Warsztaty dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego i profesjonalistów

location icon
Zoom
calendar icon
Od 19 lis 10:00 do 19 lis 12:00

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS zaprasza osoby chorujące psychicznie (ekspertów przez doświadczenie) oraz profesjonalistów (psychiatrów, psychologów, terapeutów, inne osoby pracujące w zawodach pomocowych) na internetowe warsztaty przygotowujące do prowadzenia prelekcji i spotkań destygmatyzacyjnych na temat chorób psychicznych.

Celem takich prelekcji jest wzrost świadomości uczestników na temat zaburzeń psychicznych, zmniejszenie lęku przed kontaktem z osobami chorującymi psychicznie, zmniejszenie stygmatyzacji osób doświadczających kryzysów psychicznych. Prelekcje zwykle prowadzone są przez dwie osoby - chorującą psychicznie i profesjonalistę. Prelekcje skierowane są do różnych grup społecznych, np. uczniów, studentów, służb interwencyjnych, pracowników urzędów.

W programie m.in. czym są prelekcje destygmatyzacyjne, jak przygotować się do ich prowadzenia, jakie wyzwania mogą się pojawić podczas prelekcji i jak im sprostać, jak mówić o chorobach psychicznych, korzyści z przeprowadzania prelekcji, jak zainteresować placówki prelekcjami i nawiązać z nimi kontakt.

Warsztaty odbędą się w czwartek 19 listopada w formie zdalnej na platformie Zoom w godz. 10.00-12.00. Liczba miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego pod poniższym linkiem.

W formularzu pytamy, czy jesteś profesjonalistą czy ekspertem przez doświadczenie. To pytanie nie jest obowiązkowe, lecz jeśli na nie odpowiesz, pomożesz nam w lepszym dopasowaniu warsztatów do Twoich potrzeb. Zapewniamy, że ta informacja jest tylko do wiadomości organizatora.

Link do prelekcji zostanie wysłany na adres e-mail podany w zgłoszeniu.


BIO prowadzących

Agnieszka Ejsmont - przedstawicielka Grupy Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP, laureatka konkursu "Człowiek bez barier", osoba chorująca na schizofrenię.

Aleksandra Zadrożna - psycholog, doktorantka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.


Osoba do kontaktu: Hanna Pasterny, e-mail: hanna.pasterny@cris.org.pl, tel. 503 074 783

***
Warsztaty dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego i profesjonalistów
data:
19 listopada 2020 r. | godz.: 10:00-12:00
prowadzenie: Agnieszka Ejsmond, Aleksandra Zadrożna


Miasto Rybnik

Warsztaty odbędą się w ramach projektu "Punkt informacyjno-doradczy dla osób niepełnosprawnych i ich otoczenia" współfinansowanego przez Miasto Rybnik.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zaproszenie
już niedostępne -