Komunikacja i wystąpienia publiczne Rozwój osobisty

Wystąpienia publiczne Agnieszka Gasperini & Anna Iberszer 16 -17 Maja 2019

location icon
Złota Milonga Długa 44/50, Warszawa
calendar icon
Od 16 maj 10:00 do 17 maj 16:00

Wystąpienia publiczne niezależnie od wielkości publiczności mogą być zmorą dla każdego z nas. Podczas warsztatu poznamy techniki tworzenia atmosfery, która aktywnie angażuje wszystkich uczestników. Efektywna komunikacja w tym również mowa ciała są niezbędne aby zainteresować i zaangażować publiczność. Jak sprawić, żeby Twoja prezentacja (krótkie spotkanie zespołu, raportowanie przed szefami, wystąpienie sprzedażowe i inne) była inspirujące, angażujące i ciekawe?

Podczas warsztatów dowiesz się:

- jak opracować skuteczny przekaz

- jak prezentować swoje pomysły i koncepcje

- jak generować zainteresowanie tematem/produktem

-jak sprawić, że doświadczenie odbiorcy prezentacji zapada w jego pamięć

CELE SZKOLENIA:

•zrozum ludzi, przed którymi będziesz prezentować,

•stwórz przesłanie, aby zapewniało im to, czego chcą i potrzebują,

•prezentuj z pewnością siebie,

•naucz się jak przezwyciężyć stres podczas przemawiania,

•panuj nad głosem i mową ciała,

•zdobądź umiejętności wzbudzania zainteresowania swoją prezentacją,

•przećwicz stosowanie tego, czego się nauczyłeś, w określonych sytuacjach.

AGENDA:

Feedback / informacja zwrotna. W ramach wdrażania w firmie kultury feedbacku uczestnicy poznają model SBI (Situation, Behavior, Impact). Ćwiczenia zastosowane w tym module mają na celu rozwinięcie umiejętności przekazywania efektywnej informacji zwrotnej zarówno pozytywnej jak i negatywnej.

Prezentacje indywidualne. Indywidualne prezentacje zgodnie z opracowanym tematem przed warsztatami. Uczestnicy będą nagrywani na kamerę. Każdy uczestnik będzie miał 12-15 min na swoją prezentację. Temat zostanie podany przed warsztatami.

Wizualizacja prezentacji - techniczne aspekty. Praca indywidualna nad prezentacjami. Aspekty techniczne prezentacji (ilość tekstu, zdjęcia, filmy etc..).

Nie daj się tremie - techniki relaksacji. Ćwiczenia oddechowe mające na celu relaksację poszczególnych części ciała, ze szczególnym uwzględnieniem aparatu mowy. Ćwiczenia pomagające pobudzić do aktywności partie ciała, które często pozostają nieaktywne, co wpływa negatywnie na funkcjonowanie ciała jako organicznej całości.

Empatyzowanie z odbiorcą - zrozumienie grupy docelowej.Ćwiczenia umożliwiające stworzenie "persony" - charakterystyki odbiorcy. Celem jest zrozumienie odbiorcy lub grupy odbiorców danej prezentacji. Czego oczekują się dowiedzieć? Czy jest to nasz klient, sponsor czy koledzy z pracy? W jaki sposób komunikować się z danym odbiorcą abyśmy byli właściwie zrozumieni?

Praca nad głosem i techniką mowy. Ćwiczenia właściwego użycia oddechu podczas mówienia. Wzmocnienie impostacji głosu i próba odnalezienia indywidualnego, naturalnego rejestru mowy. Ćwiczenia aparatu mowy - języka, warg, rozluźnienie gardła - dykcja i artykulacja.

Mowa ciała i emocje podczas prezentacji. Ćwiczenia ruchowe połączone z mową. Użycie techniki "sens memory" do pobudzenia organicznych reakcji na dane bodźce zewnętrzne i poznania własnych odpowiedzi emocjonalnych na wyobrażone sytuacje. Użycie doświadczeń z poprzedniego ćwiczenia do radzenia sobie z sytuacją stresu wywołanego wystąpieniem publicznym. Próba odnalezienia mowy ciała spójnej ze stanem emocjonalnym w jakim się znajdujemy, pozwalającej na uwiarygodnienie naszej prezentacji, wzbudzenie zaufania słuchaczy i empatyzacji z odbiorcą.

Improwizacje, prezentacje ad hoc. Ćwiczenia mające na celu użycie w.w. technik w konkretnych sytuacjach i przy różnych wariantach reakcji odbiorców na prezentację.

Techniki pracy:

Podczas 2 - dniowego szkolenia uczestnicy będą pracować na przykładowych własnych wystąpieniach. Całe szkolenie ma charakter warsztatowy gdzie 80% czasu to ćwiczenia praktyczne i zdobywanie doświadczenia przez uczestników. Pozostałe 20% czasu warsztatu to praktyczne porady i dobre praktyki zebrane podczas wieloletniego doświadczenia trenerów.

SYLWETKI TRENERÓW

Agnieszka Gasperini

Aktywny trener, coach i mentordla zespołów projektowych. Certyfikowany praktykmetodyk zarządzania projektami (PMP, ACP). Konsultant i trener z 18- letnim stażemprzy realizacji międzynarodowych projektów. Aktywny Speaker i organizator wydarzeń biznesowych, takich jak seminaria, konferencje i kongresy, w zakresie zarządzania projektami i funduszy europejskich. Znajomość 6 języków pozwala jej na realizacje wielu projektów międzynarodowych.Agnieszka jest członkiem założycielem i byłym Prezesem PMI Poland Chapter. W latach 2015-2017 pełniła rolę PMI Region Mentor na Europę Centralną. Agnieszka skupia się na rozwoju indywidualnym i zespołowym poprzez wzmocnienie kompetencji komunikacyjnych oraz własnych talentów. Przez wiele lat była instruktorem tanga argentyńskiego i występowała na scenach teatrów. Znajomość różnej publiczności (biznes i kultura artystyczna) pomagają jej w kreowaniu innowacyjnych programów rozwojowych. Agnieszka prowadzi własną firmę LEADER Tango, która w innowacyjny sposób łączy świat Przywództwa i Tanga Argentyńskiego.

Anna Iberszer

Aktorka, choreograf i pedagog tańca. Absolwentka klasy organów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lublinie oraz Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej w Warszawie (2000) i Prywatnej Szkoły Aktorskiej w Warszawie. Tancerka tanga argentyńskiego i flamenco. Tańczy od 1998 roku. Szkoliła się w Buenos Aires, Berlinie i Sewilli.Jako aktorka występowała na deskach Teatru Narodowego,Teatru Syrena, Teatru Komedia w Warszawie, zagrała tytułowe role w Carmenw reż. J. Stańka i Mistrzu i Małgorzaciew reż. R. Talarczyka. Na stałe związana z Teatrem Polonia Fundacji Krystyny Jandy. Jest autorką choreografii do ponad dwudziestu spektakli teatralnych, m.in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w Teatrze Narodowym w Warszawie. Prowadzi warsztaty taneczne i aktorskie oraz szkolenia z zakresu wystąpień publicznych i komunikacji mową ciała. Posługuje się biegle 4 językami.Widzom telewizyjnym znana jest jako włoska policjantka Francesca z serialu "Ranczo".


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet otwarty
już niedostępne 2 300,00 zł -