DIY, Majsterkowanie, Hobby

Uszyj to! Blok podstawowy

location icon
tuBAZA Aleja Zwycięstwa 291, Gdynia orłowo
calendar icon
Od 6 paź 17:00 do 27 paź 20:00

OPIS CAŁEGO CYKLU

Uszyj to! to cykl warsztatów krawieckich w Fundacji Fab Lab Trójmiasto.

W tym sezonie pojawią się miesięczne bloki tematyczne. Każdy blok składa się z 4 spotkań po 3 godziny każdy. Uczestnicy sami decydują na jaki blok się zapiszą i jaki zakres tematyczny chcą zgłębić.

Jeśli jesteś początkująca/początkujący przy maszynie - zacznij od Bloku Podstawowego. Po przejściu tego bloku możesz uczestniczyć we wszystkich innych proponowanych segmentach.

Jeśli potrafisz sprawnie obsługiwać maszynę do szycia - zapraszamy do poszerzenia wiedzy krawieckiej, zdobycia nowych umiejętności i wspólnego szycia nowych projektów, na które w pojedynkę nie mieliście odwagi.

To, co jest niezmienne - stawiamy na proces. Wiemy, że pośpiech to główny wróg wszystkich miłośników szycia, więc bloki są tak opracowane, abyście zdążyli bez stresu uszyć zaplanowane projekty.

W pracowni znajdują się maszyny do szycia dostępne dla uczestników. Zapewniamy również wszystkie akcesoria krawieckie (nożyczki, szpilki, nici, miary, mydła krawieckie, papier do wykrojów).

Tkaniny potrzebne do wykonania poszczególnych projektów uczestnicy zapewniają we własnym zakresie, a ilości i rodzaje tkanin podamy na tydzień przed rozpoczęciem zajęć. Spotkania odbywają się we wtorki w godzinach 17:00-20:00 w tuBazie.

Koszt udziału w jednym bloku wynosi 150zł. Rejestracja na warsztaty odbywa się przez serwis evenea.

Pracownię krawiecką prowadzi Ewa Dettlaff, założycielka projektu ja tu tylko szyję, zapalona miłośniczka szycia, która pierwsze kroki przy maszynie stawiała 13 lat temu. Ze stoickim spokojem przeprowadzi Was przez wszystkie etapy i odpowie na palące pytania z dziedziny krawiectwa.


BLOK PODSTAWOWY

Ten segment jest skierowany do osób, które chcą postawić swoje pierwsze kroki przy maszynie. Zaczniemy od omówienia budowy maszyny do szycia, żeby poznać wszystkie zależności - ułatwi to nam późniejsze zrozumienie najczęstszych problemów przy szyciu. Już na pierwszych zajęciach uczestnicy uszyją woreczki zero-waste do ważenia warzyw i owoców. Na drugich zajęciach zwiększymy nieco poziom trudności i uszyjemy torbę typu shopper. Kolejnym etapem będzie stworzenie kosmetyczki z zamkiem. Poznamy przy tym tajemnicę łatwego wszywania zamków oraz estetycznego wykańczania projektów. To jest plan minimum, więc jeśli tempo pracy pozwoli na więcej - będzie też bonusowa wiedza wedle Waszego pomysłu. Na pierwsze zajęcia Bloku Podstawowego nie trzeba przynosić materiałów, a jedynie dużo dobrej energii.

Kiedy: 6, 13, 20, 27.10.2020 (wtorki), godz. 17:00-20:00

Gdzie: tuBAZA, aleja Zwycięstwa 291, Gdynia Orłowo

Koszt: 180zł

Bilety: https://app.evenea.pl/event/uszyjtoblokpodstawowypazdziernik

Zapisy otwieramy 29.10.2020 o godzinie 18:00! 


Jeśli macie pytania - piszcie śmiało na fanpage Fab Lab Trójmiasto lub na warsztatyflt@gmail.com.


Wydarzenie realizowane dzięki finansowaniu Miasta Gdynia.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet - Blok Podstawowy
Wyprzedane 180,00 zł Wyprzedane