IT i Nowe technologie Nauka i Edukacja Polityka i Gospodarka

#58 Talk4Devs (dawniej IT Akademia j-labs)

location icon
Browar Lubicz, Sala Dojrzewalnia ul Lubicz 17J, Kraków
calendar icon
Od 10 gru 17:30 do 10 gru 17:30

Michał Jankowski - Sztuczna inteligencja w aplikacjach, czyli jak w prosty sposób dodać AI do Twoich rozwiązań 

Czy myślałeś kiedyś o rozszerzeniu Twojej aplikacji o funkcjonalności powiązane z AI? Obecnie można to zrobić bardzo prosto. W trakcie wykładu poznamy usługę Azure Cognitive Services. Zapoznamy się z jej najważniejszymi funkcjonalnościami, w tym rozpoznawaniem obrazu, głosu, pisma odręcznego, a nawet ludzi. Postaram się Was przekonać, że wystarczy niewielka zmiana sposobu myślenia, aby w prosty sposób móc wykorzystać predefiniowane funkcjonalności. Zademonstruję również sposób dodania ich do aplikacji.

Marta Musik - 5 powodów, dla których programiści podchodzą sceptycznie do trendu na "observability".

Czy zadania związane z obserwowalnością muszą być nudne, żmudne i męczące? 

W trakcie mojego wystąpienia opowiem o typowych rozwiązaniach używanych do monitorowania aplikacji zbudowanych w oparciu o mikroserwisy. Będę posługiwać się przykładem aplikacji w języku Java, działającej na Google Kubernetes Engine. Przy jej pomocy zademonstruję wyzwania związane z monitorowaniem mikroserwisów: "high churn", "high cardinalitylabeling", problemy z rzadko raportowanymi metrykami i potencjalne trudności w doborze strategii samplowania.

Opowiem o monitorowaniu i tracingu zarówno z perspektywy programisty, który chciałby zachować czysty kod, jak i architekta, który próbuje sprostać wymaganiom związanym z obserwowalnością, ale jednocześnie nie chce, żeby zespól je implementujący wiecznie walczył z wybranymi przez niego narzędziami. Na końcu skomentuję również trend "observability as a code".


Michał Jankowski:

Architekt, programista, projektant, lider zespołu, a w wolnym czasie trener. Przygodę z programowaniem zaczął ponad dwadzieścia lat temu od Basic'a i Assemblera dla komputerów 8-bitowych. Od ponad dziesięciu lat uczestniczy w tworzeniu oprogramowania na platformę .NET dla największych światowych firm. W tym czasie brał udział w wytwarzaniu aplikacji desktopowych, mobilnych oraz webowych pełniąc różne role. Obecnie specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych - Microsoft Azure, a w szczególności powiązanych z trendem Serverless. Prywatnie miłośnik podróży oraz fotografii. W wolnym czasie prowadzi bloga www.jankowskimichal.pl, twórca rozwiązań open-source oraz aplikacji mobilnych.

Marta Musik:
Marta jest inżynierem oprogramowania w Splunk, w którym wdraża funkcje monitorowania różnych usług chmurowych. Wcześniej pracowała w Motorola Solutions, przyczyniając się do tworzenia oprogramowania do bezpieczeństwa publicznego o znaczeniu krytycznym. Przez ostatnie 8 lat Java była głównym językiem Marty. Mając trudności z samodzielnym monitorowaniem hostowanych w chmurze mikrousług, teraz pisze narzędzia zmniejszające to obciążenie dla innych programistów. Uważa, że nadążanie za zmieniającymi się narzędziami i zmianami paradygmatów jest jednym z największych wyzwań w jej pracy.

Agenda:

  • 17:30 Rejestracja
  • 18:00 Powitanie
  • 18:10 Michał Jankowski - Sztuczna inteligencja w aplikacjach, czyli jak w prosty sposób dodać AI do Twoich rozwiązań 
  • 19:10 Przerwa
  • 19:20 Marta Musik - 5 powodów, dla których programiści podchodzą sceptycznie do trendu na "observability".
  • 20:10 Networking

Talk4Devs: zdobywaj wiedzę od praktyków IT!

► Cykliczne, darmowe spotkania

Talk4Devs po raz pierwszy wystartował w 2014 roku jako przestrzeń do dzielenia się wiedzą w branży IT. Początkowo były to spotkania kierowane do studentów, z czasem jednak zaczęli przychodzić na nie specjaliści chcący poszerzyć swoją wiedzę oraz się nią dzielić.

Obecnie, po ponad 50 edycjach, Talk4Devs jest wyjątkowym spotkaniem na eventowej mapie branży IT. Kojarzone jest z wykwalifikowanymi prelegentami, z inspirującymi talkami oraz głodnymi wiedzy inżynierami.

Oferujemy 100% merytoryki z różnych obszarów IT

Podczas spotkań pojawiają się prelekcje dotyczące m.in. głównych języków programowania, języków funkcyjnych, mikroserwisów, UX, Azure, AWS, relacyjnych baz danych, security czy aplikacji mobilnych.

Wykłady odbywają się już od 2014 roku w Krakowie oraz od 2016 roku w Warszawie.

Po szczegóły zajrzyj na: 


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  #58 Talk4Devs
już niedostępne -