Dieta, Odżywianie i Degustacje

Cydr zaczyna się w sadzie! Cydrownie PFEIFFER'S i ZYWER w DZIKIM WINIE! Degustacja otwarta!

location icon
Dzikie Wino Wine Bar Rynek Główny 27, Kraków
calendar icon
Od 26 wrz 19:00 do 26 wrz 20:45
ticket icon
Od 69,00 zł

• 11 cydrów!
• Dwie rzemieślnicze cydrownie i troje cydrowników!
• Wystrzałowa atmosfera Dzikiego Wina na Kleparzu!
• Cydrowy pairing!

Jesień w rozkwicie, czyli w polskich sadach dojrzewają jabłka, które rzucają na kolana różnorodnością i komplikacją smaków i aromatów. Mówimy o odmianach niegdyś niezwykle popularnych, a dziś bardzo rzadkich, takich jak Złota Reneta, Antonówka, Koksa, Boskop, Czerwona Reneta, Malinówka Oberlandzka, czy Grochówka.To z nich powstają wyjątkowe, rzemieślnicze cydry, tłoczone i fermentowane w niskich temperaturach. Podczas powolnej, trwającej tygodniami naturalnej fermentacji tworzy się ich głęboki smak i aromat. Następnie leżakują kilka miesięcy, podczas których naturalnie klaruje się ich ostateczne oblicze.

• Przyjdź spróbować szerokiej gamy cydrów, o różnych profilach smakowych i aromatach (korzennych, jabłkowych, ziemistych, delikatnych i mocno wytrawnych), dla których inspiracją były cydry z Normandii i Asturii

.• Dowiesz się, jak wygląda proces produkcji cydru od jabłka w sadzie po kieliszek i zrozumiesz różnicę między cydrem rzemieślniczym a tym produkowanym masowo na wielką skalę

.• Będziesz mieć możliwość porozmawiania z twórcami rzemieślniczych cydrów, poznania ich pasji i wiedzy o jabłoniach i sadzie

.• Dostaniesz specjalnie dobrane przekąski, które podkreślą wyjątkowy smak i aromat cydrów.


Z podkarpackiej cydrowni ZYWER przyjadą do nas klasyki:

• najbardziej rozpoznawalne: Potoki i Foszt;

• najbardziej doceniane przez koneserów: Pańskie i Brus;

• oraz cydry na dzikich drożdżach: Aprum i PańDzieju.


Z cydrowni PFEIFFER'S przyjadą:

• klasyczny cydr spokojny;

• orzeźwiający cydr musujący;

• cydr różowy czyli aromatyczny cydr z czerwonomiąższowych jabłek Red Love;

• Hibisia, czyli spokojna wersja cydru różowego

• Amphorae - naturalny cydr spokojny, który powstał w glinianej amforze (!) z rajskich jabłek (!) - pierwszy taki eksperyment w Polsce, a nie wykluczone, że również na świecie (!!!).

A do nichdzikowinne kanapeczki w trzech profilach smakowych przygotowane na pysznej bagietce na zakwasie z piekarni Nonna Maria.

Zapraszamy na 19:00 do Dzikiego Wina na Kleparzu

Degustację poprowadzą zgodnie i w fantastycznej komitywie:
• MIKOŁAJ FAJFER - cydrownia PFEIFFER'S
• ULA i TOMEK ZYWER - cydrownia ZYWERUdział w degustacji: 69zł / 11 porcji degustacyjnych 11 cydrów / 3 kanapeczki


Bilety dostępnie via Evenea.pl oraz w Dzikim Winie na Rynky i na KleparzuWszystkie degustowane cydry będą dostępne przez cały weekend 26-28 września w Dzikim Winie na Rynku.





Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  BILET NORMALNY
26 Września 2025, 18:00 69,00 zł