"Uczeń w spektrum autyzmu" - szkolenie dla rodziców, nauczycieli i specjalistów ON-LINE

location icon
on-line
calendar icon
Od 6 lut 10:00 do 6 lut 14:00

Zapraszamy na szkolenie dla nauczycieli, pedagogów, terapeutów, psychologów, dyrektorów szkół i przedszkoli - "Uczeń w spektrum autyzmu", prowadzący Izabela Hnidziuk-Machnica oraz Radek Machnica (Fundacja Aleklasa) 


Sobota, 06.02.2021, godz. 10:00 (czas trwania 4 godziny)

Szkolenie będzie prowadzone w formule prezentacji oraz Q&A, a więc pytań i odpowiedzi. Zależy nam na dużej interakcji z uczestnikami :)

Szkoła to miejsce, w którym dzieci spędzają bardzo dużo czasu, a niestety zbyt często bywa, że dla dzieci w spektrum autyzmu ten czas spędzony w szkole jest niewyobrażalnie trudny, zdarza się, że i traumatyczny…

Poznanie specyfiki spektrum autyzmu, zrozumienie pewnych charakterystycznych zachowań i poznanie perspektywy rodziców, to początek drogi do akceptacji wyjątkowych dzieci.

Bez tego można mieć wrażenie, że działa się po omacku, że zachowania są tak dziwne, że aż zbyt trudne do zaakceptowania... Oczekuje się od dzieci szybkiej zmiany / poprawy, a ta jest po prostu niemożliwa bez uzyskania pełnej perspektywy i zmiany w swoim postrzeganiu dziecka / ucznia w spektrum autyzmu.

Jak w dwóch słowach opisać Zespół Aspergera? "WIĘCEJ I BARDZIEJ!". Dzieci i dorośli w spektrum dużo więcej słyszą i czują, o wiele bardziej czegoś chcą i czymś się interesują, odczuwają dużo więcej emocji i o wiele bardziej przeżywają odtrącenie i brak akceptacji.

Środowisko szkolne jest dla dzieci w spektrum autyzmu szczególnie trudne, ponieważ jest przepełnione trudnymi dla nich w odbiorze bodźcami, na przykład hałas, specyficzne światło, "wybuchające dzwonki", liczne klasy, czy brak elastyczności w kwestii panujących w szkole zasad. Uczniowi w spektrum byłoby o wiele łatwiej wytrwać kilka godzin w szkole, gdyby w sytuacji dla niego/niej trudnej mógł na przykład wstać z ławki, usiąść na podłodze, czy wręcz wyjść do innej sali, w której mógłby się wyciszyć. By tak się stało potrzebna jest wiedza i zrozumienie otoczenia - nauczycieli i rówieśników.

Zdarza się, że dzieci w spektrum autyzmu postrzegane są jako "niegrzeczne", czy wręcz agresywne, bo uderzą, bo krzykną, bo się zdenerwują. Czasem powodem takich zachowań, zarówno w szkole jak i poza nią, może być z pozoru błaha dla nas przyczyna, na przykład spontaniczny pisk koleżanki w zabawie, niespodziewany dotyk, ale też nieakceptowalny społecznie sposób wyrażenia swoich emocji w zabawie z rówieśnikami.

Dzieci w spektrum autyzmu potrzebują akceptacji i zrozumienia ich potrzeb, dlatego tak ważne jest edukowanie nauczycieli, ale i pozostałych uczniów. Bo przecież gdyby dzieci na przykład wiedziały, że ich kolega, bądź koleżanka cierpi z powodu sprawiającego mu ból krzyku, mogliby wspólnie zainicjować inny rodzaj zabawy, a w momencie gdy jednak dojdzie do trudnej sytuacji, będą wiedzieli jak zareagować i pomóc.

Rodzicielska perspektywa na spektrum autyzmu, ale przede wszystkim na ucznia w spektrum autyzmu jest nie do przecenienia, daje obraz dziecka, którego nauczyciele i dyrektorzy szkół nie są w stanie wyczytać z żadnej książki, usłyszeć na żadnym warsztacie, i niestety, nauczyć się na żadnych studiach….

Jeśli jesteś nauczycielem, pedagogiem, dyrektorem szkoły lub przedszkola, prowadzisz zajęcia z dziećmi w spektrum autyzmu, to ten warsztat jest dla Ciebie.

Jeśli czujesz, że brakuje Ci pełniejszej perspektywy na spektrum autyzmu, dużo szerszej niż tej przedstawionej w książkach i jeśli czujesz, że wsparcie i wiedza rodziców jest czymś czego Ci brakuje - to szkolenie na pewno jest dla Ciebie!


Szkolenie on-line przez platformę Zoom. Link zostanie przesłany na podany adres e-mail.

Prowadzenie:

Izabela Hnidziuk-Machnica - mama 10-letniego Mateusza w spektrum autyzmu, współzałożycielka i Dyrektor Zarządzająca Fundacji Aleklasa. Od 2016 roku organizatorka serii konferencji p.t "Rodzina z Zespołem Aspergera" oraz "Szkoła z Zespołem Aspergera", niezliczonych warsztatów i szkoleń, akcji społecznych. Prowadząca grupy wsparcia dla rodziców, konsultacje rodzicielskie, wykłady, warsztaty, szkolenia dla rodziców i specjalistów, założycielka i prowadząca internetową grupę wsparcia dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu "Razem Zrozumiemy AS'y" oraz grupy dla nauczycieli, psychologów, terapeutów, psychiatrów "Specjaliści zrozumieją AS'y", której celem jest wspieranie specjalistów w zrozumieniu specyfiki spektrum autyzmu. Autorka i prowadząca serię popularnych i cenionych oraz szeroko udostępnianych programów p.t "Rozmowy w spektrum autyzmu".

Radek Machnica - fundator i prezes Fundacji Aleklasa, świadomy tata 10-letniego Asa Mateusza. Współorganizator pięciu konferencji dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu, warsztatów, szkoleń. Od ponad 20 lat związany z branżą nowych technologii, z wykształcenia informatyk, z zawodu konsultant do spraw wdrażania nowych technologii w biznesie, autor artykułów branżowych. Ponadto certyfikowany Mediator Polskiego Centrum Mediacji, prowadzący szkolenia, wykłady, grupy wsparcia oraz konsultacje rodzicielskie. Inicjator autorskiego programu fundacji włączającego pracodawców w proces aktywizacji zawodowej dorosłe osoby w spektrum.".

W TRAKCIE SZKOLEŃ UCZESTNICY DZIELĄ SIĘ OSOBISTYMI PRZEŻYCIAMI, DLATEGO SZKOLENIA NIE BĘDĄ NAGRYWANE I UDOSTĘPNIANE.

REGULAMIN SPRZEDAŻY BILETÓW:

I. DEFINICJE:

Organizatorzy: Organizatorami promocyjnej sprzedaży biletów jest Fundacja AleKlasa, z siedzibą w Warszawie, ul. Nowoursynowska 143K lokal: U1. KRS: 0000736741, NIP: 123-140-16-62

Sprzedający: Podmiotem odpowiedzialnym za sprzedaż biletów jest Fundacja AleKlasa, z siedzibą w Warszawie, ul. Nowoursynowska 143K lokal: U1. KRS: 0000736741, NIP: 123-140-16-62

Kupujący: osoba fizyczna lub osoba prawna dokonująca zakupu biletów promocyjnych na szkolenie, za pośrednictwem Internetu.

Regulamin: niniejszy dokument stanowiący regulamin sprzedaży biletów promocyjnych na szkolenie SZKOLENIE - "Uczeń w spektrum autyzmu", za pośrednictwem evenea.pl, określający zasady, zakres i warunki korzystania z promocji.

II. ZASADY OGÓLNE:

Sprzedaż biletów promocyjnych odbywa się wyłącznie za pośrednictwem evenea.pl

Bilety promocyjne nie mogą być sprzedawane przez inne podmioty niż Fundacja Aleklasa

Ceny biletów w promocji wynoszą 139 PLN (dla 1 osoby) i nie podlegają zmianie.

III. WARUNKI PROMOCJI:

Organizatorzy przedstawiają do sprzedaży promocyjnej ograniczoną pulę biletów na SZKOLENIE - "Uczeń w spektrum autyzmu"

Pula biletów promocyjnych wynosi 12 sztuk.

BILETY ZAKUPIONE W RAMACH PROMOCJI SĄ BEEZWROTNE.

Cena biletów nie objętych promocją to 159 pln / 1 osoba.

Organizator w ramach opłaty nie zapewnia w szczególności dojazdu ani noclegu.

IV. PRZEBIEG TRANSAKCJI:

Kupujący zamawia bilet lub bilety promocyjne przez sklep internetowy evenea.pl

Po uiszczeniu opłaty, Kupujący otrzymuje informację o zakończeniu transakcji oraz otrzymuje drogą mailową bilet.

Nazwisko Kupującego automatycznie jest zapisywane w bazie uczestników szkolenia.

V. INFORMACJE KOŃCOWE:

Do wszelkich spraw nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie będą miały zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego.

Kupujący ma zawsze prawo złożyć dowolne zapytanie do Organizatora drogą mailową, na adres: biuro@fundacja-aleklasa.eu

Administratorami danych osobowych Kupujących są Organizatorzy - Fundacja AleKlasa.

https://fundacja-aleklasa.eu/rodo/

Polityka prywatności https://fundacja-aleklasa.eu/rodo/

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
"Uczeń w spektrum autyzmu" - szkolenie on-line, 1 os., 06.02.2021, godz.10:00, bilet bezzwrotny "Uczeń w spektrum autyzmu" - szkolenie on-line, 1 os., 06.02.2021, godz.10:00, bilet bezzwrotny

"Uczeń w spektrum autyzmu" - szkolenie on-line, 1 os., 06.02.2021, godz.10:00, bilet bezzwrotny

już niedostępne 139,00 zł -
"Uczeń w spektrum autyzmu" - szkolenie on-line, 1 os., 06.02.2021, godz.10:00 "Uczeń w spektrum autyzmu" - szkolenie on-line, 1 os., 06.02.2021, godz.10:00

"Uczeń w spektrum autyzmu" - szkolenie on-line, 1 os., 06.02.2021, godz.10:00

już niedostępne 159,00 zł -