DIY, Majsterkowanie, Hobby

Uszyj to! Ciepłe dzianiny

location icon
tuBAZA Aleja Zwycięstwa 291, gdynia orłowo
calendar icon
Od 5 lut 17:00 do 26 lut 20:00

OPIS CAŁEGO CYKLU

Uszyj to! to nowy cykl warsztatów krawieckich w Fundacji Fab Lab Trójmiasto.

W tym sezonie pojawią się miesięczne bloki tematyczne. Każdy blok składa się z 4 spotkań po 3 godziny każdy. Uczestnicy sami decydują na jaki blok się zapiszą i jaki zakres tematyczny chcą zgłębić.

Jeśli jesteś początkująca/początkujący przy maszynie - zacznij od Bloku Podstawowego. Po przejściu tego bloku możesz uczestniczyć we wszystkich innych proponowanych segmentach.

Jeśli potrafisz sprawnie obsługiwać maszynę do szycia - zapraszamy do poszerzenia wiedzy krawieckiej, zdobycia nowych umiejętności i wspólnego szycia nowych projektów, na które w pojedynkę nie mieliście odwagi.

To, co jest niezmienne - stawiamy na proces. Wiemy, że pośpiech to główny wróg wszystkich miłośników szycia, więc bloki są tak opracowane, abyście zdążyli bez stresu uszyć zaplanowane projekty.

W pracowni znajdują się maszyny do szycia dostępne dla uczestników. Zapewniamy również wszystkie akcesoria krawieckie (nożyczki, szpilki, nici, miary, mydła krawieckie, papier do wykrojów).

Tkaniny potrzebne do wykonania poszczególnych projektów uczestnicy zapewniają we własnym zakresie, a ilości i rodzaje tkanin podamy na tydzień przed rozpoczęciem zajęć.

Koszt udziału w jednym bloku wynosi 150zł. Rejestracja na warsztaty odbywa się przez serwis evenea.

Pracownię krawiecką prowadzi Ewa Dettlaff, założycielka projektu ja tu tylko szyję, zapalona miłośniczka szycia, która pierwsze kroki przy maszynie stawiała 13 lat temu. Ze stoickim spokojem przeprowadzi Was przez wszystkie etapy i odpowie na palące pytania z dziedziny krawiectwa.


CIEPŁE DZIANINY

Ten segment jest skierowany do osób, które mają już nieco wprawy przy maszynie do szycia i chcą okiełznać dzianiny. Z użyciem standardowej maszyny do szycia wyczarujemy dwa cudownie ciepłe projekty: bluzę o kroju nietoperza oraz ciepły kardigan. Uczestnicy poznają tajniki poprawnego krojenia materiałów, przenoszenia wykrojów, dopasowania ich do własnej sylwetki, wykańczania dekoltów oraz wszywania ściągaczy. Ten blok jest idealny do rozpoczęcia swojej przygody z szyciem ubrań z dzianin.

Kiedy: 5, 12, 19, 26.02.2020 (środy), godz. 17:00-20:00

Gdzie: tuBAZA, aleja Zwycięstwa 291, Gdynia Orłowo

Koszt: 150zł, rejestracja pod linkiem: https://evenea.pl/event/uszyjtociepledzianiny2020

Jeśli macie pytania - piszcie śmiało na fanpage Fab Lab Trójmiasto lub na warsztatyflt@gmail.com.


Wydarzenie realizowane dzięki finansowaniu Miasta Gdynia.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  Bilet - Ciepłe dzianiny
Wyprzedane 150,00 zł Wyprzedane