WawaGra: Włodawa - cerkwie, judaika i poleskie błota

location icon
Zbiórka uczestników na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki pl. Defilad, Warszawa
calendar icon
Od 13 wrz 6:20 do 13 wrz 21:00
ticket icon
Od 120,00 zł

Zbiórka uczestników 13.09..2020 (w niedzielę) o godzinie 6.20 na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki. Wyruszamy o godzinie 6.30 w kierunku Romanowa. Planowane zakończenie na parkingu przed PKiN około godziny 21.00.

MUZEUM JÓZEFA IGNACEGO KRASZEWSKIEGO W ROMANOWIE - mieści się we dworze, w którym u dziadków ze strony matki wychowywał się Józef Ignacy Kraszewski. Romanów to dawna posiadłość Sapiehów, wchodząca w skład klucza wisznickiego. W 1802 roku majątek nabyli Anna i Błażej Malscy. W latach 1806-1812, rozebrawszy stojący tu dwór drewniany, postawili na jego piwnicach ze sklepieniami krzyżowo-kolebkowymi dom nowy - murowany, klasycystyczny, z czterospadowym dachem krytym gontem i czterokolumnowym gankiem od strony frontowej i zapewne podobnym od ogrodu. Muzeum upamiętniające autora "Starej baśni" zostało tu utworzone już w 1958 roku.

WŁODAWA - zwiedzanie nadbużańskiego miasteczka. Tu zobaczymy m.in. słynny wodowskaz, cerkiew pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, barokowy kościół pw. św. Ludwika, projektu Pawła Fontany i słynny włodawski "Czworobok", gdzie Pan Wołodyjowski miał stoczyć pojedynek z Bohunem.

MUZEUM WE WŁODAWIE - umiejscowione w unikalnym, doskonale zachowanym kompleksie synagogalnym, z unikalnym zbiorem judaików.

SOSNOWICA - miejsce w którym przypomnimy okoliczności nieszczęśliwej miłości Tadeusza Kościuszki i Ludwiki Sosnowskiej.

ZAŁUCZ STARY (Ośrodek Dydaktyczny Poleskiego Parku Narodowego)

WYDARZENIE ZOSTANIE ZORGANIZOWANE PRZY GRUPIE MINIMUM 20 UCZESTNIKÓW.

W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMIOLOGICZNYM I ZACHOWAMY WSZYSTKIE ZALECANE PRZEZ RZĄD ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NA DZIEŃ 25.07.2020

📌TERMIN: 13.09.2020


📌CENA: 120 zł/uczestnik


📌 CENA ZAWIERA: transport [autokar lub bus (klimatyzacja, DVD)], opiekę pilota/przewodnika na całej trasie, ubezpieczenia NNW (Signal Iduna), opłaty drogowe, parkingowe.

📌 CENA NIE ZAWIERA: kosztu biletu wstępu płatne dodatkowo 30 zł/uczestnik, obiadu z tradycyjną kuchnią Polesia Lubelskiego 30 zł/uczestnik.

Ważne informacje:

- zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się na podstawie kolejności zakupu biletów

- wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy WawaGra (OWU WawaGra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU SIGNAL IDUNA NNW KRAJ) dostępne pod linkiem: https://wawagra.waw.pl/2020/03/16/ogolne-warunki-u... oraz dodatkowy regulamin obowiązujący uczestników w czasie trwania wycieczki (przedstawiony powyżej)

- zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Serdecznie zapraszam!

Adrian Pogorzelski tel. 511 630 598 lub mail: info@wawagra.waw.pl

Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694 (WawaGra Adrian Pogorzelski ul. Andriollego 16 lok. 14, 05-400 Otwock)

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Rezerwacja
9 września 2020, 12:00 120,00 zł