Test Farms 2019

location icon
The Heart Warsaw Warsaw Spire, Pl. Europejski 1, Warszawa
calendar icon
Od 9 gru 17:00 do 9 gru 17:00

EIT Food - innowacyjny ekosystem, który tworzą uczelnie, przedsiębiorstwa i jednostki naukowe - jest częścią Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii, czyli instytucji Unii Europejskiej, której zadaniem jest stworzenie środowiska sprzyjającego innowacyjności i przedsiębiorczości.
Co to oznacza? EIT Food wspiera naukowców, przedsiębiorców, producentów a nawet rolników poprzez różne programy wsparcia, granty, działania edukacyjne i akceleracyjne, czego finalnym celem jest rozwiązanie realnych problemów w sektorze rolno-spożywczym.

Jednym z naszych kluczowych przedsięwzięć EIT Food jest program Test Farms. W ramach tej inicjatywy kwotą 5000 euro wspieramy najbardziej obiecujące startupy agritech, które działają w sektorze rolno-spożywczym. Dzięki naszemu wsparciu, każdy z wybranych przez nas biznesów może przetestować swoje rozwiązania w praktyce. W ramach bieżącej edycji programu wybrano 3 startupy: 

VINUM 4.0 - aplikacja, która rewolucjonizuje dotychczasową pracę winnic, poprzez rozpoznawanie kondycji roślin, sugerowanie najlepszych miejsc na założenie winnicy czy alarmowanie producenta o możliwych zagrożeniach.
ThermoEye - cały komplet przyrządów wraz z oprogramowaniem do prewencyjnego przewidywania chorób u trzody chlewnej. Redukcja upadków, zmniejszenie zużycia leków, paszy i ograniczenie kosztów to główne korzyści płynące z tego rozwiązania.
Digital Crops - narzędzie pozwalające precyzyjnie prognozować plon roślin oraz ryzyko suszy. Wszystko dzięki sztucznej inteligencji.
W 2019 program Test Farms został wdrożony tylko i wyłącznie w Polsce jako projekt pilotażowy. Rok 2020 zapowiada się jeszcze ciekawiej, programem zostaną objęte kolejne 14 kraje m.in. Estonia, Węgry, Rumunia, Włochy, Hiszpania i Grecja.

Jednym z elementów programu jest wydarzenie, na które Was gorąco zapraszamy. Test Farm Showcase jest okazją do tego, aby na własne oczy zobaczyć to, nad czym pracują wybrane przez nas startupy oraz jaki jest tego efekt. Z drugiej strony Vinum 4.0, Thermoeye i Digital Crops mają okazję zaprezentować swoje innowacyjne rozwiązania gronu partnerom biznesowym oraz potencjalnym klientom.
Jeżeli chcesz być częścią tego wyjątkowego wydarzenia, zapoznaj się z agendą poniżej i już teraz zapisz się na listę uczestników. 

Agenda:
15.00 - 17.00 - Warsztaty
17.00 - 17.30 - Rejestracja
17.30 - 17.50 - Otwarcie wydarzenia przez EIT Food
Prezentacje startupów wraz z sesją pytań:
17.50 - 18.10 - Thermoeye - trzoda chlewna w dobie cyfrowej rewolucji
18.10 - 18.30 - Vinium 4.0 - jak zoptymalizować funkcjonowanie winnicy?
18.30 - 18.50 - Digital Crops - sztuczna inteligencja w służbie wyższego plonu
18.50 - 19.20 - Panel dyskusyjny z startupami i odbiorcami ich rozwiązań - jak przełamywać barierę między rolnikami a dostawcami nowych technologii?
19.20 - 20.00 - Spotkania ze startupami oraz EIT Food
20.00 - Networking - czas dobrze zjeść i się lepiej poznać!


Na wydarzeniu będzie okazja zapoznać się z zasadami działania grantu Test Farms oraz innych form wsparcia w EIT Food, dzięki którym możecie otrzymać nawet do 60 000 EUR na wsparcie Waszego rozwiązania.. Kto wie, może to właśnie Twój pomysł zostanie wdrożony przy wsparciu EIT Food? Przyjdź, i dowiedz się więcej!


Spotykamy się w Warsaw Spire, 38 pięter nad Warszawą. The Heart oprócz nowoczesnej, dużej przestrzeni zachwyca gości widokiem na panoramę stolicy. Każde wydarzenie w tym miejscu ma niepowtarzalny klimat, którego nie da się zapomnieć. Jeśli dodamy do tego przedstawicieli wielu cenionych instytucji, korporacji, rolników oraz startupów otrzymamy wydarzenie niespotykane w branży od lat. 


Udział w Test Farms Showcase jest bezpłatny. Zapisz się już teraz, bo liczba miejsc jest ograniczona. Do zobaczenia 9 grudnia w Warsaw Spire!


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Firma / Przedsiębiorca
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Rolnik / Producent
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Startup
już niedostępne -
  Instytucja / Media / Sektor publiczny
Wyprzedane Brak wolnych miejsc