Zatrudnianie uchodźców w firmie - wszystko o specustawie - Kolacja Biznesowa

location icon
Hotel DoubleTree By Hilton Warsaw ul. Skalnicowa 21, Warszawa
calendar icon
Od 21 kwi 18:00 do 21 kwi 18:00
ticket icon
Od 179,00 zł

Budowanie relacji biznesowych w 2022
czyli współpraca z Polskim Towarzystwem Gospodarczym


Stań po stronie wygranych przedsiębiorców. Twórz z nami społeczność PTGLiczba 30 miejsc dostępna w obniżonej cenie - 179 zł


Prelegenci:

NIKODEM MULTAN - Radca prawny, wspólnik zarządzający w Kancelarii prawnej i podatkowej Ecovis Legal Poland, zrzeszonej w międzynarodowej sieci doradców Ecovis International, posiadającej biura w ponad 90 krajach świata. Radca prawny od 14 lat. Specjalista w zakresie prawa cywilnego, stały wykładowca w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, postępowania cywilnego oraz negocjacji.
MICHAŁ MIESZKOWSKI - Jest prawnikiem z doświadczeniem z zakresu prawa cywilnego, pracy i legalizacji zatrudnienia. Doradza przedsiębiorcom polskim i zagranicznym w sprawach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce. Reprezentuje Klientów w postępowaniach sądowych i administracyjnych.

Tytuł radcy prawnego uzyskał w 2018 roku. Praktykę zawodową zdobywał w warszawskich kancelariach prawnych oraz w trakcie pracy jako asystent sędziego. Od 2021 r. współpracuje z Kancelarią Ecovis Legal Poland.


Agenda:

1. WIZY ORAZ RUCH BEZWIZOWY - kluczowe informacje na temat przekraczania granicy.

2. ZEZWOLENIE NA POBYT - najważniejsze informacje w zakresie złożenia wniosku oraz procedur z tym związanych.

3. STATUS UCHODŹCY - czym jest status uchodźcy oraz dlaczego nie jest rekomendowane składanie takich wniosków wobec osób przekraczających polską granicę w dobie wojny.

4. POBYT I PRACA NA PODSTAWIE ZŁOŻONEGO WNIOSKU - najistotniejsze informacje w zakresie przywilejów, które posiada cudzoziemiec, który złożył wniosek o zezwolenie na pobyt. 

5. ZEZWOLENIE JEDNOLITE - krótki opis zezwolenia na pobyt i pracę.

6. OŚWIADCZENIE O POWIERZENIU PRACY CUDZOZIEMCOWI - podstawowe informacje w zakresie oświadczeń o powierzeniu pracy.

7. UŁATWIENIA DLA OBYWATELI UKRAINY - przedstawienie zmian w prawie spowodowanych obecną sytuacją w jakiej znaleźli się obywatele Ukrainy uciekający przed wojną m.in. na teren Polski.

8. PYTANIA I ODPOWIEDZI Cele spotkania:

- zdobycie wiedzy na temat możliwości jakie daje specustawa o zatrudniania uchodźców

- spotkanie osobiste w gronie właścicieli firm z aglomeracji warszawskiej 

- integracja środowiska i wymiana kontaktów biznesowych

- wzajemne wsparcie poprzez poznanie aktualnych potrzeb biznesowych

- zapoznanie się z zasadami funkcjonowania grup Polskiego Towarzystwa Gospodarczego


Korzyści ze spotkania:

 • zdobycie nowej wiedzy, która ułatwi zatrudnianie cudzoziemców 
 • poszerzenie własnej sieci kontaktów o nowe znajomości (nowe branże)
 • zwiększenie widoczności na rynku
 • możliwość pozyskania nowych klientów, partnerów, dostawców, inwestorów lub podwykonawców
 • pozyskanie nowej wiedzy i inspiracji na temat efektywnego i regularnego budowania relacji biznesowych
 • możliwość pozyskania nowych zamówień, zleceń i kontraktów 
 • możliwość transferu wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami (gotowe rozwiązania na zaistniałe problemy lub wyzwania)
 • dostęp do szerokiej bazy członków PTG z całej Polski
 • większa integracja z lokalnym środowiskiem biznesowym 
 • możliwość przedstawienia aktualnych barier branżowych i zainicjowanie zmian w tym zakresie
 • dostęp do szerokiej oferty szkoleń i webinarów przydatnych w rozwoju firmy 
 • współpraca z przedsiębiorcami ceniącymi te same wartości 

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 21.04.2022 o 18.00 w Hotelu Double Tree Warsaw przy ul. Skalnicowej 21 w Warszawie.

O szczegółach i zasadach współpracy w ramach Polskiego Towarzystwa Gospodarczego opowie Prezes Zarządu PTG Tomasz Janik.


Jeśli prowadzisz firmę w Warszawie lub okolicy i potrzebujesz dodatkowej wiedzy i kontaktów dla swojej firmy zapisz się na spotkanie!

Uczestnicy spotkania w ramach bonusu będą mogli dołączyć do zamkniętej lokalnej grupy Whatsapp służącej wzajemnemu wsparciu. Dzięki niej mają ze sobą kontakt non stop przez cały tydzień. 

Spotkanie odbędzie się zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami sanitarnymi.

Miejsce:

Hotel DoubleTree by Hilton Warsaw


Program wieczoru

18.00 - Rozmowy kuluarowe, networking (kawa, herbata) 
18.15 - Przywitanie Gości i Kolacja
18.30 - Wystąpienie Prelegenta 
19.00 - Sesja pytań od uczestników spotkania
19.10 - Sesja krótkich autoprezentacji wszystkich uczestników
19.45 - Rozmowy kuluarowe, integracja i networking

Wymagana jest rejestracja przez niniejszą stronę.

-------------------------------------------------------------

O Polskim Towarzystwie Gospodarczym

Ideą Polskiego Towarzystwa Gospodarczego jest to, aby jak najwięcej firm członkowskich rozwijało się oraz aby tworzyć w Polsce jak najlepsze warunki do prowadzenia biznesu. Dlatego naszymi Członkami są najczęściej właściciele, prezesi i managerowie dużych, średnich i małych firm (często produkcyjnych), którzy są bardzo aktywni zawodowo i społecznie oraz cenią takie wartości jak: zaufanie, szacunek do człowieka, patriotyzm, pracowitość i gospodarność. Mamy już ponad 200 firm członkowskich, które łącznie zatrudniają ponad 300.000 pracowników, a ich łączny obrót wynosi ponad 40 miliardów złotych. W naszej społeczności są również Spółki Skarbu Państwa.

Jednym z najbliższych celów PTG jest wejście do Rady Dialogu Społecznego (dawna Komisja Trójstronna ds. Społeczno-Gospodarczych). Dzięki temu będziemy mieć większy wpływ na kształtowanie się prawa w Polsce, ponieważ w tej chwili jest za mało przedstawicieli ze strony przedsiębiorców w RDS. Spełnienie tych kryteriów jednocześnie napędza rozwój naszej organizacji. Jesteśmy też na etapie tworzenia struktur, tak aby mieć po 1 przedstawicielu w każdym powiecie w Polsce oraz aby organizować regularne, comiesięczne spotkania w dużych miastach.

Członków PTG na bieżąco informujemy o Kolacjach Biznesowych, Webinarach oraz innych inicjatywach podejmowanych przez PTG.

Agenda naszych spotkań jest zawsze stała, ale za każdym razem urozmaicona. Kolacje najczęściej organizujemy o godz. 18 lub 19 w dogodnej lokalizacji. Spotkanie najczęściej przebiega wg takiego programu:

Część 1 - to czas na kuluary, a więc okazja do poznania nowych osób i porozmawiania o tematach z poprzedniego spotkania.
Część 2 - przywitanie gości i kolacja integracyjna
Część 3 - prezentacja przewodnia (zapraszamy ciekawe osoby lub organizujemy szkolenie, które odpowiada na aktualne potrzeby i wyzwania firm)
Część 4 - czas na autoprezentacje (tu każdy mówi o tym czym się zajmuje i czego obecnie potrzebuje, jak można mu pomóc). Na tą część należy patrzeć szerzej tzn. że każda z osób przyprowadza de facto na to spotkanie bagaż swoich kontaktów, swoich znajomości, a badania pokazują, że średnio każdy z nas posiada około 150 takich relacji. Dlatego najwięcej rekomendacji i poleceń odbywa się między firmami członkowskimi, a znajomymi innych firm członkowskich.
Część 5 - kuluary, czyli czas aby porozmawiać na tematy poruszone w części prezentacji i rekomendacji


Wszystkie potrzeby z każdego spotkania zawsze są spisywane i publikowane Członkom i na zamkniętą grupę, tak aby potrzeby danego miasta były widziane przez inne regiony, w których działamy. My widzimy ich potrzeby, a oni nasze. Na uczestnictwo w Polskim Towarzystwie Gospodarczym należy patrzeć również jak na możliwość poszerzenia źródła poleceń dla swojej firmy.

Dla wielu osób tak naprawdę najważniejszą rzeczą w PTG jest możliwość spotkania się z przedsiębiorcami, czyli ludźmi, którzy przeżywają podobne problemy, mają podobne wyzwania, bo czasem nie ma z kim porozmawiać na ten temat w swoim otoczeniu. Ludzie cenią sobie bardzo możliwość regularnych spotkań w gronie właścicieli firm, bo wiedzą, że motywuje ich to do dalszego rozwoju. Uczą się od siebie nawzajem lub zapobiegają problemom.

Organizujemy również ogólnopolskie konferencje biznesowe oraz inicjatywy integracyjne na przestrzeni całego roku. Każde takie wydarzenie jest ogromną dawką inspiracji dla przedsiębiorców i okazją do wymiany doświadczeń.

Link do naszej strony internetowej:  www.iptg.pl
Link do opisu Członków Zarządu PTG:  https://iptg.pl/zarzad/

Logotypy części firm członkowskich PTG:

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły Wieczoru Biznesowego:

- Kiedy: 21 kwietnia czwartek godz. 18.00

- Miejsce: Hotel DoubleTree By Hilton Warsaw, ul. Skalnicowa 21, Warszawa

- Prosimy o zabranie ze sobą wizytówekKontakt ws. spotkania:

Michał Osiej
Dyrektor ds. Rozwoju
tel. 509-38-48-58
michal.osiej@iptg.pl

Do zobaczenia! Znajdź nas w social mediach

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Kolacja Biznesowa Rejestracja na Kolację Biznesową

Kolacja Biznesowa

już niedostępne 179,00 zł -