"Zachowania agresywne i autoagresywne w spektrum autyzmu" - ZAŚWIADCZENIE, szkolenie on-line dla rodziców, nauczycieli i specjalistów

location icon
on-line
calendar icon
Od 16 paź 10:00 do 16 lis 14:30

"Zachowania agresywne i autoagresywne w spektrum autyzmu" - szkolenie ON-LINE dla rodziców, nauczycieli, specjalistów

16.10.2021 (sobota), godz. 10:00 - 14:30, 4,5 hrs.

Prowadzenie: Marek Stankiewicz oraz Izabela Hnidziuk-Machnica

Szkolenie jest dedykowane rodzicom, opiekunom, nauczycielom, specjalistom.


"Zachowania agresywne i autoagresywne w spektrum autyzmu"

Jest to temat niezwykle trudny i ważny, jednak bez zrozumienia czym tak właściwie jest agresja, autoagresja oraz przemoc, trudno wyjaśnić takie zachowania u dziecka. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele stają czasem w obliczu tak zwanych zachowań agresywnych i niestety często nie wiedzą jak na nie odpowiednio zareagować. Jednak, by móc na nie reagować musimy wiedzieć co one oznaczają, dlaczego się pojawiają oraz jakie emocje lub niezaspokojone potrzeby zbyt często przykrywają....

Czego dowiecie się na tym szkoleniu?

"Agresja. Autoagresja. Nazywane "zachowaniami trudnymi".

- Skąd się biorą? 

- Czy ich przyczyną jest spektrum, czy może coś innego? 

- A może przyczyn jest więcej? 

- Dlaczego często mimo ogromnych wysiłków nie znikają? 

- Co możemy zrobić by im zapobiec i co robić gdy się pojawią?

- Czy na pewno zawsze agresorem jest dziecko w spektrum? Ofiara przemocy może wreszcie powiedzieć "dość" i zacznie się bronić...

- Powiemy też o tym, że tylko świadomy i rozumiejący trudności dziecka dorosły jest w stanie wyprzedzać pojawienie się tak zwanych "zachowań trudnych".

- I wreszcie powiemy, że dzieci uczą się zachowań agresywnych również od dorosłych....

Zapraszamy rodziców, nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi w spektrum autyzmu.

Każda osoba, która zakupi bilet otrzyma zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu.

**********************************************************

O prowadzących szkolenie:

Marek Stankiewicz to niezwykła osoba, dorosły w spektrum (samorzecznik), nauczyciel, fotograf. Piekielnie inteligentny, nad wyraz przenikliwy i spostrzegawczy, otwarty na inne perspektywy, a więc tym samym chętnie dopuszczający inny punkt widzenia, zakładając tym samym, że nie tylko jedna strona ma zawsze rację.

To za co szczególnie cenimy Marka to sposób w jaki odsłania siebie i swoje trudne czasem doświadczenia, bo wie, że tylko w ten sposób jest w stanie jak najlepiej pomóc rodzicom dzieci w spektrum.

A co sam Marek mówi o sobie? "Co mogę o sobie powiedzieć?
Najkrócej: Biolog terenowy z powołania, fotograf z pasji życiowej i Aspi - mam zespół Aspergera, ASD, "jestem w spektrum autyzmu", jakkolwiek to zwać.
Przez fotografię staram się pokazać ludziom jak widzę i dobieram świat.
Od pewnego czasu zajmuję się również pomaganiem osobom z autyzmem (między innymi pracuję w szkole dla dzieci z ASD), i jestem autorem bloga "Photography and Asperger".
Marek dołączył do zespołu fundacji Aleklasa jako ekspert w dziedzinie badań w zakresie edukacji oraz wpływie pasji na rozwój dzieci i młodzieży w spektrum.


Izabela Hnidziuk-Machnica - mama 11-letniego Mateusza w spektrum autyzmu, współzałożycielka i Dyrektor Zarządzająca Fundacji Aleklasa, certyfikowana w Instytucie Pozytywnej Terapii Kryzysu konsultant kryzysowa. Od ponad 7 lat organizatorka serii konferencji p.t "Rodzina z Zespołem Aspergera" oraz "Szkoła z Zespołem Aspergera", niezliczonych warsztatów i szkoleń, inicjatorka akcji społecznych, w tym "Jestem dumna z dziecka, nie ze świadectwa". Prowadząca grupy wsparcia dla rodziców, konsultacje rodzicielskie, wykłady, szkolenia dla rodziców i specjalistów, założycielka i prowadząca internetową grupę wsparcia dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu "Razem Zrozumiemy AS'y" oraz grupy dla nauczycieli, psychologów, terapeutów, psychiatrów "Specjaliści zrozumieją AS'y", której celem jest wspieranie specjalistów w zrozumieniu specyfiki spektrum autyzmu. Autorka i prowadząca serię popularnych i cenionych oraz szeroko udostępnianych programów p.t "Rozmowy w spektrum autyzmu".


W TRAKCIE SZKOLEŃ UCZESTNICY DZIELĄ SIĘ OSOBISTYMI PRZEŻYCIAMI, DLATEGO SZKOLENIE NIE BĘDZIE NAGRYWANE I UDOSTĘPNIANE. Osoby, które zakupią bilet otrzymają maila z linkiem do platformy zoom w czwartek 14.10.2021.

REGULAMIN SPRZEDAŻY BILETÓW:

I. DEFINICJE:

Organizatorzy: Organizatorami promocyjnej sprzedaży biletów jest Fundacja AleKlasa, z siedzibą w Warszawie, ul. Nowoursynowska 143K lokal: U1. KRS: 0000736741, NIP: 123-140-16-62

Sprzedający: Podmiotem odpowiedzialnym za sprzedaż biletów jest Fundacja AleKlasa, z siedzibą w Warszawie, ul. Nowoursynowska 143K lokal: U1. KRS: 0000736741, NIP: 123-140-16-62

Kupujący: osoba fizyczna lub osoba prawna dokonująca zakupu biletów promocyjnych na szkolenie, za pośrednictwem Internetu.

Regulamin: niniejszy dokument stanowiący regulamin sprzedaży biletów promocyjnych na szkolenie SZKOLENIE - "Zachowania agresywne i autoagresywne w spektrum autyzmu", za pośrednictwem evenea.pl, określający zasady, zakres i warunki korzystania z promocji.

II. ZASADY OGÓLNE:

Sprzedaż biletów promocyjnych odbywa się wyłącznie za pośrednictwem evenea.pl

Bilety promocyjne nie mogą być sprzedawane przez inne podmioty niż Fundacja Aleklasa

Ceny biletów w promocji wynoszą 89 PLN (dla 1 osoby) i nie podlegają zmianie.

III. WARUNKI PROMOCJI:

Organizatorzy przedstawiają do sprzedaży promocyjnej ograniczoną pulę biletów na SZKOLENIE - "Zachowania agresywne i autoagresywne w spektrum autyzmu"

Pula biletów promocyjnych wynosi 40 sztuk. Po wyczerpaniu biletów z puli promocyjnej zostanie uruchomiona sprzedaż biletów nie objętych promocją.

BILETY ZAKUPIONE W RAMACH PROMOCJI SĄ BEEZWROTNE.

Cena biletów nie objętych promocją to 119 pln / 1 osoba.

Pula biletów nie objętych promocją wynosi 20 sztuk.

Organizator w ramach opłaty nie zapewnia w szczególności dojazdu ani noclegu.

IV. PRZEBIEG TRANSAKCJI:

Kupujący zamawia bilet lub bilety promocyjne przez sklep internetowy evenea.pl

Po uiszczeniu opłaty, Kupujący otrzymuje informację o zakończeniu transakcji oraz otrzymuje drogą mailową bilet.

Nazwisko Kupującego automatycznie jest zapisywane w bazie uczestników szkolenia.

V. INFORMACJE KOŃCOWE:

Do wszelkich spraw nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie będą miały zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego.

Kupujący ma zawsze prawo złożyć dowolne zapytanie do Organizatora drogą mailową, na adres: biuro@fundacja-aleklasa.eu

Administratorami danych osobowych Kupujących są Organizatorzy - Fundacja AleKlasa.

https://fundacja-aleklasa.eu/rodo/

Polityka prywatności https://fundacja-aleklasa.eu/rodo/

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
"Zachowania agresywne i autoagresywne w spektrum autyzmu", szkolenie on-line, bilet 1 os, 16.10.2021, godz.10:00, bezzwrotny "Zachowania agresywne i autoagresywne w spektrum autyzmu", szkolenie on-line, bilet 1 os, 16.10.2021, godz.10:00, bezzwrotny

"Zachowania agresywne i autoagresywne w spektrum autyzmu", szkolenie on-line, bilet 1 os, 16.10.2021, godz.10:00, bezzwrotny

już niedostępne 89,00 zł -
"Zachowania agresywne i autoagresywne w spektrum autyzmu", szkolenie on-line, bilet 1 os, 16.10.2021, godz.10:00 "Zachowania agresywne i autoagresywne w spektrum autyzmu", szkolenie on-line, bilet 1 os, 16.10.2021, godz.10:00

"Zachowania agresywne i autoagresywne w spektrum autyzmu", szkolenie on-line, bilet 1 os, 16.10.2021, godz.10:00

już niedostępne 119,00 zł -