Warsztaty szkutnicze dla początkujących, pasjonatów dawnej tradycji (4)

location icon
calendar icon
Od 8 wrz 10:00 do 8 wrz 15:00

Szkutnik, stolarz cieśla - chciałbyś spróbować swoich sił ?

Zapraszamy Cię na najbliższe warsztaty, będące cyklem 5 spotkań, każde po 6 godzin.

W trakcie zapoznasz się nie tylko z historią rybactwa śródlądowego na Bugiem, ale przede wszystkim z technikami szkutniczymi, wykorzystywanymi przez rzemieślników przy wyrobie tradycyjnych łodzi. Efektem końcowym, będzie zupełnie nowa, lecz wykonana, wspólnymi siłami prowadzących i uczestników łódź pychowa,rzeczna, "na tradycyjną nutę", która z racji miejsca i sposobu wykonania nazwana będzie "BUŻANKĄ KULIGOWSKĄ"

CO zapewniamy ?

- udział w warsztatach prowadzonych przez doświadczonego szkutnika Dominika Wichmana, szkutnika z dziada pradziada i flisaka z zamiłowania do wszystkiego, co pływa po wodzie.

- doświadczenie trudu rzemieślniczej pracy szkutnika, z wykorzystaniem prostych narzędzi i naturalnych środków do budowy łodzi

- naukę przez pracę i niezapomnianą przygodę w dobrym towarzystwie

Zajęcia będą odbywały się w dniach:

20 lipca w godzinach 10.00-15.00, sobota

21 lipca w godzinach 10.00-15.00, niedziela

7 września w godzinach 10.00-15.00, sobota

8 września w godzinach 10.00-15.00, niedziela

14 września w godzinach 10.00-15.00, sobota

Zależy nam, by skład ekipy warsztatowej był w miarę stały, dlatego sugerujemy od razu zdeklarowanie się uczestników na ciąg warsztatów, nie zaś na pojedyncze terminy.

Zasady rekrutacji:

Rekrutacja jest otwarta, a oprócz kolejności zgłoszeń dodatkowym kryterium uczestnictwa jest przynależność do grupy defaworyzowanej ( bezrobotni, młodzi do 35 lat, grupa 50+, co nie znaczy że inni chętni nie będą mogli skorzystać). Przyszli uczestnicy muszą zadeklarować chęć zaangażowania się w rozwój innych przyszłych aktywności w sektorze turystycznym/ rybackim na terenie Lokalnej Grupy Rybackiej Zalew Zegrzyński, co należałoby rozumieć w szczególności jako chęć dzielenia się w przyszłości swoimi doświadczeniami z warsztatów, wśród innych zainteresowanych oraz z entuzjazmem uczestniczyć w innych, przyszłych przedsięwzięciach integrujących lokalną społeczność i przybliżających dawne, dzisiaj już zapomniane lokalne tradycje, dziedzictwo nadbużańskie.

Warunki udziału:

Warsztaty dla uczestników są bezpłatne. W trakcie zapewniamy posiłek i popitek, każdy z uczestników sam pokrywa koszty dojazdu. Na miejscu będą do podpisania regulamin i dodatkowe oświadczenia i informacje o przetwarzaniu danych osobowych.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach operacji "BUG - rzeka życia …" i dotyczy działania "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, w ramach celu Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego, rybołówstwa i akwakultury oraz morskiego dziedzictwa kulturowego obejmującego Promowanie, zachowanie lub upowszechnianie dziedzictwa kulturowego rybołówstwa i akwakultury oraz morskiego dziedzictwa kulturowego

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Karta wstępu
już niedostępne -