"Deptane po drodze - roślinność skansenu w Maurzycach" - spacer | Remusowa kara, czyli Pomorze w podróży

location icon
Łowicki Park Etnograficzny w Maurzycach
calendar icon
Od 15 sie 15:00 do 15 sie 15:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Termin: 15.08.2022, godz. 15:00-16:00

Bilety: wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

Prowadzenie: Gosia Zamorska-Misztal

Miejsce: Łowicki Park Etnograficzny w Maurzycach (oddział Muzeum w Łowiczu)

15 sierpnia to według polskiej tradycji święto Matki Boskiej Zielnej. Z tej okazji proponujemy Wam alternatywny sposób zwiedzania Skansenu w Maurzycach. Nie obejrzymy wnętrz zabytkowych chałup z terenu dawnego Księstwa Łowickiego, ale przekonamy się… co przed nimi rośnie. Czy to wybujała malwa, czy niepozorny krzaczek pokrzywy - żadna roślina nie umknie naszej uwadze. Przewodniczką po świecie ziół i kwiatów będzie Gosia Zamorska-Misztal.

O prowadzącej: prezeska Fundacji Generacja, szefowa i menedżerka Klubu Młodego Wrzeszczaka. Wraz z mężem prowadzi w Dolnym Wrzeszczu działania integrujące społeczność lokalną, oparte na zwiększaniu dostępności kultury i aktywizacji mieszkańców. Była inicjatorką Ogrodu Społecznego Wrzeszcz, Kina Podwórkowego, Kina Na Dywanie i wielu innych warsztatów kulturalno-społecznych, głównie dla dzieci. Poetka, założycielka Gdańskiej Szkoły Haiku.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "Remusowa kara, czyli Pomorze w podróży". Więcej informacji: https://www.nck.org.pl/pl/projekt/remusowa-kara-czyli-pomorze-w-podrozy

Organizatorzy: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Muzeum w Łowiczu

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet
Wyprzedane Brak wolnych miejsc