Terapia lasem i naturą: na tropach, na talerzu, i w hamaku

location icon
Pałac Kultury (parking od strony Kinoteki) Plac Defilad 1, Warszawa
calendar icon
Od 1 sie 6:50 do 1 sie 20:30

Zbiórka uczestników 1.8.2020 roku (sobota) o godzinie 6.50 na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki. Planowany powrót około godziny 20.30

TERAPIA LASEM I NATURĄ:

NA TROPACH, NA TALERZU I W HAMAKU

Potrzebujesz wyrwać się z miasta! Czujesz że brakuje Ci kontaktu z naturą, by dojść do siebie? Pewnie marzy Ci się szum drzew, zapach lasu i święty spokój. A gdyby do tego jeszcze spotkać jakieś zwierzątko, zjeść coś niezwykłego i odpłynąć na chwilę w hamaku? Co za ulga!

Pozwól sobie na taką przyjemność! Ucieknij z nami na dzień do Uzdrowiska Supraśl i chłoń naturę wszystkimi zmysłami - wdychaj lecznicze powietrze, chłoń las, jedz kwiaty, dotykaj… a wszystko to pod okiem wyjątkowych ludzi lasu!

W programie:

 • -terapia lasem, czyli spacer z przewodnikiem po lesie połączony z technikami relaksacyjnymi
 • -mała wyprawa na tropy z lokalnym traperem
 • -warsztaty z dzikiej kuchni - jadalne kwiaty i chwasty z lasu (wege!)
 • -obiad przy ognisku
 • -relaks w hamakach w lesie i w ogródku przy chacie

Cały dzień spędzisz w otoczeniu drzew. Wszystko odbędzie się w podziale na małe grupy liczące od kilku do kilkunastu osób. W lesie możesz przestać się tłoczyć i zdjąć maseczkę, bo tu powietrze pełne jest olejków eterycznych zabijających wirusy! Supraśl to uzdrowisko klimatyczne, które znajduje się w samym sercu rozległej, dzikiej Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu. Twój organizm oczyści się i zregeneruje, a Ty odzyskasz równowagę ciała, ducha i umysłu.

TERAPIA LASEM

Autorskie zajęcia poprowadzi przewodnik terapii lasem Małgorzata Anna Charyton. Dzięki nim doświadczysz lasu w nowy, niezwykły sposób i zobaczysz, jak lepiej wykorzystać go dla swoich potrzeb. To będzie też dobra zabawa!

Dziś terapia lasem zyskuje na świecie coraz większą popularność dzięki szerokim korzyściom, jakie daje:

 • zmniejsza stres fizjologiczny i odpręża
 • obniża poziom lęku i złości
 • daje ulgę w zaburzeniach psychicznych
 • uczy kontaktu z przyrodą i ze swoim ciałem i umysłem
 • korzystnie jonizuje organizm
 • poprawia przemianę materii
 • stymuluje układ krążenia
 • oczyszcza drogi oddechowe z wirusów(!!!), bakterii i grzybów
 • podnosi odporność uruchamiając proces produkcji przeciwciał
 • regeneruje powodując młodnienie i zdrowienie
 • zwalcza choroby autoimmunologiczne i alergie

Czas trwania: ok. 2 godz.

Długość trasy: ok. 2 km

Max. liczba osób w terenie: 18 os.

Więcej informacji tu: mocpodlasia.pl/produkt/leczenie-lasem; podlaskie.travel/lasoterapia

DZIKA kUCHNIA: JADALNE kWIATY I CHWASTY (WEGE)

Tu nasycisz się dzikością smaków. Warsztaty kulinarne nauczą Cię zbioru i zastosowania w kuchni niecodziennych roślin. W menu znajdą się jadalne kwiaty i chwasty z przydomowego ogródka oraz drzewa i inne rośliny z lasu. Pod okiem gospodyni stworzysz własne dania - 3-4 potrawy zależnie od wielkości grupy, w tym ciekawe napoje, przystawki i obowiązkowo ciepły posiłek oraz coś z ogniska (możesz wziąć też własne, wymarzone jedzenie do zrobienia na ogniu!).

Na relaks po napełnieniu brzucha świetnie nada się wielki trawnik, wiata i hamaki pośród drzew.

Czas trwania: ok. 2 godz.

Max. liczba osób na warsztatach: 18

WYPRAWA NA TROPY

Wyprawa na tropy to wyjście w teren z traperem, który pokaże Ci i wyjaśni wszystko to, co na zwykłym spacerze umyka Twojej uwadze - otaczające Cię ze wszystkich stron oznaki bytowania ptaków, ssaków i owadów, istot małych i wielkich. Dostrzeżesz tropy, ślady i odgłosy zwierząt i nauczysz się, jak na ich podstawie odczytywać płeć, wiek, nastrój i zamiary stworzenia. Na czas wyprawy otrzymasz lornetkę.

Taki kontakt z przyrodą odczujesz jako formę terapii naturą. On sprawi, że doświadczysz tego, jaki pełen życia i dynamiki jest świat, który Cię otacza oraz, jak wiele sił witalnych do rozbudzenia w Tobie!

Czas trwania: ok. 2 godz.

Długość tras: ok. 3 km

Max. liczba osób w terenie: 18

Dodatkowo pokażemy Ci kilka metod, jak chronić się przed uciążliwymi owadami, jednak weź ze sobą odpowiednie dla Ciebie środki ochrony, ponieważ za to nie odpowiadamy. Miej wygodny strój i buty do spacerowania leśnymi dróżkami.


❗❗❗ Uwaga! Wydarzenie zostanie zorganizowane przy grupie minimum 25 uczestników.

W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMIOLOGICZNYM I ZACHOWAMY WSZYSTKIE ZALECANE PRZEZ RZĄD ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NA DZIEŃ 1.08.2020.


📌 TERMIN: 1.08.2020 (sobota)

📌 CENA: 170 zł/uczestnik

📌 CENA ZAWIERA: transport [autokar lub bus (klimatyzacja, DVD)], opiekę pilota/przewodnika na całej trasie, wymienione w programie warsztaty - zajęcia, obiad, ubezpieczenia NNW (SignalIduna), opłaty drogowe, parkingowe.

📌 CENA NIE ZAWIERA: wydatków własnych uczestników.

📌 Jeśli posiadają Państwo "Voucher WawaGra" i chcieliby Państwo wykorzystać go w tej wycieczce, proszę o informacje w mailu

Ważne informacje:

- zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się na podstawie kolejności zakupu biletów

- wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy WawaGra (OWU WawaGra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU SIGNAL IDUNA NNW KRAJ) dostępne pod linkiem: https://wawagra.waw.pl/2020/03/16/ogolne-warunki-u... oraz dodatkowy regulamin obowiązujący uczestników w czasie trwania wycieczki (przedstawiony powyżej)

- zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

- podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

- po zakończeniu realizacji usługi firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

- dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:

https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

Serdecznie zapraszam!

Adrian Pogorzelski tel. 511 630 598 lub mail: info@wawagra.waw.pl

Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694 (WawaGra Adrian Pogorzelski ul. Andriollego 16 lok. 14, 05-400 Otwock)

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Rezerwacja
już niedostępne 170,00 zł -