WawaGra: Zalipie, Wiślica - malowana wieś i tajemnice Wiślan

location icon
Zbiórka uczestników na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki pl. Defilad, Warszawa
calendar icon
Od 21 cze 6:00 do 21 cze 22:00

Zbiórka uczestników 21.06.2020 r. o godz. 6.00 na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki (od strony Kinoteki). Wyjazd o godz. 6.10 w kierunku Wiślicy. Planowane zakończenie na parkingu przed PKiN ok. godz. 22.00

WIŚLICA - miasto-gród, w którym tajemnice sprzed wieków kryją się w każdym zaułku. Czy we wczesnym średniowieczu istniało państwo Wiślan? Kim był wspomniany w Legendzie Panońskiej "pogański książę silny wielce"? Czy to tu dokonał się jeden z pierwszych chrztów na ziemiach obecnej Polski? W czasie wędrówki po jednym z najmniejszych polskich miast postaramy się znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania. W Wiślicy odwiedzimy: Bazylikę Mniejszą pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z XIV w., będącą jednocześnie Sanktuarium Uśmiechniętej Madonny Łokietkowej. Czeka nas także spacer na wczesnośredniowieczne grodzisko z przełomu X i XI wieku.

Na trasie z Wiślicy do Zalipia ok. godz. 12 przewidziany jest obiad (koszt - ok. 30 zł uczestnik).

ZALIPIE - zwiedzanie słynnej malowanej wsi - wsi malarek. Wędrując między ukwieconymi domostwami, poznamy historię zdobienia chałup, sięgającą prawdopodobnie końca XVIII wieku 🏠Tradycja ta ma swoje korzenie w gospodarskiej schludności związanej z utrzymaniem domu i obejścia, a do stworzenia pięknych zdobień wystarczają proste pędzle wykonane z prosa i żyta, służące do nanoszenia tzw. pacek 🖌 Z czasem używane przez malarki mleko i sadzę zastąpiły barwniki rozrabiane w mleku, a obejścia pokryły się różnorodnymi kwietnymi wzorami przypominającymi wiosenną łąkę 🌷🌷🌷

Uwaga! Wydarzenie zostanie zorganizowane przy grupie minimum 20 uczestników.

Dodatkowy regulamin obowiązujący uczestników w czasie trwania wycieczki (W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ):

- Autobus przed wyjazdem będzie ozonowany

- Z uczestnictwa w wycieczce skorzystać osoby, które bezpośrednio przed wyjazdem złożą oświadczenie, że w ciągu 14 dni poprzedzających wyjazd nie miały żadnych niepokojących objawów oraz nie kontaktowały się z osobami chorymi lub przebywającymi na kwarantannie

- Uczestnik, u którego widoczne będą objawy takie jak wysoka temperatura (powyżej 38 st. C), kaszel, duszności - nie będzie mógł wziąć udziału w wycieczce

- W czasie wsiadania należy zachować odstęp pomiędzy uczestnikami wynoszący minimum 2 metry

- W autobusie będziemy zajmować miejsca zgodnie z poleceniami kierowcy (zachowując odpowiedni odstęp)

- W trakcie przejazdu obowiązuje nakaz noszenia maseczki/przyłbicy etc. (zgodnie z obostrzeniami obowiązującymi w transporcie publicznym)

- W czasie spaceru uczestnicy zachowają pomiędzy sobą min. 2 metrowy odstęp

📌TERMIN: 21.06.2020
📌CENA: 120 zł/uczestnik
📌 CENA ZAWIERA: transport [autokar lub bus (klimatyzacja, DVD)], opiekę pilota/przewodnika na całej trasie, ubezpieczenia NNW (Signal Iduna), opłaty drogowe, parkingowe.
📌 CENA NIE ZAWIERA: kosztów biletów wstępu (Zalipie), zwyczajowych ofiar w świątyniach, usług przewodników lokalnych (płatne dodatkowo 20 zł/uczestnik + ewentualny koszt obiadu 30 zł/uczestnik).

Ważne informacje:

- zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się na podstawie kolejności zakupu biletów

- wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy WawaGra (OWU WawaGra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU SIGNAL IDUNA NNW KRAJ) dostępne pod linkiem: https://wawagra.waw.pl/2020/03/16/ogolne-warunki-ubezpieczen-nnw/ oraz akceptację dodatkowego regulaminu obowiązujący uczestników w czasie trwania wycieczki w związku z obecną sytuacją epidemiczną (przedstawiony powyżej)

- zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Serdecznie zapraszam!

Adrian Pogorzelski tel. 511 630 598 lub mail: info@wawagra.waw.pl

Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694 (WawaGra Adrian Pogorzelski ul. Andriollego 16 lok. 14, 05-400 Otwock)

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet
już niedostępne 120,00 zł -