Druga Ogólnopolska Konferencja poświęcona ​badaniom klinicznym wyrobów medycznych oraz badaniom działania wyrobów IVD

location icon
Sala Konferencyjna 2 T. Chałubińskiego 8, Warszawa
calendar icon
Od 18 kwi 9:00 do 18 kwi 21:00
ticket icon
Od 399,00 zł

Już 18 kwietnia w Warszawie odbędzie się II edycja Ogólnopolskiej Konferencji dla specjalistów z branży badań klinicznych wyrobów medycznych (sprzętu medycznego),
i badań działania wyrobów do diagnostyki in vitro (testów oraz medycznych urządzeń analitycznych).

Konferencja "Badania Kliniczne Wyrobów Medycznych", organizowana jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce GCPpl
oraz Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Wyrobów Medycznych POLMED. Celem konferencji jest poszerzenie wiedzy i wymiana doświadczeń na temat badań klinicznych technologii nie-lekowych.

Branża technologii medycznych, obejmujących wyroby medyczne i wyroby do diagnostyki (IVD), to obecnie jedna z najbardziej innowacyjnej części przemysłu. W każdym roku udostępniane są nowe produkty, umożliwiające ratowanie zdrowia, przedłużanie życia
i zapewnienie jego wysokiej jakości.

Agenda tegorocznej konferencji została podzielona na 4 bloki tematyczne, podczas których zostaną omówione specjalistyczne zagadnienia z zakresu przygotowania wyrobów do badań klinicznych, realizacji badań klinicznych, a także obowiązków, jakie spoczywają na producencie po ich zakończeniu.

W tym roku omówimy procedury i metody sterylizacji wyrobów medycznych, opowiemy o roli i konieczności wykonania badań na biozgodność. Poruszona zostanie problematyka związana z zarządzaniem ryzykiem i wymaganiami technicznymi dotyczącymi bezpieczeństwa wyrobów medycznych, testami i badaniami laboratoryjnymi. Nie zapomniano o walidacji oprogramowania, które coraz częściej pojawia się na rynku wyrobów medycznych (SaMD), przygotowaniu do badań wyrobów aktywnych, czy badań działania wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro.

Tegoroczne wydarzenie obfitować będzie w specjalistyczne wykłady, których merytoryka obejmie aspekty prawne przygotowania i realizacji badań klinicznych, czy udziału podmiotów takich jak Centra Wsparcia Badań Klinicznych w procesie prowadzenia badań klinicznych.

Porozmawiamy na temat jakości danych klinicznych w procesie oceny zgodności oraz o tym, jak te dane poprawnie zbierać. Przedstawimy praktyczne aspekty opracowania planu PMCF by na koniec zaprezentować dość enigmatycznie brzmiący temat badań pilotażowych AOTMiT.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Agencji Badań Medycznych (oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych oraz Produktów Biobójczych). Partnerami Strategicznymi zostali: Polskie Centrum Badań i Certyfikacji oraz Medigent Lab.


Podczas Konferencji wystąpią przedstawiciele Jednostek Notyfikowanych, Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych oraz Produktów Biobójczych, Agencji Badań Medycznych oraz eksperci z renomowanych kancelarii prawnych, firm konsultingowych oraz CRO.

Wydarzenie poza częścią edukacyjną, da możliwość przeprowadzenia debaty na zawiłe i specjalistyczne tematy, nawiązania nowych kontaktów oraz zaprezentowania się wśród czołowych przedstawicieli w branży.


W celu zakupu biletu prosimy o wypełnienie formularza. W celu uzyskania faktury prosimy o przesłanie maila zawierającego imię, nazwisko oraz firmę uczestnika na adres [email protected]

Zapraszamy do udziału w Konferencji!

Beata Kiersnowska i Karol Makowski, GCPpl
Arkadiusz Grądkowski, Prezes Izby POLMED

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Członkowie POLMED i GCPpl
już niedostępne 399,00 zł -
  Pozostałe osoby/firmy
już niedostępne 799,00 zł -