Rozwój osobisty Koncerty, Festiwale, Rozrywka Rodzina i relacje międzyludzkie

I Lawendowy Piknik - odpocznij wśród lawendy

location icon
Lawendowe Oczko - plantacja lawendy Purzec 22, Siedlce
calendar icon
Od 7 sie 11:00 do 7 sie 20:00
ticket icon
Od 0,00 zł


Serdecznie zapraszamy na 💜💜💜 I Lawendowy Piknik 💜💜💜, który odbędzie się w pierwszą niedzielę sierpnia 07.08.2022 lipca (31.07.2022) na naszej plantacji, znajdującej się w miejscowości Purzec we wschodniej części Mazowsza. 

Oficjalne rozpoczęcie imprezy w samo południe, jednak już o 11:00 zaplanowaliśmy dla Was godzinną sesję jogi z Jolą Kalinowską - to wyjątkowa szansa na jeszcze głębsze połączenie z naturą!

Przygotowujemy również dla Was szereg warsztatów, a w ich trakcie wykonamy wspólnie lawendowe mydełka oraz fusetki! To jednak nie wszystko: pod okiem Uli z Czas na sznurek zapleciemy przepiękne makramowe kwietniki!

Chcemy również oprowadzić Was po naszej plantacji, więc możecie już zacząć spisywać te wszystkie trudne i nurtujące Was pytania :)

Dla młodszej (choć nie tylko!) części naszych Gości zaplanowaliśmy szereg zabaw z Niezłą Hecą, dmuchańce oraz Lawendowe Bingo! Odwiedzą nas też przesłodkie alpaki z Kolonii Alpak

Dzień umili nam swoim występem wokalnym Lena Ornowska - uczestniczka V edycji The Voice Kids.

Przy tak wielu atrakcjach nie mogło zabraknąć specjalnej strefy relaksu z leżaczkami, kocykami, lawendowymi lodami, ciasteczkami i lemoniadą.

Na zakończenie nie lada gratka dla fanów robienia zdjęć. W tym dniu od godziny 16:00 nasze pole do sesji zdjęciowych będzie dostępne bezpłatnie!

Zapraszamy do udostępniania wydarzenia wśród Waszych znajomych [KLIK]


Kilka słów o nas

Jesteśmy plantatorami z "rocznym stażem" w uprawie lawendy. Deficyty wiedzy nadrabiamy humorem i zapałem do jej zdobywania. Plantację założyliśmy wiosną 2021 roku, jako odskocznię dla naszego informatycznego życia zawodowego. 

Zależało nam na stworzeniu miejsca, które będzie podkreślało niesamowity i w bardzo małym stopniu naruszony krajobraz okolicy. Jest to miejsce nie byle jakie, gdyż znajduje się tuż obok obszaru Natura 2000 Dolina Liwca, dzięki czemu nasi goście mają wiele okazji do spotkania co najmniej 20 gatunków ptaków z załącznika I Dyrektywy Ptasiej, w tym gatunków z Polskiej Czerwonej Księgi (cyranka, czernica, kulik wielki, rycyk, perkoz rdzawoszyi, derkacz, kszyk, rybitwa czarna, ortolan). 

Wraz ze wzrostem lawendy, w naszych głowach powstają kolejne pomysły i kierunki rozwoju dla tej przestrzeni. Chcemy, żebyście uczestniczyli z nami w tym procesie, stąd pomysł na organizację I Lawendowego Pikniku. Jesteśmy rodzicami ośmioletniego Filipa i rocznej Irenki. Każde z nich ma duży udział w powstawaniu tego miejsca, dlatego zależy nam na tym, żeby wydarzenie te było dostępne dla uczestników z każdej grupy wiekowej, w tym dzieci.


Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje wzięcie udziału w I Lawendowym Pikniku?

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, lecz prosimy o dokonanie rejestracji na wydarzenie, co pomoże nam w przygotowaniu odpowiedniej ilości atrakcji. Odpłatne jednak są warsztaty z plecenia makramowych kwietników, na które obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Czym są lawendowe fusetki?

Jest to bardzo ciekawa metoda zamykania lawendowego zapachu w formie wrzeciona oplecionego atłasową wstążeczką. Po wysuszeniu gałązki lawendowe nie obsypują się, a ciągle cieszą aromatem. Warsztaty te są skierowane do każdej grupy wiekowej. Pomagają rozwijać umiejętności manualne, co przyda się nie tylko maluchom, ale także osobom starszym.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Udział w I Lawendowym Pikniku

dostępnych: bez ograniczeń

Wyprzedane bezpłatny Brak wolnych miejsc
  Udział w warsztatach: makramowe kwietniki

dostępnych: 1

już niedostępne 49,00 zł -
  Udział w warsztatach: makramowe kwietniki (II termin)

dostępnych: 6

już niedostępne 49,00 zł -