Warsztaty fotografii miejskiej

location icon
Ack Umcs Chatka Żaka Radziszewskiego 16, Lublin
calendar icon
Od 10 paź 10:30 do 11 paź 12:30

Warsztaty fotograficzne odbywające się w ramach festiwalu Przez Świat. Spotkania z podróżą w ACK Chatka Żaka w Lublinie.

Uwaga! Warsztaty składają się z 2 części: teoretycznej w sobotę 10.10 o 10:30 w ACK Chatka Żaka (Mała Sala Widowiskowa) i praktycznej w niedzielę 11.10 o 11:00. Start spaceru fotograficznego w niedzielę o 11:00 przed Chatką Żaka.

Fotografia miejska daje szerokie spektrum obserwacji otoczenia i utrwalania różnorodności w kadrze. Miasto to budynki i ludzie w koegzystencji. Tworzymy, użytkujemy i fotografujmy architekturę. Żyjemy w niej i obok niej, będąc tłem lub pierwszym planem fotograficznym. Miasto jako model fotograficzny jest zarazem dynamiczne i statyczne - w zależności od tego, na jakim aspekcie się skupimy. Podczas spotkania i warsztatów z fotografii miejskiej będziemy doświadczać różnorodnych kadrów będących odzwierciedleniem indywidualnej wrażliwości fotografującego zamrożonej w kadrze. Będziemy fotografować elementy miasta - całe budynki lub detale architektoniczne, próbując także przedstawić iluzję przestrzeni na płaszczyźnie.

Warsztaty poprowadzi Kinga Witkowska-Mirosław - fotograf, filozof kultury, miejski "przewodnik inspiracji". Organizuje autorskie spacery, warsztaty fotograficzno-turystyczne oraz wystawy fotograficzne. m.in.: Element większej całości, Seniorzy z aparatem, Migawka lubelska I, II, III - cykliczne, powarsztatowe wystawy wieńczące sezon turystyczny. Prowadzi również lubelską strefę pamiątek "Szczupak Lublin", w której architekturę miasta wykorzystuje do tworzenia grafik zdobiących produkty pamiątkarskie.

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

W obiekcie obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do wypełnienia formularza z podaniem nazwiska oraz kontaktu, który przechowywany jest przez 14 dni od daty festiwalu.

Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 miejsca.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zarezerwuj miejsce
Wyprzedane Brak wolnych miejsc