Języki programowania

WarsawJS Workshop #46 — Seria: Trening Architekta — Programowanie funkcyjne

location icon
Online
calendar icon
Od 19 lip 10:00 do 19 lip 14:30

Co muszę wiedzieć, aby przyjść?

 • Warsztat jest przewidziany dla osób swobodnie posługujących się JavaScriptem w standardzie ES6. Nie zakłada wcześniejszej znajomości programowania funkcyjnego.

Wymagane oprogramowanie

 • Przeglądarka internetowa, np. Google Chrome
 • Edytor tekstu, np. Visual Studio Code
 • System kontroli wersji, np. Git + konto na portalu GitHub
 • Node.js v10+ oraz npm v5+

Opis

 1. Przed wydarzeniem powinieneś otrzymać dostęp do Slacka, który posłuży jako kanał komunikacji podczas wydarzenia, ale także po nim.
 2. Spotkanie odbędzie się online — prosimy zainstalować wymagane oprogramowanie.
 3. Otrzymasz dostęp do narzędzia i będziesz mógł wybrać kanał Twojego trenera.
 4. Podczas wydarzenia warto wziąć udział w konkursie poprzez zrobienie zdjęcia i publikację jego w social mediach z odpowiednim hashtagiem. Po zakończeniu kodowania będzie rozlosowanie nagród.
 5. Podczas wydarzenia przewidziana jest przerwa.
 6. Trener razem z całą swoją grupą przeprowadzi Was przez realizacje projektu, stworzonego specjalnie na te warsztaty.
 7. Jeśli czegoś nie będziesz wiedzieć, to zadawaj pytania trenerowi bądź organizatorom.
 8. Po kilku godzinach kodowania będzie możliwość prezentacji swojego projektu na forum całego szkolenia. To dobre miejsce, aby pokazać, czego można było się nauczyć na szkoleniu.
 9. Na zakończenie spotkania otrzymasz dyplom w formacie PDF.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Połączymy przyjemność płynącą z programowania z intensywną nauką. Pokażę ci jak tworzyć programy używając funkcji jak składników do gotowania i razem stworzymy mnóstwo pysznych dań. A podczas całej też przyjemności dowiesz się o efektach ubocznych, immutability, funkcjach wyższego rzędu, kombinatorach i wiele więcej! Trener: Piotr Szlachciak

Połączymy przyjemność płynącą z programowania z intensywną nauką. Pokażę ci jak tworzyć programy używając funkcji jak składników do gotowania i razem stworzymy mnóstwo pysznych dań. A podczas całej też przyjemności dowiesz się o efektach ubocznych, immutability, funkcjach wyższego rzędu, kombinatorach i wiele więcej!

dostępnych: 0

Wyprzedane 61,50 zł Wyprzedane
W tej grupie przyjrzymy się jak asynchroniczne programowanie funkcyjne pozwala sprawnie integrować ze sobą systemy komputerowe, nawet jeśli jeden z nich korzysta z REST, a drugi z GraphQL. Trener: Marcin Hagmajer

W tej grupie przyjrzymy się jak asynchroniczne programowanie funkcyjne pozwala sprawnie integrować ze sobą systemy komputerowe, nawet jeśli jeden z nich korzysta z REST, a drugi z GraphQL.

dostępnych: 3

już niedostępne 61,50 zł -
Celem warsztatów jest pokazanie jak wprowadzić elementy programowania funkcyjnego do istniejącego projektu. Nauczymy się na przykładach ograniczać zasięg efektów ubocznych (side effects) w istniejącym kodzie oraz transformować dane korzystając z narzędzi programowania funkcyjnego (pipe, currying, point-free). Trener: Tomasz Cudziło

Celem warsztatów jest pokazanie jak wprowadzić elementy programowania funkcyjnego do istniejącego projektu. Nauczymy się na przykładach ograniczać zasięg efektów ubocznych (side effects) w istniejącym kodzie oraz transformować dane korzystając z narzędzi programowania funkcyjnego (pipe, currying, point-free).

dostępnych: 5

już niedostępne 61,50 zł -