Południk21.pl: RIESE - wojenne sekrety Gór Sowich (ekstremalna trasa z nieznanymi obiektami)

location icon
Warszawa
calendar icon
Od 15 maj 5:00 do 16 maj 23:00

SOBOTA 15.05.2021


5:00 zbiórka na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki (15.05.2021 w sobotę). Wyruszamy o godzinie 5.10.Góry Sowie skrywają niejedną zagadkę. Każdy z nas słyszał o słynnym projekcie "RIESIE" (z j. niem. Olbrzym). Jego pozostałości rozbudzają wciąż wyobraźnię i pobudzają pasję poszukiwań na wciąż otwarte pytania i nierozpoznane obiekty. Tunele drążone w masywie Włodarza, Osówki, Gontowej! Czemu służyły? Czy był to wyłącznie niezrealizowany projekt kwatery Adolfa Hitlera i wojsk III Rzeszy? A może prawda prowadzi do zmiany koncepcji przedsięwzięcia i projektu podziemnych fabryk? Czy sztolnie w Sowich Górach skrywają zrabowane skarby? Uzbrojeni w latarki, solidne buty i mierniki poziomu tlenu wyruszamy w poszukiwaniu nieznanych obiektów kompleksu Riese. Na górskim szlaku czekają nas tajemnicze sztolnie i wciąż nierozwiązane zagadki z czasów drugiej wojny światowejSpotkanie z przedstawicielem Stowarzyszenia Historycznego "Odyn". Członkowie stowarzyszenia "Odyn" prowadzą od kilku lat działania poszukiwawcze na obszarze Gór Sowich. Wyjazd w kierunku Osówki.


OSÓWKA - zwiedzanie podziemnego miasta Osówka (trasa ekstremalna). Kompleks Osówka jest jednym z najlepiej wykończonych elementów projektu RIESE. Dalej wyruszymy w mniej znaną część masywu w poszukiwaniu śladów olbrzyma.Trasa: KASYNO - SIŁOWNIA (niektórzy pasjonaci tajemnic II wojny światowej uważają, że to podstawa reaktora jądrowego, jak było naprawdę?) - OSIEDLE ORGANIZACJI TODT - SZTOLNIA NR. 3 (to miejsce na początku sprawdzimy czujnikiem na okoliczność wystarczającej ilości tlenu a następnie będziemy mogli wejść/wsunąć się na skraj chodnika) - POZOSTAŁOŚCI BUDYNKÓW KOSZAR I FILI OBOZU GROSS ROSENUWAGA: w czasie wyprawy wymagane solidne buty trekkingowe, pełne ubranie (bluza, długie spodnie), latarka czołówka lub inna solidna latarka, zapas wody i prowiantu na cały dzień wędrówki.


Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, wieczorne ognisko integracyjne z sowiogórskimi historiami!


NIEDZIELA 16.05.2021


Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Spotkanie z przedstawicielem Stowarzyszenia Historycznego "Odyn", przejazd do Ludwikowic Kłodzkich.


Kolejne obiekty i niezwykłe historie czekają na nas w Ludwikowicach Kłodzkich.


MUCHOŁAPKA - rozpoczęcie zwiedzania od budowli chłodni kominowej, zwanej potocznie "muchołapką".


FABRYKA AMUNICJI - przejście przez teren dawnej fabryki amunicji do budynku maszynowni szybu Kunegunda. Przejście do budynku tzw. młyna. Następnie zwiedzanie budynków, w których produkowano materiały wybuchowe. Po drodze omówienie i pokazanie całej infrastruktury fabrycznej dla materiałów wybuchowych.


PODZIEMNA RAMPA WYŁADUNKOWA - przejście do podziemnej rampy wyładunkowej i tzw. kiosku, czyli szybu wentylacyjnego dla podziemnych korytarzy transportowych.


SZTOLNIA NAD POTOKIEM - przejście do sztolni nad potokiem, do której wejdziemy 😉


BUDYNKI ELEKTROWNI (z zewnątrz) - wracamy drogą w kierunku elektrowni, po drodze zwiedzając plac przeładunkowy i bunkry. Przechodzimy do elektrowni, którą oglądamy z zewnątrz z uwagi na niebezpieczeństwo w środku.


KANAŁY TECHNICZNE POD TZW. MUCHOŁAPKĄ - udajemy się następnie w kierunku "muchołapki", żeby zobaczyć kanały techniczne łączące elektrownię i fabrykę materiałów wybuchowych oraz ukryty pod ziemią strumyk. Przejście do szybu, w którym strumyk zostaje skierowany na dół jako wodospad i wypływa w okolicach wiaduktu kolejowego. godz. 17.30 - zakończenie zwiedzania


UWAGA: w czasie wyprawy wymagane solidne buty trekkingowe, pełne ubranie (bluza, długie spodnie), latarka czołówka lub inna solidna latarka, zapas wody i prowiantu na cały dzień wędrówki

Około godziny 17.00 wyjazd w kierunku Warszawy, po drodze przerwa na posiłek we własnym zakresie.


WYJAZD ZOSTANIE ZORGANIZOWANY PRZY GRUPIE MINIMUM 25 OSÓB.


W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMIOLOGICZNYM I ZACHOWAMY WSZYSTKIE ZALECANE PRZEZ RZĄD ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NA DZIEŃ 15.05.2021.


📌 CENA: 430 zł/uczestnik


📌 CENA ZAWIERA:

- transport: autokar klasy turystycznej (klimatyzacja, DVD),

- zakwaterowanie (1 nocleg): w hotelu lub pensjonacie w standardzie **/***, pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami

- wyżywienie zgodnie z programem (1xśniadanie i 1xobiadokolacje),

- opiekę pilota i przewodnika na całej trasie,

- ubezpieczenia NNW i KL (Signal Iduna),

- koszt organizacji ogniska,

- opłaty: drogowe, klimatyczne,

- zestawy Tour Guide

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy,

- podatek VAT


📌 CENA NIE ZAWIERA:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów płatne obligatoryjnie u pilota w dniu wycieczki 29 zł/uczestnik


📌 REJESTRACJA I INFORMACJE DODATKOWE:


- Po rejestracji przez portal Evenea.pl prosimy oczekiwać na informacje dotyczące szczegółów płatności oraz umowę (otrzymają je Państwo drogą mailową w ciągu 24h od momentu dokonania rezerwacji).

- Prosimy o dokonanie wpłaty zadatku (100 zł/uczestnik) za wycieczkę w ciągu 72 godzin. Wpłata stanowi potwierdzenie Państwa rezerwacji. W wypadku niedokonania wpłaty zadatku, rezerwacja zostanie automatycznie anulowana. Numer konta oraz dane do przelewu otrzymają Państwo w mailu (zostanie on wysłany w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji). Jeśli nie odnajdą Państwo wiadomości w skrzynce odbiorczej, prosimy o sprawdzenie spamu.

- wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy WawaGra (OWU WawaGra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU SIGNAL IDUNA NNW KRAJ) dostępne pod linkiem: http://wawagra.waw.pl/2020/03/16/ogolne-warunki-ubezpieczen-nnw/

- podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

- po zakończeniu realizacji usługi firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

- dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności: https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

-zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się zgodnie z kolejnością dokonywania rezerwacji.

Serdecznie zapraszamy!


Adrian Pogorzelski (WawaGra) tel. 511 630 598

info@wawagra.waw.pl

Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694 (WawaGra Adrian Pogorzelski ul. Andriollego 16Ł lok. 14, 05-400 Otwock)

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rezerwacja
już niedostępne -