W trosce o wodę | 2 webinar z Sebastianem Szklarkiem - autorem bloga ŚwiatWody

location icon
calendar icon
Od 10 kwi 20:00 do 21 kwi 21:30

Rejestracja: https://evenea.pl/event/woda2/

---
Zapraszamy na drugi webinar z cyklu "W trosce o wodę" z dr Sebastianem Szklarek - autorem bloga Świat Wody. 
[poprzednie spotkanie możesz obejrzeć tutaj: bit.ly/wtrosceowode1]

Woda determinuje nasze życie oraz życie całego ekosystemu, dlatego ważne jest, żebyśmy mieli wiedzę na temat tego jak mądrze z niej korzystać. Jako społeczeństwo używamy zasobów wodnych nie tylko po to, żeby przetrwać, ale korzystamy z niej, żeby żyć w tzw. komforcie( woda w kranie, w toalecie czy też do podlewania trawników). Często zapominamy o tym, że ta woda potrzebuje wrócić do biegu i każdy zużyty przez nas cm3, potrzebuje zostać oczyszczony. Jeśli nie prowadzimy własnego gospodarstwa, to łatwo zapominamy o kluczowej roli oczyszczalni. Tam, gdzie my nie myślimy, to myśli za nas ktoś inny. A co, jeśli wzięlibyśmy sprawę w swoje ręce?
Oczyszczalnie roślinne to ekologiczne rozwiązanie, które zyskuje na coraz większej popularności. Ten "mało atrakcyjny" temat, na głębszym poziomie jest kluczowy, żeby przywrócić równowagę w ekosystemach i naprawić to, co nie sprzyja życiu. Zapraszamy do wspólnej edukacji o WODZIE!
Tematy, które będą podjęte podczas webinaru to:

  1. Rodzaje oczyszczalni roślinnych (hydrofitowych)
  2. Rola makrofitów w oczyszczalniach hydrofitowych
  3. Czynniki wpływające na efektywność usuwania nutrientów i zawiesiny
  4. Metody ich projektowania
  5. Osobiste doświadczenie z oczyszczalniami roślinnymi

    Sebastian Szklarek. Ekolog z doktoratem z ochrony środowiska w zakresie ochrony wód, specjalność ekohydrologia. Pasjonat i obserwator przyrody od wczesnego dzieciństwa. Od 2010 roku zaangażowany w badania nad oceną jakości wód powierzchniowych i gruntowych. Prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci. Amator biegania i "emerytowany" oszczepnik. Autor bloga: https://swiatwody.wordpress.com Zobacz: https://patronite.pl/SwiatWody

Rejestracja: https://evenea.pl/event/woda2/
Miejsce: internetowe spotkanie w formule webinaru
Data: 10 kwietnia (piątek)
Godzina: 20.00 - 21.30
Odpłatność: dobrowolna donacja / wstęp wolny
Zapis wideo: tylko dla osób które wybiorą "zaproszenie wspierające"

------
WEBINAR to nic innego jak odbywające się "na żywo" seminarium przeniesione z sali wykładowej do Internetu. W trakcie jego trwania wszyscy uczestnicy widzą wykładowcę i innych uczestników, mogą się z nimi bezpośrednio kontaktować - zadawać pytania i wyrażać opinie. Każdy uczestnik "siedzi w pierwszym rzędzie" - nikt mu nie zasłania, nikt mu nie przeszkadza. Prezentacje pokazywane przez wykładowcę są widoczne na ekranie.
1/ Uczestnictwo w webinarze jest bezpłatne.

2/ Osoby które wspierają nas DAROWIZNĄ przed spotkaniem w formie tzw. "zaproszenia wspierającego" w podziękowaniu otrzymują od nas link do zapisu wideoDodaj opis wydarzenia

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Zaproszenie w tej formule zapewnia Ci pełne uczestnictwo w webinarze oraz wsparcie naszej pracy. W podziękowaniu otrzymasz zapis wideo (36h po wydarzeniu), czat, prezentację oraz ciekawe linki i załączniki. Dziękujemy za wybranie tej opcji, która pozwala opłacić pokój webinarowy i inne koszta wydarzenia. Twój wybór pozwala nam kontynuować dalszą działalność edukacyjną! :) Zaproszenie wspierające = zapis wideo ze spotkania wysłany po 36h

Zaproszenie w tej formule zapewnia Ci pełne uczestnictwo w webinarze oraz wsparcie naszej pracy. W podziękowaniu otrzymasz zapis wideo (36h po wydarzeniu), czat, prezentację oraz ciekawe linki i załączniki. Dziękujemy za wybranie tej opcji, która pozwala opłacić pokój webinarowy i inne koszta wydarzenia. Twój wybór pozwala nam kontynuować dalszą działalność edukacyjną! :)

Wyprzedane 20,00 zł Wyprzedane
Wybierając tę opcję możesz uczestniczyć w spotkaniu na żywo przez Internet, jeśli liczba zainteresowanych nie przekroczy maksymalnej w pokoju webinarowym.
Rozważ wybór "zaproszenia wspierającego", które gwarantują Ci obecność na webinarze.
Zaproszenie dla ciekawskich

Wybierając tę opcję możesz uczestniczyć w spotkaniu na żywo przez Internet, jeśli liczba zainteresowanych nie przekroczy maksymalnej w pokoju webinarowym.
Rozważ wybór "zaproszenia wspierającego", które gwarantują Ci obecność na webinarze.

Wyprzedane bezpłatny Brak wolnych miejsc