Kultura i Sztuka Koncerty, Festiwale, Rozrywka

Pokaz filmu "Tobiasz" oraz spotkanie z twórcami

location icon
Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury Dewajtis (wej.B), Warszawa
calendar icon
Od 14 cze 18:30 do 14 cze 18:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie filmowe - "TOBIASZ", podczas którego wyświetlona zostanie najnowsza produkcja Teatru EXIT a następnie odbędzie się spotkanie z jej twórcami.

"Tobiasz" - film fabularny, zrealizowany w konwencji czarno - białej. Scenariusz filmu jest adaptacją biblijnej Księgi "Tobiasza". Film jest liryczną opowieścią o duchowej podróży i mistycznym uzdrawianiu relacji w rodzinie. Ascetyczny w formie, nieśpieszny w obrazie, pełen ciszy, dający przestrzeń do kontemplacji Tajemnicy. Z udziałem wybitnego artysty operowego Rafała SiwkaScenariusz / adaptacja "Księgi Tobiasza" - Maciej Sikorski Reżyseria - Maciej Sikorski Muzyka - Adam Szewczyk Występują: Tomasz Buczko, Natalia Lewandowska, Ryszard Waligóra, Marcin Konik, Tomasz Balon, Tadeusz Dylawerski.

Tobiasz_Teatr_Exit_warszawa_plakat


"Wszyscy wiemy, że tabliczka "Exit" umieszczana w sklepach, biurach czy innych miejscach publicznych oznacza wyjście awaryjne. Dla mojej ekipy praca w tym teatrze stała się czymś takim. Pomaga wyjść z niewoli niepełnosprawności."
Maciej Sikorski Założyciel Teatru EXIT
Tobiasz_Teatr_Exit_1

Teatr EXIT, powstał w listopadzie 2016 roku w Krakowie, w ramach warsztatów terapii zajęciowej Stowarzyszenia "KLIKA", które na różne sposoby aktywizuje osoby z niepełnosprawnościami. To MIEJSCE SPOTKANIA artystów niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Teatr EXIT to przestrzeń, w której spotykają się DWA ŚWIATY - osoby niepełnosprawne, w zdecydowanej większości bardzo chore - cierpiące na czterokończynowe porażenie mózgowe, niewidome, niepełnosprawne intelektualnie oraz artyści o uznanym dorobku. Te pozornie odległe światy łączy WSPÓLNA PASJA - TEATR I MUZYKA. Ich spotkanie sprowadza się do wzajemnego uczenia się siebie. Tylko wówczas możliwe jest prawdziwe przyjęcie siebie nawzajem, czyli wspólna WYMIANA DARÓW. Świat artystyczny w wielkiej swej części utkany jest z egoizmu, chęci błyszczenia przed innymi. W naszym teatrze próbujemy odnaleźć się w sytuacji dzielenia naszymi zdolnościami. Ufamy, że otrzymaliśmy je po to, żeby służyć nimi innym ludziom. Dla zaprzyjaźnionych z nami ludzi sztuki osoby niepełnosprawne są wielkim darem. Oni również mogą się tu bardzo wiele nauczyć. Tego jak WAŻNY JEST DRUGI CZŁOWIEK, jak WAŻNE SĄ RELACJE, że można zachwycić się drugim człowiekiem tak po prostu, bez chęci skorzystania na znajomości, tak typowej dla "normalnego" świata. W Teatrze EXIT SZUKAMY WSPÓLNIE PRAWDZIWEGO PIĘKNA, a nie atrakcyjności. Chcemy naszą sztuką budować człowieka, prowadzić go ku prawdziwemu szczęściu, a nie ulotnej przyjemności, którą jakże czę- sto ze szczęściem mylimy. Nasza twórczość opiera się w wielkiej części na Słowie Bożym, gdyż wierzymy, że to ono ma moc zmieniać ludzi i prowadzić ich do prawdziwego szczęścia. MAMY AMBICJĘ TWORZYĆ RZECZY PIĘKNE w świecie zawłaszczonym przez brzydotę. Nie chcemy skandalu czy szyderstwa, CHCEMY SPOTKANIA I RELACJI. Pragniemy budować przykład dla ludzi chorych i MÓWIĆ IM, ŻE JEST NADZIEJA, że nie można się poddawać. Osobom zdrowym zaś pragniemy pokazać piękno wynikające z dzielenia się i pomagania innym.

Maciej Sikorski

Tobiasz_Teatr_Exit

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne -