TEDxGdynia 2019: Co, jeśli…? | Zapisy dla publiczności

location icon
Pomorski Park Naukowo Technologiczny, budynek nr III, audytorium C al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
calendar icon
Od 11 kwi 17:00 do 11 kwi 17:00

Już po raz siódmy zapraszamy na konferencję TEDxGdynia: to wydarzenie pełne inspiracji oraz elektryzujących dyskusji w kręgu lokalnego środowiska. To okazja spotkania interesujących osób, innowatorów oraz zetknięcia się z odważnymi ideami. Do nakręcenia się do działania.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale zgodnie z licencją TEDx, liczba miejsc na widowni jest ograniczona do 100. Jeśli zgłoszeń będzie więcej niż miejsc, które możemy Wam zaoferować, będziemy dokonywać wyboru uczestników na podstawie Waszych odpowiedzi na pytanie poniżej. Kolejność zgłoszeń nie będzie kryterium wyboru. Jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu, wypełnij formularz zgłoszeniowy i odpowiedz na pytanie:

"Czym w życiu codziennym jest dla Ciebie empatia?"

Osoby, które udzielą najciekawszych odpowiedzi, zostaną zaproszone do udziału w TEDx Gdynia 2019.

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymasz automatyczną odpowiedź z serwisu Evenea o poprawnym wysłaniu zgłoszenia. Ta wiadomość nie jest jednak informacją potwierdzającą Twój udział w TEDx. Oficjalną wiadomość zawierającą informację o Twoim uczestnictwie w konferencji otrzymasz 5 kwietnia z adresu: tedxgdynia@gmail.com (koniecznie tego sprawdź też folder "SPAM").

Licencja TEDx obliguje nas do umożliwienia uczestnictwa w konferencji jedynie dla stu osób. Wszyscy, którzy z różnych względów nie będą mogli oglądać prelekcji w PPNT, będą mogli je zobaczyć i usłyszeć dzięki relacji na żywo via YouTube Laboratorium Innowacji Społecznych.

Wśród prelegentów tegorocznej edycji TEDxGdynia są naukowcy, akademicy, aktywiści, trenerzy i psychologowie. Dużo miejsca i refleksji poświęcimy w tym roku na rozwój osobisty człowieka jako jednostki, ale i jego wpływ na życie całej planety. Przyjrzymy się tematom dotykającym współistnienia ludzi, zwierząt i nowoczesnych technologii. Porozmawiamy m.in. o ratownictwie medycznym, seksualności człowieka, dostępności przestrzeni społecznych dla osób z niepełnosprawnościami, zanieczyszczeniu powietrza, a także o tym jak może się przenikać sztuka i ekologia.

TEDxGdynia to nie tylko prelekcje! Zaproszenie do występu na naszej scenie przyjął Aiodine - trójmiejski elektroniczny projekt muzyczny w składzie: Jacek Banach, Kacper Graczyk, Juliusz Kapka. Za stronę wizualną przedstawienia będzie odpowiedzialny gdyński grafik i artysta wizualny Oskar Zamek-Gliszczyński.

Szczegółowy program będzie wkrótce dostępny na http://tedxgdynia.pl. Aktualne informacje znajdziesz na facebook.com/TEDxGdynia.


WYSTĄPIĄ:

Maciej Dębski - Wykładowca akademicki (IFSiD UG), socjolog problemów społecznych, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Ministerstwa Cyfryzacji, Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG.

Richard Egan - Stypendysta Fulbrighta (2018-2019) na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Uniwersytetu Delaware ze stopniem inżynierii chemicznej i biomolekularnej oraz chemii.

Dariusz Gzyra - Doktorant Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, wykładowca na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku antropozoologia. Publicysta, wieloletni działacz społeczny. Autor książki "Dziękuję za świńskie oczy. Jak krzywdzimy zwierzęta" (Wydawnictwo Krytyki Politycznej 2018).

Joanna Jeśman - Kulturoznawczyni, wykładowczyni w School of Ideas Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Prowadzi interdyscyplinarne badania na pograniczu humanistyki i nauk o życiu. Jej zainteresowania naukowe to: wpływ medycyny i nowoczesnych biotechnologii na społeczeństwo, sztuka i jej rola we współczesnym świecie, a także działania edukacyjne dotyczące szeroko rozumianej ekologii.

Bartosz Karcz - Psycholog, wykładowca Uniwersytetu SWPS, psycholog w Zespołe ds. rodzinnej pieczy zastępczej w gdyńskim MOPS. W pracy akademickiej i praktyce zajmuje się wspomaganiem pracy zespołów, relacjami w rodzinach, aktywnością i pomyślnym rozwojem okresu młodzieńczego, podejmuje tematykę seksualności człowieka, efektywnej komunikacji, poszukiwania strategii konstruktywnego i integrującego rozwoju osobistego.

Magdalena Kluszczyk - Psycholożka, coach, facylitator Daring Way™, Rising Strong™, Dare to Lead™. Specjalizuje się w tematyce wstydu, odwagi, wrażliwości i autentyczności. Organizuje rozwojowe wyprawy w asyście psów zaprzęgowych (wszystkie zwierzęta są zwierzętami po przejściach). Założycielka Szkoły Odwagi "Jesteś Rewolucją- One Girl With Courage Is A Revolution".

Beata Podlasek - Mama prowadząca Rodzinny Dom Dziecka, pedagog, autorka publikacji "ABC… Rodzicielstwa Zastępczego" oraz artykułów dotyczących dzieci niepełnosprawnych wychowujących poza rodziną biologiczną. Wraz z mężem nagrodzona medalem Gdynia bez barier oraz Wyróżnieniem Bursztynowego Serca na Dłoni. Autorka innowacji społecznej "JAK?".

Monika Stankiewicz - Akredytowany coach ACC ICF , konsultant MindSonar, autorka bloga o introwertykach, wykładowca na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Gdyni.

Mateusz Wawryszuk - Ratownik medyczny, przedsiębiorca i wizjoner. Na własnej skórze doznał jak ważna jest pierwsza pomoc - teraz pomaga innym ratować ludzkie życie. Pod marką Eskulapa stworzył innowacyjny System Przycisków Ratunkowych, a także organizuje i prowadzi szkolenia pierwszej pomocy.

TEDxGdynia 2019 organizowany jest przez Laboratorium Innowacji Społecznych we współpracy z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia. Partnerzy: Project UP, TEDBooks, Ruta Urban Garden.


  1. Administratorem danych osobowych jest Laboratorium Innowacji Społecznych, Żeromskiego 31, tel. 58 727 39 00.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Laboratorium Innowacji Społecznych jest możliwy od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 lub pod numerem 58 727 39 02, mail: p.wyszomirski@lis.gdynia.pl.
  3. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach realizacji procesów związanych z zapisami na konferencję TEDxGdynia na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) oraz art. 9 ust. 1, ust. 2 lit. b) RODO.
  4. Przysługuje Państwu prawo do dostępu, sprostowania oraz usunięcia swoich danych osobowych, ograniczenia ich przetwarzania, do ich przenoszenia, a także prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych oraz prawo do cofnięcia każdej wyrażonej zgody w każdym czasie z zastrzeżeniem, że cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  5. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, zajmującego się ochroną danych osobowych, w sytuacji uznania, że dane przetwarzane są niezgodnie z przepisami prawa.
  6. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 5 lat lub w oparciu o uzasadniony interes realizowany przez administratora
  7. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne dla potrzeb procesu naboru uczestników/prelegentów TEDx

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Zapisy na TEDxGdynia 2019
już niedostępne -