"Zaburzenia odżywiania w spektrum autyzmu. Jakie mogą być przyczyny i jak wspierać dziecko." - szkolenie on-line

location icon
on-line
calendar icon
Od 4 lut 17:00 do 4 lut 21:00
ticket icon
Od 159,00 zł

"Zaburzenia odżywiania w spektrum autyzmu. Jakie mogą być przyczyny i jak wspierać dziecko." - szkolenie online dla rodziców i opiekunów dzieci w spektrum autyzmu

04.02.2022 (piątek), godz. 17:00 - 21:00, 4 hrs.

Prowadzenie: Marek Stankiewicz oraz Izabela Hnidziuk-Machnica

Szkolenie jest dedykowane rodzicom i opiekunom dzieci w spektrum autyzmu, nie tylko tym na początku drogi z diagnozą dziecka. Jest dla wszystkich zagubionych, mających mętlik w głowie i potrzebujących pomocy w zrozumieniu swojego dziecka.


"Zaburzenia odżywiania w spektrum autyzmu. Jakie mogą być przyczyny i jak wspierać dziecko."

Zaburzenia odżywiania są niezwykle częste wśród osób ze spektrum autyzmu. By wiedzieć jak wspierać dziecko należy przede wszystkim poznać i zrozumieć złożoność problemu. W przypadku dzieci i dorosłych w spektrum ważne jest, by poznać potrzeby rozwojowe dziecka, w tym nade wszystko te sensoryczne, gdyż w wielu przypadkach to właśnie one leżą u źródła zaburzeń odżywiania. Ale nie tylko.

Podczas szkolenia powiemy:

- Jakie są ich główne typy? 

- Jak je rozpoznać? 

- Jak sobie z nimi radzić? 

- Jak ich unikać, zmniejszyć szanse, że dojdzie do ich powstania? 

- Kiedy i w jaki sposób wprowadzać nowe smaki? 

- Czy jeśli dziecko zapomina o jedzeniu - to już zaburzenia? 

- Jak wspierać dziecko?

- Wyjaśnimy dlaczego odmowa spożywania pewnych potraw nie jest rodzicom na złość - "Kiedyś jadł, a nagle przestał - robi to złośliwie!" 

- Powiemy także o podłożu lękowym zaburzeń odżywiania oraz dlaczego brak zrozumienia dla potrzeb sensorycznych dziecka przez rodziców / opiekunów może potęgować zaburzenia odżywiania, a w rezultacie prowadzić także do innych zaburzeń.


Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci w spektrum autyzmu.

**********************************************************

O prowadzących szkolenie:

Marek Stankiewicz to niezwykła osoba, dorosły w spektrum (samorzecznik), nauczyciel, fotograf, pedagog, diagnosta, szkoleniowiec. Piekielnie inteligentny, nad wyraz przenikliwy i spostrzegawczy, otwarty na inne perspektywy, a więc tym samym chętnie dopuszczający inny punkt widzenia, zakładając tym samym, że nie tylko jedna strona ma zawsze rację.

To za co szczególnie cenimy Marka to sposób w jaki odsłania siebie i swoje trudne czasem doświadczenia, bo wie, że tylko w ten sposób jest w stanie jak najlepiej pomóc rodzicom dzieci w spektrum.

A co sam Marek mówi o sobie? "Co mogę o sobie powiedzieć?
Najkrócej: Biolog terenowy z powołania, fotograf z pasji życiowej i Aspi - mam zespół Aspergera, ASD, "jestem w spektrum autyzmu", jakkolwiek to zwać.
Przez fotografię staram się pokazać ludziom jak widzę i dobieram świat.
Od pewnego czasu zajmuję się również pomaganiem osobom z autyzmem (między innymi pracuję w szkole dla dzieci z ASD), i jestem autorem bloga "Photography and Asperger".
Marek dołączył do zespołu fundacji Aleklasa jako ekspert w dziedzinie badań w zakresie edukacji oraz wpływie pasji na rozwój dzieci i młodzieży w spektrum.


Izabela Hnidziuk-Machnica - mama 11-letniego Mateusza w spektrum autyzmu, współzałożycielka i Dyrektor Zarządzająca Fundacji Aleklasa, certyfikowana w Instytucie Pozytywnej Terapii Kryzysu konsultant kryzysowa, obecnie studiuje psychologię na Uniwersytecie SWPS. Od ponad 7 lat organizatorka serii konferencji p.t "Rodzina z Zespołem Aspergera", "Szkoła z Zespołem Aspergera" oraz "O zdrowiu w spektrum autyzmu", niezliczonych warsztatów i szkoleń, inicjatorka akcji społecznych, w tym "Jestem dumna z dziecka, nie ze świadectwa". Prowadząca grupy wsparcia dla rodziców, konsultacje rodzicielskie, wykłady, szkolenia dla rodziców i specjalistów, założycielka i prowadząca internetową grupę wsparcia dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu "Razem Zrozumiemy AS'y" oraz grupy dla nauczycieli, psychologów, terapeutów, psychiatrów "Specjaliści zrozumieją AS'y", której celem jest wspieranie specjalistów w zrozumieniu specyfiki spektrum autyzmu. Autorka i prowadząca serię popularnych i cenionych oraz szeroko udostępnianych programów p.t "Rozmowy w spektrum autyzmu".


W TRAKCIE SZKOLEŃ UCZESTNICY DZIELĄ SIĘ OSOBISTYMI PRZEŻYCIAMI, DLATEGO SZKOLENIE NIE BĘDZIE NAGRYWANE I UDOSTĘPNIANE. Do wszystkich osób, które zakupią bilet, dnia 03.02.2022 zostanie wysłany mail (na adres podany podczas zakupu) z linkiem do platformy zoom.

REGULAMIN SPRZEDAŻY BILETÓW:

I. DEFINICJE:

Organizatorzy: Organizatorami promocyjnej sprzedaży biletów jest Fundacja AleKlasa, z siedzibą w Warszawie, ul. Nowoursynowska 143K lokal: U1. KRS: 0000736741, NIP: 123-140-16-62

Sprzedający: Podmiotem odpowiedzialnym za sprzedaż biletów jest Fundacja AleKlasa, z siedzibą w Warszawie, ul. Nowoursynowska 143K lokal: U1. KRS: 0000736741, NIP: 123-140-16-62

Kupujący: osoba fizyczna lub osoba prawna dokonująca zakupu biletów promocyjnych na szkolenie, za pośrednictwem Internetu.

Regulamin: niniejszy dokument stanowiący regulamin sprzedaży biletów promocyjnych na szkolenie SZKOLENIE - "Zaburzenia odżywiania w spektrum autyzmu. Jakie mogą być przyczyny i jak wspierać dziecko.", za pośrednictwem evenea.pl, określający zasady, zakres i warunki korzystania z promocji.

II. ZASADY OGÓLNE:

Sprzedaż biletów promocyjnych odbywa się wyłącznie za pośrednictwem evenea.pl

Bilety promocyjne nie mogą być sprzedawane przez inne podmioty niż Fundacja Aleklasa

Ceny biletów w promocji wynoszą 119 PLN (dla 1 osoby) i nie podlegają zmianie.

III. WARUNKI PROMOCJI:

Organizatorzy przedstawiają do sprzedaży promocyjnej ograniczoną pulę biletów na SZKOLENIE - "Zaburzenia odżywiania w spektrum autyzmu. Jakie mogą być przyczyny i jak wspierać dziecko."

Pula biletów promocyjnych FIRST MINUTE wynosi 30 sztuk. Sprzedaż biletów nie objętych promocją rozpocznie się 31.01.2022 o godzinie 12:00 lub po wyczerpaniu biletów z puli promocyjnej.

BILETY ZAKUPIONE W RAMACH PROMOCJI SĄ BEEZWROTNE.

Cena biletów nie objętych promocją to 159 pln / 1 osoba.

Pula biletów nie objętych promocją wynosi 15 sztuk.

Organizator w ramach opłaty nie zapewnia w szczególności dojazdu ani noclegu.

IV. PRZEBIEG TRANSAKCJI:

Kupujący zamawia bilet lub bilety promocyjne przez sklep internetowy evenea.pl

Po uiszczeniu opłaty, Kupujący otrzymuje informację o zakończeniu transakcji oraz otrzymuje drogą mailową bilet.

Nazwisko Kupującego automatycznie jest zapisywane w bazie uczestników szkolenia.

V. INFORMACJE KOŃCOWE:

Do wszelkich spraw nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie będą miały zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego.

Kupujący ma zawsze prawo złożyć dowolne zapytanie do Organizatora drogą mailową, na adres: biuro@fundacja-aleklasa.eu

Administratorami danych osobowych Kupujących są Organizatorzy - Fundacja AleKlasa.

https://fundacja-aleklasa.eu/rodo/

Polityka prywatności https://fundacja-aleklasa.eu/rodo/

Zobacz również:

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
"Zaburzenia odżywiania w spektrum autyzmu. Jakie mogą być przyczyny i jak wspierać dziecko." - online, bilet dla 1os., 04.02.22, g.17:00, bezzwrotny "Zaburzenia odżywiania w spektrum autyzmu. Jakie mogą być przyczyny i jak wspierać dziecko." - online, bilet dla 1os., 04.02.22, g.17:00, bezzwrotny

"Zaburzenia odżywiania w spektrum autyzmu. Jakie mogą być przyczyny i jak wspierać dziecko." - online, bilet dla 1os., 04.02.22, g.17:00, bezzwrotny

już niedostępne 119,00 zł -
"Zaburzenia odżywiania w spektrum autyzmu. Jakie mogą być przyczyny i jak wspierać dziecko." - bilet dla 1os., 04.02.22, g.17:00 "Zaburzenia odżywiania w spektrum autyzmu. Jakie mogą być przyczyny i jak wspierać dziecko." - bilet dla 1os., 04.02.22, g.17:00

"Zaburzenia odżywiania w spektrum autyzmu. Jakie mogą być przyczyny i jak wspierać dziecko." - bilet dla 1os., 04.02.22, g.17:00

już niedostępne 159,00 zł -