik po relacjach z ludźmi, którzy się od nas różnią (Smak Słowa). Ekspertka medialna dla: "Gazety Wyborczej", Radia Gdańsk, "Dziennika Bałtyckiego", "Newsweeka", III Programu Polskiego Radia, TVN. W 2017 roku jej działalność naukowa została wyróżniona przez jury konkursu "Sukces pisany szminką" w kategorii Nauka i biznes, podkreślano "szczególną wartość jej badań dla innowacji społecznych wyprzedzających epokę oraz budowania różnorodności w biznesie". W 2022 roku została nominowana do nagrody Naukowy Sztorm Roku przez "Gazetę Wyborczą", zajęła też trzecie miejsce wśród dziesięciu zasłużonych dla Pomorza i została nominowana do nagrody Pomorzanin/Pomorzanka Roku 2021 za nieustającą walkę ze stereotypami płci.

Wojciech Pączek
Lekarz psychiatra. Studia lekarskie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym ukończył w 2010 roku. Szkolenie specjalizacyjne z zakresu psychiatrii odbywał w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W 2017 roku obronił tytuł specjalisty psychiatry, rok później zaś uzyskał certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Obecnie prowadzi własną praktykę lekarską i jest koordynatorem Poradni Zdrowia Psychicznego 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku-Oliwie. 


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zapraszamy na debatę: Zdrowie psychiczne. Czy kondycja psychiczna młodych ludzi wymaga naszej szczególnej uwagi?

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc