ALFABET GDAŃSKA (PL)

location icon
Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku Korzenna 33/35, Gdańsk
calendar icon
Od 7 paź 10:00 do 15 gru 13:20

Zajęcia w listopadzie:

4.11 - godz. 10.00 - spacer szlakiem Heweliusza z Marianą Butchak, przewodniczką PTTK | Zapraszamy na zajęcia z rodzicami/opiekunami

18.11 - godz. 10.00 - warsztaty twórczego pisania z Barbarą Piórkowską, pisarką, poetką

25.11 - godz. 10.00 - spacer szlakiem Solidarności z Marianą Butchak, przewodniczką PTTK | Zapraszamy na zajęcia z rodzicami/opiekunami

Tematy spotkań grudniowych już wkrótce.


Podczas warsztatów, w ramach "Alfabetu Gdańska", uczestnicy będą malować, rysować, pisać wspólnie teksty inspirowane Gdańskiem a także poznawać miasto poprzez spacer z przewodnikiem.


Na zakończenie projektu odbędzie się wernisaż prezentujący szerszej publiczności opracowany przez uczestników projektu Alfabet Gdańska, połączony z występem artystycznym.

Następne zajęcia:
28.10 - godz. 10.00 - spotkanie z Barbarą Piórkowską, pisarką, poetką


O projekcie ALFABET GDAŃSKA.

W spotkaniach grupa dzieci i młodzieży polskiej oraz ukraińskiej przez trzy miesiące będzie pracować nad ułożeniem Alfabetu Gdańska. Uczestnicy stworzą teksty oraz narysują ilustrowaną historię do każdej litery ze słowa G-D-A-Ń-S-K. Program projektu składa się z 10 spotkań, podczas których odbędą się warsztaty oraz spotkania z artystami, a także zostaną zorganizowane wycieczki z przewodnikiem po Gdańsku. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z historią, literaturą, sztuką i architekturą Gdańska.

Podczas części warsztatowej, uczestnicy oprócz działań twórczych takich jak malowanie, rysowanie czy pisanie tekstów, będą uczestniczyli w zajęciach integracyjnych służących budowaniu i wzmacnianiu własnej tożsamości.

Na zakończenie projektu odbędzie się wernisaż prezentujący szerszej publiczności opracowany przez uczestników projektu Alfabet Gdańska.

Zajęcia będą się odbywały pod kierownictwem animatorów kultury w Nadbałtyckim Centrum Kultury oraz przestrzeniach Gdańska, w każdą sobotę od 7 października do 9 grudnia 2023 w godz. 10:00 - 13:00. Wernisaż podsumowujący projekt zostanie zorganizowany 16 grudnia.


przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Alfabet Gdańska warsztaty PL
już niedostępne -