Wykład otwarty Nathalie de Vries i Fokke Moerel (MVRDV) [BRAK MIEJSC]]

location icon
Concordia Design Wrocław Wyspa Słodowa 7, Wrocław
calendar icon
Od 16 lip 17:00 do 16 lip 17:00

NA WYKŁAD NIE MA JUŻ MIEJSC. ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYDARZENIA W CONCORDIA DESIGN WROCŁAW.

- Zmagamy się współcześnie z wieloma problemami: zmianą klimatu, nierównościami społecznymi, starzeniem się społeczeństwa, suburbanizacją. Architektura powinna na te problemy odpowiadać. Choćby przez stawianie takich budynków, które uczynią miasto przyjemnym do życia - mówi Nathalie de Vries, współzałożycielka MVRDV - jednego z najlepszych studiów architektonicznych na świecie. 

We Wrocławiu opowie o swoim spojrzeniu na architekturę, wpisywaniu nowych inwestycji w lokalny kontekst, a także o tym jak tworzyć budynki wielofunkcyjne. Nathalie de Vries wykład poprowadzi wraz z Fokke Moerel - partnerem w MVRDV.

Wydarzenie odbędzie się w Concordia Design Wrocław, nowej inwestycji na Wyspie Słodowej, zrealizowanej zgodnie z projektem MVRDV. Wrocławski budynek ma wiele funkcjonalności: łączy w sobie biura serwisowane i coworking, centrum konferencyjne, a także strefę gastronomiczną oraz taras z pięknym widokiem na miasto. 

Wykład będzie prowadzony w języku angielskim, z tłumaczeniem na polski

Wstęp na wydarzenie jest darmowy - ze względów bezpieczeństwa konieczna jest rejestracja! Liczba miejsc ograniczona

Nathalie de Vries - współzałożycielka studia MVRDV, absolwentka Uniwersytetu Technicznego w Delft. Projekty jej autorstwa zostały zrealizowane na całym świecie (m.in. w Polsce, USA, Holandii, Francji czy Chinach) i były wielokrotnie nagradzane. W latach 2015-2019 była prezesem BNA - Królewskiego Instytutu Architektów Holenderskich. Regularnie wykłada na renomowanych uniwersytetach i bierze udział w międzynarodowych jury. 

Fokke Moerel - partner MVRDV. Prowadzi projekty koncentrujące się na sferze publicznej, kulturze czy transformacji miejsc. Była nagradzana m.in. za projekt biurowca Bałtyk w Poznaniu, Book Mountain - biblioteki w kształcie piramidy, która znajduje się w Spijkenisse w Holandii czy ekskluzywnego hotelu Lloyd Hotel & Cultural Embassy w Amsterdamie. Jest absolwentką Akademii Architektury w Rotterdamie oraz Willing De Kooning Academy.


        

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Normalny
Wyprzedane Brak wolnych miejsc