Jesteś tyle samo warta: Warsztaty równości płacowej dla przedsiębiorców i kobiet

location icon
Krzywy Komin ul. Dubois 33-35a, Wrocław
calendar icon
Od 28 cze 10:00 do 28 cze 10:00
ticket icon
Od 0,00 zł

"Jesteś tyle samo warta: Dwudniowe Warsztaty - Przygotowanie do nowych regulacji UE dotyczących jawności wynagrodzeń oraz motywacja kobiet"


Zapraszamy na wyjątkowe dwudniowe spotkanie dla przedsiębiorców i kobiet! 🌟 Poznaj nowe wyzwania związane z Dyrektywą UE o jawności wynagrodzeń i dowiedz się, jak przygotować swoją firmę na nadchodzące zmiany prawne, a także weź udział w motywacyjnych warsztatach dla kobiet.


📅 Data: 28-29 czerwca
📍 Miejsce: Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław


Program Wydarzenia:

Dzień 1: Biznesowy (28 czerwca, godz. 10:15 - 15:00)

 • 10:15 - 10:30: Otwarcie spotkania - Koordynatorka Regionalna Oddziału Dolnośląskiego Stowarzyszenia Kobiety w Centrum
 • 10:30 - 12:30: Wykład 1: dr hab. Aleksandra Szczerba, ekspertka Team Europe
 • 12:30 - 13:00: Przerwa kawowa i networking ☕
 • 13:00 - 15:00: Wykład 2: Izabella Woźnicka, WP Law Kancelaria Prawna Woźniccy & Partners sp. j.
 • 15:00: Zakończenie

Dzień 2: Motywacyjny (29 czerwca, godz. 9:00 - 16:45)

 • 9:00 - 9:10: Otwarcie spotkania - Olga Adamkiewicz, Koordynatorka Regionalna Oddziału Dolnośląskiego Stowarzyszenia Kobiety w Centrum
 • 9:10 - 11:10: Wykład 1: dr hab. Aleksandra Szczerba, ekspertka Team Europe
 • 11:10 - 11:30: Przerwa kawowa ☕
 • 11:30 - 14:00: Warsztaty motywacyjne: Olga Adamkiewicz
 • 14:00 - 14:45: Obiad 🍽️
 • 14:45 - 16:45: Warsztaty z profilaktyki onkologicznej - Fundacja Onkocafe

Prelegentki:

Izabella Woźnicka - adwokat, wspólnik WP Law. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych, doradza NGO oraz osobom fizycznym, w tym zrzeszonym w związkach zawodowych. Klienci cenią ją za kreatywne i nieszablonowe podejście do spraw oraz za upór w dążeniu do celu. W 2021 roku znalazła się na prestiżowej liście "25 najwybitniejszych prawniczek w biznesie" magazynu Forbes Women.

O czym będzie mówić?

 • Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy w Polsce w przepisach istnieje zjawisko dyskryminacji płci. Przybliżę tematykę dyskryminacji na rynku pracy, jak polskie prawo odpowiada na ten problem oraz różnicę pomiędzy dyskryminacją a mobbingiem.

Dlaczego jest to ważny temat?

 • "Kobiety stanowią ponad 50% osób na polskim rynku pracy, jednak ich świadomość praw i obowiązków jest często powierzchowna. Trzeba edukować zarówno pracowników, jak i pracodawców, aby wzajemny dialog był podstawą dobrze funkcjonującego biznesu."

Aleksandra Szczerba - radczyni prawna, doktorka habilitowana nauk prawnych, profesorka AJP. Kierowniczka Katedry Prawa i Integracji Europejskiej na Wydziale Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim oraz Visiting Professor Uniwersytetu Aldo Moro w Bari. Główna Specjalistka w Zespole ds. Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Ekspertka sieci Team Europe Direct przy Komisji Europejskiej.

O czym będzie mówić?

 • Omówione zostaną kluczowe zmiany w przepisach, takie jak ujawnianie informacji o wynagrodzeniach przed zatrudnieniem, zapewnienie pracownikom dostępu do informacji o ich wynagrodzeniach oraz obowiązkowe raportowanie różnic płacowych. Uczestnicy poznają konstruktywne strategie, które pozwolą skutecznie przygotować się do wdrożenia nowych przepisów w ciągu najbliższych dwóch lat.

Dlaczego zdecydowała się wziąć udział w tym wydarzeniu?

 • "Wierzę, że zmiana na lepsze jest możliwa, a zmiana na rzecz równości płci - konieczna."

Olga Adamkiewicz - była co-founderem Brand New Galaxy, największej agencji e-commerce w CE. Pracowała jako CEO Artgeist, dyrektor marketingu w Jeronimo Martins Polska oraz w Procter & Gamble. Związana z NGO, obecnie ze Stowarzyszeniem Kobiety w Centrum.

O czym będą warsztaty?

 • "Przejdziemy przez różne etapy kariery zawodowej kobiety, zwracając uwagę na kluczowe momenty, takie jak awans, ciąża i narodziny dziecka. Skupimy się na tym, jak świadomie działać, aby zapobiegać powstawaniu różnic w wynagrodzeniach."

Dlaczego zdecydowała się je poprowadzić?

 • "Gdybym 20 lat temu przeszła przez szkolenie jak negocjować swoje warunki finansowe, albo jak podchodzić do rekrutacji czy ustalania swoich zadań, to myślę, że moje życie zawodowe byłoby łatwiejsze."

Dlaczego warto wziąć udział?

 • Zdobądź wiedzę: 📚 Dowiedz się, jak nadchodzące zmiany prawne wpłyną na Twoją firmę i jak się do nich przygotować.
 • Networking: 🤝 Poznaj innych przedsiębiorców i ekspertów, wymień się doświadczeniami i nawiąż cenne kontakty.
 • Praktyczne wskazówki: 💡 Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych prelegentek, aby lepiej zarządzać swoim zespołem i przestrzegać nowych przepisów.

Dyrektywa UE o Transparentności Wynagrodzeń:

Dyrektywa UE w sprawie transparentności wynagrodzeń, uchwalona w 2023 roku, zobowiązuje wszystkich przedsiębiorców w Unii Europejskiej do wprowadzenia konkretnych środków na rzecz równości płac i przejrzystości wynagrodzeń do czerwca 2026 roku. Nowe przepisy obejmują:

 • Ujawnianie informacji o wynagrodzeniach przed zatrudnieniem 📜
 • Zapewnienie pracownikom dostępu do informacji o ich wynagrodzeniach 📂
 • Obowiązkowe raportowanie różnic płacowych w zależności od wielkości firmy 📊

Korzyści dla przedsiębiorstw:

Wdrożenie dyrektywy nie tylko pomoże w walce z nierównościami płacowymi, ale także przyniesie korzyści biznesowe, takie jak poprawa reputacji firmy i zwiększenie zaangażowania pracowników. Transparentne podejście do wynagrodzeń może również pomóc w przyciąganiu talentów, którzy coraz częściej szukają pracodawców promujących równość i inkluzję. Ponadto, firmy, które proaktywnie zajmują się kwestiami równości płac, mogą uniknąć potencjalnych sankcji prawnych i związanych z tym kosztów.

Strategie dla Przedsiębiorców i HR:

 1. Edukacja i zrozumienie regulacji: 📚 Zrozumienie szczegółów i wymogów nowej dyrektywy. Udział w szkoleniach, webinarach i innych formach edukacyjnych.
 2. Implementacja systemów transparentności wynagrodzeń: 💼 Rozwijanie i wdrażanie systemów umożliwiających łatwy dostęp do informacji o wynagrodzeniach.
 3. Współpraca z przedstawicielami pracowników: 🤝 Aktywna współpraca z przedstawicielami pracowników, aby zapewnić przejrzystość i sprawiedliwość procesów wynagrodzeniowych.
 4. Proaktywne zarządzanie i monitorowanie różnic płacowych: 📊 Regularna analiza struktur płacowych i reagowanie na wykryte dysproporcje.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Kobiety w Centrum - Dolny Śląsk
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce


Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby przygotować swoją firmę na przyszłe zmiany prawne i zdobyć cenne wskazówki od najlepszych ekspertów. Dołącz do nas 28 i 29 czerwca we Wrocławiu!

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Dzień 2
już niedostępne -
  Dzień 1
już niedostępne -