Certyfikowane szkolenie III stopnia dla terapeutów: C-Eye X w neurorehabilitacji i komunikacji alternatywnej (AAC)
W dniu 18-19.10.2025 (weekend) zapraszamy na szkolenie w Gdańsku, organizowane przez AssisTech wespół z wybitnymi terapeutami i specjalistami, posiadającymi wieloletnie doświadczenie w pracy z C-Eye'em.
! Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu III-go stopnia, który uprawnia do posługiwania się tytułem "Terapeuta C-Eye" oraz wpisem do Centralnego Rejestru Certyfikacyjnego AssisTech.
Zakres uprawnień "Terapeuty C-Eye":
- Wydawanie opinii nt. stanu pacjenta / podopiecznego
- Zlecanie i realizacja programów terapeutycznych
- Koordynowanie i nadzór pracy zespołu Konsultantów C-Eye w "podległej" placówce (o ile dotyczy)
- Organizacja i prowadzenie szkoleń z C-Eye'a i eyefeela - nadawanie uprawnień I stopnia (po uprzednim uzyskaniu autoryzacji AssisTech)
- Oficjalne posługiwanie się tytułem "Terapeuta C-Eye"
ADRESACI - szkolenie przeznaczone jest dla:
- osób, posiadających Certyfikat II stopnia:
- terapeutów - m.in. logopedów, neurologopedów, psychologów, neuropsychologów, terapeutów widzenia, terapeutów zajęciowych, specjalistów AAC, fizjoterapeutów,
- pedagogów - m.in. tyflopedagogów, oligofrenopedagogów,
- pielęgniarzy i pielęgniarek - w szczególności opieki długoterminowej i anestezjologicznych,
- lekarzy - w szczególności specjalistów rehabilitacji, neurologów
PROGRAM SZKOLENIA:
18.10.2025 (sobota)
09.00 - Rejestracja
09.15 - Rozpoczęcie szkolenia, powitanie, omówienie zasad organizacyjnych
09.15 - 10.15 - Rozdanie formularzy oceny filmów. Podsumowanie nagranych filmów wraz z ich omówieniem.
10.15 - 11.15 - Funkcjonowanie pacjenta z zaburzoną świadomością w społeczeństwie (aspekty medyczne, prawne itp.) - perspektywa terapeuty i opiekuna (dr Agnieszka Kwiatkowska, Fundacja "Jeszcze dopnę swego", Bydgoszcz)
11:15 - 11:45 - Przerwa kawowa
11:45 - 12:30 - Funkcjonowanie i strukturalne uszkodzenia mózgu a terapia pacjenta. Omówienie przypadków klinicznych (mgr Sebastian Jakubowski, psycholog, Gdańsk)
12:30 - 13:15 - Terapia widzenia na przykładzie C-Eye X (mgr Edyta Tyszkiewicz, Centrum Neurorehabilitacji, Szczecin)
13:15 - 14:15 - Przerwa obiadowa (lunch w cenie szkolenia)
14:15 - 15:15 - Posługiwanie się zwalidowaną klinicznie skalą diagnostyczną CFA w C-Eye X (dr Bartosz Kunka, Kierownik Sekcji Certyfikacji, Gdańsk)
15:15 - 16:15 - Wykorzystanie C-Eye X w terapii pacjentów z niepełnosprawnością sprzężoną (mgr Katarzyna Czechowicz-Gołaszewska, Centrum Logopedyczno-Terapeutyczne "Dogadać się")
16:15 - 16:30 - Przerwa kawowa
16:30 - 17:30 - Historie pacjentów w praktyce terapeutycznej - inspiracje i wyzwania (dr Agnieszka Kwiatkowska, mgr Edyta Tyszkiewicz, mgr Sebastian Jakubowski, dr Bartosz Kunka)
18:30 - (dla chętnych) - Kolacja w wybranej restauracji w Gdańsku (danie kolacyjne w cenie szkolenia), a następnie zwiedzanie Gdańskiej Starówki
19.10.2025 (niedziela)
09:00 - 10:00 - Opiekun też człowiek - psychologiczne aspekty opieki i ich znaczenie dla terapii pacjenta niewerbalnego (mgr Sebastian Jakubowski)
10:00 - 11:00 - Komunikacja - model partycypacyjny w C-Eye X i neuroTAB (mgr Edyta Tyszkiewicz)
11:00 - 11:30 - Przerwa kawowa
11:30 - 13:45 - Warsztaty z C-Eye'em z podziałem na 3 grupy, wymiennie co 45 min:
- Nowa Komunikacja w C-Eye X i neuroTAB - mgr Edyta Tyszkiewicz
- Ustawianie sprzętu / funkcjonalności C-Eye X - dr Agnieszka Kwiatkowska / dr Bartosz Kunka
- Nowa Terapia / Neurorehabilitacja w C-Eye X i neuroTAB - mgr Sebastian Jakubowski
13:45 - 14:00 - Przerwa kawowa
14:00 - Zakończenie szkolenia, wręczenie Certyfikatów III stopnia
UWAGA!
Warunki uzyskania certyfikatu III stopnia oraz tytułu "Terapeuta C-Eye" (warunki należy spełnić najpóźniej do 10.10.2025):
1. Minimum 6-miesięczna praktyka terapeutyczna w pracy z C-Eye'em jako Konsultant C-Eye (spec. II stopnia)
2. Zarejestrowanie i przesłanie 2 filmików prezentujących prowadzenie sesji terapeutycznej za pomocą C-Eye'a z udziałem pacjenta / pacjentów (na adres: [email protected])
Wymagania do filmików - Centralny Rejestr Certyfikacyjny - program nabywania uprawnienia Terapeuty C-Eye
Każdy Terapeuta C-Eye jest zobowiązany również do wyboru superwizora z listy dostępnych superwizorów na szkoleniu.
Informujemy, że wpłacone środki nie są zwracane w przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu w okresie krótszym niż 7 dni od planowanej daty szkolenia.
Sekcja Certyfikacji AssisTech. Nr RIS: 2.22/00103/2025