Spotkanie z polskim designem vol. 1 | Projektowanie znaku graficznego. Fantazja okiełznana

location icon
PPNT Gdynia | budynek III | sala kinowa al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
calendar icon
Od 27 kwi 17:00 do 27 kwi 17:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Spotkanie z polskim designem vol. 1 | Projektowanie znaku graficznego. Fantazja okiełznana 

Zapraszamy na pierwsze wydarzenie z cyklu "Spotkanie z polskim designem", które odbędzie się już 27 kwietnia w PPNT Gdynia. Beata Bochińska i Patryk Hardziej porozmawiają o nowej, cyfrowej rzeczywistości, potrzebie dokumentowania korzeni, ludzkiej kreatywności, naszej historii oraz nadchodzących zmianach w kontekście współczesnych narzędzi, w tym wykorzystania sztucznej inteligencji. Spotkaniem tym chcemy również celebrować Światowy Dzień Grafika.

Znaki powstają w oparciu o zasady, ale to kreacja nadaje im nieśmiertelność. Ich projektowanie jest pracą na zamówienie. Zawsze tak było. Autorski znak jest, jak kiedyś, nośnikiem informacji, emocji, składową brandingu firm, jednak współczesny znak graficzny żyje już nie tylko na papierze. Zasady uległy zmianom, czy na pewno?

Obecna sytuacja grafików podlega ewolucji. Zmieniają się nośniki, na których żyje znak graficzny, zmienia się tym samym rzemiosło. Patryk Hardziej jest z pewnością jednym ze współczesnych kontynuatorów polskiej szkoły graficznej. Jego zaangażowanie w zachowanie i dokumentowanie naszego wizualnego dziedzictwa jest ponad przeciętne. Czynne upowszechnianie wiedzy o historii dowodzi świadomości wagi korzeni graficznych i jest ukłonem dla poprzedników, ale również poważnym działaniem edukacyjnym.

prowadzenie: Beata Bochińska (Fundacja Bochińskich)
gość: Patryk Hardziej (Hardziej Studio) 
kiedy? 27.04.2023, godz. 17:00
gdzie? PPNT Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, bud. III, sala kinowa 

organizatorzy: Gdynia | PPNT Gdynia | Centrum Designu | Gdynia Design Days | Fundacja Bochińskich 

partnerzy medialni: STGU, Grafmag, Linia, Prestiż Magazyn Trójmiejski


Beata Bochińska - fundatorka i prezeska Fundacji Bochińskich. Historyczka sztuki, stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, specjalistka zarządzania designem i rozwojem nowego produktu, prezeska Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w latach 2006-2011. Autorka metodologii prognozowania trendów stylistycznych z wykorzystaniem stylistycznych profili klienta. Autorka bestsellerowego poradnika dla kolekcjonerów: Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową, a także kilkuset artykułów specjalistycznych, raportów i książek poświęconych zarządzaniu designem. Felietonistka Vogue Polska, kuratorka festiwali i wystaw, jurorka konkursów projektowania produktów, usług i design management o zasięgu globalnym (Nowy Jork, Sydney, Lizbona, Kair, Warszawa) w dziedzinach: design, digital media i software design.

Patryk Hardziej - założyciel Hardziej Studio. Działający międzynarodowo ilustrator, projektant grafik, twórca murali, autor książek z dziedziny historii znaków graficznych oraz researcher. Wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz założyciel kursów Sztuka Projektowania i Fundacji Karola Śliwki. Pomysłodawca i kurator II Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych i festiwalu ILUSTRATOR. Wielokrotnie nagradzany w konkursach branżowych. Zdobywca m.in. złotej nagrody KTR i tytułu projektanta roku w konkursie Polish Grapic Design Awards.

więcej informacji na: www.gdyniadesigndays.eu

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Spotkanie z polskim designem vol. 1 | Beata Bochińska, Patryk Hardziej
już niedostępne -