Urlop Menstruacyjny - korzyści i zagrożenia -debata - Babki w Kurorcie

location icon
Teatr Atelier Mamuszki 2, Sopot
calendar icon
Od 5 mar 15:00 do 5 mar 16:00

 Urlop menstruacyjny. Temat wzbudzający kontrowersje. Dlaczego? Czy dlatego, że dotyczy "tylko" połowy społeczeństwa, czyli kobiet? Co jest dyskryminujące bardziej? Brak urlopu menstruacyjnego dla kobiet, które cierpią w trakcie miesiączki? Czy obecność takiego zwolnienia z pracy, bo osoby niemiesiączkujące nie mogą z takiego rozwiązania skorzystać? Co na to pracodawcy, a co pracownice? 

Jak z urlopu menstruacyjnego będą korzystać Hiszpanki, gdzie właśnie kończą się prace legislacyjne nad ustawowym wprowadzeniem tej opcji? A jak wygląda rzeczywistość w polskich firmach, które w swoich wewnętrznych regulaminach odważyły się wprowadzić elastyczne warunki pracy dla osób, odczuwających dyskomfort z powodu miesiączki? 

O korzyściach, wyzwaniach, trudnościach i obawach wokół urlopu menstruacyjnego porozmawiamy z: 

👍 Mają Pietrusiewicz z Fundacji Widzialne "Zmiana jest Kobietą", prawniczką, współautorką "Raportu na temat urlopów menstruacyjnych: zagraniczne praktyki oraz perspektywy ich wdrożenia w Polsce" 

👍 Dominiką Kotułą ekspertką w zakresie budowania przyjaznej i efektywnej kultury organizacyjnej. Holistyczne podejście oraz dbanie o różne strefy życia pracowników są dla niej ważnym elementem budowania strategii personalnej. W 2022 roku otrzymała tytuł Bizneswoman Roku w konkursie fundacji Sukces Pisany Szminką w kategorii "Firma Przyjazna Rodzinie". Była także finalistką konkursu "Top HR Biznes Partner Roku" organizowanym przez Polish Society for Training & Development (PSTD) w 2016 roku. 

👍 Ewa Puszkiewicz - Koordynatorka Zespołu Sopot Miasto Praw Człowieka, Główna Specjalistka ds. profilaktyki uzależnień w Urzędzie Miasta Sopotu, odpowiedzialna za prowadzenie Punktu konsultacyjnego i kontaktowego w sprawach dyskryminacji.

Rozmowę poprowadzi Lidka Makowska, kulturolożka, trenerka komunikacji międzykulturowej oraz WenDo (asertywności i samoobrony), przewodnicząca Trójmiejskiej Akcji Kobiecej "Raport na temat urlopów menstruacyjnych: zagraniczne praktyki oraz perspektywy ich wdrożenia w Polsce" powstał w listopadzie 2022 r. z inicjatywy Zespołu ds. Praw Pracowniczych Rady Konsultacyjnej Strajku Kobiet (OSK) oraz Fundacji Akcja Menstruacja i Fundacji Widzialne "Zmiana jest Kobietą". Link do raportu: http://radakonsultacyjna.pl/wp-content/uploads/2022/11/RUM_druk2.pdf

*

Warsztaty te są jednym z punków festiwalu zdrowia kobiet Babki w Kurorcie, który odbywa się w Sopocie w dniach 4-5 marca. 

Pełen harmonogram festiwalu dostępny tutaj: https://www.facebook.com/events/707436557650722 

Zapraszamy na naszą stronę https://masterki.pl/ oraz media społecznościowe, gdzie dzielimy się wiedzą i wspieramy kobiety w rozwoju: https://www.instagram.com/masterki.pl/ 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Projekt Masterki oraz Miasto Sopot 

Nasi partnerzy to: Studio Sopot Yoga, Goyki 3 Art Inkubator, Teatr Atelier, TAK Trójmiejska Akcja Kobieca, Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki, UpFoundation, Aura Herbals, Feminum

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Urlop Menstruacyjny
już niedostępne -