Turystyka i podróże

Szynami z Europy do Azji. O fenomenie Kolei Transsyberyjskiej z Piotrem Malczewskim [Kolory kultury]

location icon
filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie pl. Matki Teresy z Kalkuty 8, Szczecin
calendar icon
Od 22 lut 18:00 do 22 lut 18:00

22 lutego (wtorek) o godz. 18:00 w cyklu [Kolory kultury] gościem filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) będzie Piotr Malczewski - podróżnik i fotograf.

"Transsib przyciąga jak magnes. To obiekt westchnień rzesz turystów, podróżników i włóczęgów z całego świata. To niekończące się opowieści i historie. Współczesne i te dawne. Dlaczego powstała? Ano, aby Imperium Rosyjskie mogło zachłannie dalej powiększać swoją i tak ogromną powierzchnię na Syberii, Dalekim Wschodzie i w Chinach.

Kolej Transsyberyjska obrosła w liczne legendy i mity. Jednym z nich jest nieograniczone jedzenie i picie podczas podróży: "W Transsibie jak się zacznie pić, to człowiek budzi się dopiero we Władywostoku" - słyszałem nie raz. Pierwszy raz wsiadłem do Transsibu w 1998 roku. Początkowo co dwa lata, potem już rokrocznie wyruszałem w podróż po wielkiej Rosji."

Piotr Przemysław Malczewski - fotograf, podróżnik, przewodnik. Prowadzi warsztaty oraz nauczanie indywidualne fotografii. Podróżuje po północnych i wschodnich rejonach świata jak i po północno-wschodniej Polsce. Prowadzi Galerię Fotografii (od 2001 r.) w Budzie Ruskiej nad Czarną Hańczą i Muzeum Mongolii (od 2016 r.).

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatna wejściówka
Wyprzedane Brak wolnych miejsc