Biznes i Przedsiędsiębiorczość Polityka i Gospodarka

RELACJE - "Idąc przez ciemny las, czyli jak odnaleźć sens w drugiej połowie życia"

location icon
on-line
calendar icon
Od 3 kwi 16:30 do 3 kwi 19:30
ticket icon
Od 0,00 zł


SKĄD TEN POMYSŁ? JAKI TO PROGRAM?

Jesienią ubiegłego roku wspólnie z Martyną Goryniak zainicjowaliśmy "spacer przez ciemny las", czyli program rozwoju osobistego: jak odnaleźć sens w drugiej połowie życia. Inauguracją tego programu był wykład, który wygłosiliśmy razem podczas spotkania APPendix, zorganizowanej i prowadzonej przez Jacka Santorskiego platformy inspiracji dla Absolwentów i sympatyków Akademii Psychologii Przywództwa. Wykład ten dostępny jest tutaj: https://vimeo.com/384609266 


Niezwykłym doświadczeniem było pierwsze spotkanie grupy osób, która zdecydowała się w tej inauguracyjnej sesji programu uczestniczyć! Obecna sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała nasze plany następnych spotkań, w ramach których planowaliśmy:

* przyglądać się dalej psychologii "drugiej połowy" życia;

* przyglądać się, w jaki sposób psychologia pierwszej i drugiej połowy życia różnią się od siebie;

* przyglądać się relacjom między ludźmi - zastanawiać się nad tym, co stanowi dojrzały związek; jaka jest dynamika związku?

* rozmawiać o tym, jak radzimy sobie z przeciwnościami losu - co się dzieje, gdy nieoczekiwanie pogrążamy się w tym, co nazywamy "bagiennymi obszarami" czy "mokradłami" naszej duszy;

* przyglądać się możliwościom niesienia ulgi w w/w sytuacjach zarówno mężczyznom, jak i kobietom;

* przyglądać się i pracować nad zagadnieniami związanymi z budową, odbudową czy znalezieniem sensu w drugiej połowie życia oraz, w końcu, zajmować się zagadnieniami związanymi z dojrzałą duchowością.


Ceniąc wagę powyższych zagadnień, jaką niosą one dla nas, i słysząc, jak ważne są one też dla innych osób, zdecydowaliśmy się, aby przynajmniej w ograniczonym zakresie powyższe zagadnienia przedstawić wszystkim zainteresowanym, wykorzystując do tego Internet.

ZAPROSZENIE

I z tego powodu już w najbliższy piątek, 3.04.2020 w godzinach 16:30 - 19:30 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na otwartą sesję programu "Idąc przez ciemny las, czyli jak odnaleźć sens w drugiej połowie życia", która będzie poświęcona relacjom z ludźmi.


Relacjom i tym, co one niosą: wyzwania, z którymi się wiążą oraz szanse, którymi są. Mogłoby się wydawać, że w drugiej połowie życia wszyscy wiemy już, jak bardzo skomplikowane mogą być relacje. Kiedy byliśmy młodsi, relacje wydawały się czymś koniecznym, nieznanym, a może powodującym strach i jakąś tajemniczość. Dzisiaj, kiedy mamy dużo więcej doświadczenia życiowego, relacje wydają się dokładnie tym samym - czymś koniecznym, nieznanym, może powodującym strach i tajemniczość. Lecz teraz wiemy już o wiele więcej o życiu niż wcześniej. Ponadto wielu z nas może być już wypalonymi przez relacje i związki. Możemy czuć rozgoryczenie, zmęczenie, podchodzić do relacji sceptycznie, co więcej, mając ku temu zrozumiałe powody. I tak jak zrozumiałe są te powody, tak ważne jest, abyśmy nie utknęli w pułapkach zbudowanych tymi zranieniami, abyśmy nie czuli się ofiarami naszych historii, które niestety zamykają przed nami przyszłość.


KOSZTY 

Całkowity dochód z tego warsztatu będzie przeznaczony na wsparcie służb medycznych zaangażowanych w zwalczanie obecnej epidemii. Uczestnicy proszeni są o przekazanie wedle swojego uznania dowolnej kwoty na jeden z poniższych ośrodków (nie trzeba do nas wysyłać potwierdzeń 😊): 

  • Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - list od dyrekcji i nr konta na stronie https://spcsk.pl (w tytule wpłaty dodać  dopisek: "Darowizna na zakup środków ochrony osobistej")


PROWADZĄCY 

Martyna Goryniak, doktor psychologii, dyplomowany terapeuta i trener biznesu. Jest doktorem psychologii i dyplomowanym terapeutą rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Obok pracy terapeutycznej w ramach Pracowni Psychoterapii i Treningu ISTDP HORYZONTY, prowadzi szkolenia i treningi rozwoju osobistego dla kadry menadżerskiej firm. Specjalizuje się w psychodynamicznie zorientowanym consultingu - pracy z procesami psychodynamicznymi w organizacjach oraz kształtowaniu osobowościowych cech naturalnych liderów. W swojej pracy opiera się m.in. na koncepcjach, jakie stworzył prof. Manfred F. R. Kets de Vries, zakładających, że praca nad zmianą osobowościową lidera pociąga za sobą zmianę w całej organizacji.Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła Studium Psychoterapii i Studium Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji. Ukończyła podstawowe szkolenie z zakresu psychoterapii psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, a także całościowe szkolenie z zakresu ISTDP (Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej) u Josette ten Have-de Labije i Jona Fredericksona. Jest wykładowcą Akademii Psychologii Przywództwa Values. Szkoliła kadrę menadżerską w szeregu polskich i międzynarodowych firm komercyjnych. Maciej Wiśniewski, specjalista w zakresie przywództwa i zarządzania, coach, mentor i trener biznesu. Specjalizuje się w dziedzinie przywództwa, zarządzania i skutecznej komunikacji. Na co dzień pracuje jako trener biznesu, mentor, coach, mówca i konsultant. Od 2001 był członkiem zarządów i partnerem w czołowych firm konsultingowych (Andersen Business Consulting, Deloitte). Zarządzał też polskimi i międzynarodowymi firmami świadczącymi usługi profesjonalne i technologiczne (S&T, Fujitsu). Jest członkiem rad nadzorczych spółek technologicznych, usługowych i inwestycyjnych. Współzałożyciel i prezes zarządu firmy Inspire Leadership. Jest też senior trenerem i wykładowcą Akademii Psychologii Przywództwa - realizowanego w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. W swojej codziennej pracy wykorzystuje metodologię MBTI® oraz DISC jako narzędzia wspomagające optymalne funkcjonowanie człowieka w sytuacjach zawodowych i osobistych.Ukończył Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet w Chicago (studia MBA) oraz IESE Business School w Barcelonie, jak również Leadership Development Program na IMD w Lozannie oraz Podyplomowe Studium Coachingu przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Ukończył liczne szkolenia, m.in. posiada certyfikat RTZ (Racjonalna Terapia Zachowania) Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Behawioralnej.

PYTANIA

Ewentualne pytania proszę kierować na e-mail: maciej@maciej-wisniewski.com


DANE DOSTĘPOWE


Zapraszamy na piątek, 3 kwietnia o godzinie 16:30 (zachęcamy do połączenia się 5 - 10 min wcześniej, aby przetestować technologię).
Prosimy o rezerwację czasu do godziny 19:30.
Do komunikacji i współpracy będziemy wykorzystywali technologię ZOOM.

W spotkaniu można uczestniczyć:
- poprzez komputer (najlepsza opcja!),
- poprzez smartphone/urządzenia mobilne lub
- telefonicznie.

Adres spotkania on-lie: https://zoom.us/j/551377606

Meeting ID: 551 377 606

Łączenie poprzez telefon:
+48223987356
lub
+48223073488
Meeting ID: 551 377 606

Numer dostępny z innych krajów można znaleźć na stronie:

https://zoom.us/u/aymvTEbVx

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Interaktywne seminarium on-line. Uczestnictwo poprzez platformę Zoom i/lub telefon. Uczestnictwo w sesji on-line RELACJE

Interaktywne seminarium on-line. Uczestnictwo poprzez platformę Zoom i/lub telefon.

Wyprzedane Brak wolnych miejsc