Bożonarodzeniowe historie - Aukcja "Opowieści Domowego Zacisza"
W tegorocznym grudniu do Art in House oprócz Świętego Mikołaja zawita także niezwykle kameralna aukcja. Mowa o Aukcji "Opowieści Domowego Zacisza", z której prace malarskie i rzeźbiarskie zachęcą Was do zaparzenia sobie zimowej herbaty, otulenia się kocykiem przy rozpalonym kominku i cieszenia się towarzystwem bliskich i klimatem Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem.
Na początku spotkacie się z przytulnymi pracami malarskimi, odzwierciedlającymi bliskie relacje międzyludzkie. Joanna Sarapata ukazała w żywych barwach intymną rozmowę dwóch kobiet, a Andrejus Kovelinas grupę steampunkowych dziewcząt, zajmujących się podróżą w czasie. Z kolei na obrazie Henryka Trojana zobaczymy odpoczywającą na kanapie parę, raczącą się lampką wina, a u Anny Konikowskiej wnętrze eleganckiego, nowojorskiego mieszkania, w którym rozbrzmiewa fortepianowa melodia.
W domowym zaciszu nie może zabraknąć kwiatów, sprzętów codziennego użytku i ozdób, dlatego nasi artyści przedstawili wiele nastrojowych martwych natur. Na pracy Wiesława Nowakowskiego ujrzymy realistycznie namalowany stolik z nieuporządkowanymi naczyniami, co artysta nazywa "bardakiem" czyli bałaganem. Vladimir Vilenczyts ukaże nam martwą naturę w ciepłych, jesiennych kolorach. U Michała Ostaniewicza zobaczymy studium ciekawego kaktusa, a u Agnieszki Korczak-Ostrowskiej - rośliny doniczkowej i świecznika.
W domu oprócz wnętrza ważna jest także architektura. Zobaczcie jak nasi artyści podeszli do tematu, malując budowle realistyczne lub kompletnie fantazyjne. Obraz Klaudii Świątczak-Pjanki przedstawia spiętrzone budynki, spomiędzy których patrzą na nas nieco niepokojące oczy. Krzysztof Skain May ukazał miasto pełne kotów, a Paweł Śliwka surrealistyczne założenie architektoniczne. Aleksandra Lacheta namalowała miejsce, które określiła uroczym mianem "Ślimakowo", a Mikołaj Malesza odzwierciedlił magiczne królestwo Motyliczki. Natomiast na płótnach J.S. Niewiarowskiego i Bohdana Piaseckiego zobaczymy górską i wiejską zabudowę, dzięki czemu od razu przeniesiemy się do innego miejsca i czasu.
Wszystkie prace z Aukcji "Opowieści Domowego Zacisza" będziecie mogli zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej, która będzie dostępna od 16a grudnia w Art in House przy Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie. Jeśli lubicie takie klimaty, koniecznie zajrzyjcie na aukcję, która odbędzie się we wtorek 17 grudnia o 19:30. Zapraszamy!