Szkolenia ON-LINE dla RODZICÓW dzieci z Zespołem Aspergera (spektrum autyzmu)

location icon
on-line
calendar icon
Od 31 sty 10:00 do 31 sty 18:30

SZKOLENIE ON-LINE NR 1 - "Czym jest ZA, a więc garść wiedzy dla rodziców na początku drogi z diagnozą dziecka", 31.01.2021 (niedziela), godz. 10:00 - 13:30, 3.5 hrs.

SZKOLENIE ON-LINE NR 2 - "Emocje u dzieci w spektrum - co oznaczają i jak reagować", 31.01.2021 (niedziela), godz. 15:00 - 18:30, 3,5 hrs.

Szkolenia są dedykowane rodzicom dzieci w spektrum autyzmu, głównie tym na początku drogi z diagnozą dziecka - zagubionym, mającym mętlik w głowie, szukającym odpowiedzi na piętrzące się w głowie pytania.

SZKOLENIE NR 1 
"Czym jest ZA, a więc garść wiedzy dla rodziców na początku drogi z diagnozą dziecka"

31.01.2021 (niedziela), godz. 10:00 - 13:30

LINKI DO ZOOMA BĘDZIEMY WYSYŁAĆ NA PODANE PRZY DOKONYWANIU PŁATNOŚCI ADRESY E-MAIL, W CZWARTEK 28 STYCZNIA!!

Prowadzenie:
Marek Stankiewicz (dorosły w spektrum autyzmu, nauczyciel, pedagog, fotograf, biolog, "Jasna Strona Spektrum", członek zespołu ekspertów Fundacji Aleklasa) oraz Izabela Hnidziuk-Machnica (mama 10 latka z ZA, współzałożycielka Fundacji Aleklasa).

Czym jest Zespół Aspergera?

Bez zrozumienia czym jest Zespół Aspergera trudno czasem jest zaakceptować "wyjątkowość" dzieci w spektrum autyzmu. Droga do akceptacji bywa czasem długa, ale przy odrobinie wsparcia może być dużo mniej wyboista. Rodzice kochają swoje dzieci ponad życie, jednak bez znajomości specyfiki spektrum autyzmu ich relacja z dziećmi może zostać zachwiana. Czym jest Zespół Aspergera? Poznanie specyfiki spektrum autyzmu i zrozumienie pewnych charakterystycznych zachowań to dopiero początek na drodze do akceptacji wyjątkowych dzieci. Bez tego rodzice mogą mieć wrażenie, że działają po omacku, że nie mogą dotrzeć do dziecka, że ich zachowania są tak dziwne, że aż zbyt trudne do zaakceptowania... A w tym wszystkim jest miłość do dziecka, która z trudem przebija się przez ilość trudnych emocji, czasem rozczarowania... Ale po tym szkoleniu wszystko się zmieni :)

Czego dowiecie się na tym szkoleniu?

- Zespół Aspergera jako odmienny wzorzec rozwoju, a nie zaburzenie

- mity, kłamstwa i krzywdzące stereotypy w temacie Zespołu Aspergera

- dlaczego dzieci w spektrum autyzmu czują "bardziej", "mocniej", "więcej"?

- dlaczego wsparcie i akceptacja ma wpływ na prawidłowy i szczęśliwy rozwój dzieci z Zespołem Aspergera?

Dla kogo jest to szkolenie?
Zapraszamy rodziców dzieci w spektrum autyzmu :)

SZKOLENIE NR 2 
SZKOLENIE ON-LINE NR 2 - "Emocje u dzieci w spektrum - co oznaczają i jak reagować", 31.01.2021 (niedziela), godz. 15:00 - 18:30

LINKI DO ZOOMA BĘDZIEMY WYSYŁAĆ NA PODANE PRZY DOKONYWANIU PŁATNOŚCI ADRESY E-MAIL, W CZWARTEK 28 STYCZNIA!!

Prowadzenie:
Marek Stankiewicz (dorosły w spektrum autyzmu, nauczyciel, pedagog, fotograf, biolog, "Jasna Strona Spektrum", członek zespołu ekspertów Fundacji Aleklasa) oraz Izabela Hnidziuk-Machnica (mama 10-latka z ZA, współzałożycielka Fundacji Aleklasa).

Emocje to niezwykle ważny temat - nie tylko dla osób w spektrum. Zdarza się, że rodzice nie potrafią mówić o swoich emocjach, boją się okazać smutek, bądź lęk, krępują się je wyrażać. Jednak by móc zrozumieć emocje dzieci w spektrum, należy zacząć od przyjrzenia się swoim.

"Osoby w spektrum często mają problemy nawet ze znajomością swoich prawdziwych emocji, granic i możliwości...", dlatego właśnie tak ważne jest wspieranie dzieci w zrozumieniu i nazywaniu emocji, by ostatecznie wzmacniać w nich poczucie własnej wartości.

Mówienie o emocjach dla większości ludzi jest trudne, wymaga szczerości i otwartości. Emocje, ich zrozumienie, ale także tłumaczenie ich dziecku, to ogromna "praca" nie tylko dla specjalistów, ale przede wszystkim dla rodziców. Jednak by móc pomóc dziecku w zrozumieniu emocji, najpierw my dorośli powinniśmy mieć świadomość naszych emocji i potrafić odważnie o nich mówić. Zespół Aspergera "zmusza" wręcz do szczerości, wymaga od nas otwartości w wyrażaniu emocji i uczuć, ale też uczy nas dorosłych i uświadamia, jak bardzo jest to ważne w życiu dzieci w spektrum oraz całej rodziny.

Czego dowiecie się na tym szkoleniu?

- czy są "dobre" i "złe" emocje?

- dlaczego tak ważne jest rozumienie emocji swoich i dziecka w spektrum?

- jak rozmawiać o emocjach z dzieckiem w spektrum?

- jak nawiązać relację z dzieckiem w spektrum?

- dlaczego rodzice nie powinni się bać szczerości w okazywaniu i przeżywaniu swoich emocji oraz jak ogromny ma to wpływ na rozwój ich dziecka?

Dla kogo jest to szkolenie?

Zapraszamy rodziców dzieci w spektrum autyzmu :)

**********************************************************

O prowadzących szkolenie:

Marek Stankiewicz to niezwykła osoba, dorosły w spektrum (samorzecznik), nauczyciel, fotograf. Piekielnie inteligentny, nad wyraz przenikliwy i spostrzegawczy, otwarty na inne perspektywy, a więc tym samym chętnie dopuszczający inny punkt widzenia, zakładając tym samym, że nie tylko jedna strona ma zawsze rację.

To za co szczególnie cenimy Marka to sposób w jaki odsłania siebie i swoje trudne czasem doświadczenia, bo wie, że tylko w ten sposób jest w stanie jak najlepiej pomóc rodzicom dzieci w spektrum.

A co sam Marek mówi o sobie? "Co mogę o sobie powiedzieć?
Najkrócej: Biolog terenowy z powołania, fotograf z pasji życiowej i Aspi - mam zespół Aspergera, ASD, "jestem w spektrum autyzmu", jakkolwiek to zwać.
Przez fotografię staram się pokazać ludziom jak widzę i dobieram świat.
Od pewnego czasu zajmuję się również pomaganiem osobom z autyzmem (między innymi pracuję w szkole dla dzieci z ASD), i jestem autorem bloga "Photography and Asperger".
Marek dołączył do zespołu fundacji Aleklasa jako ekspert w dziedzinie badań w zakresie edukacji oraz wpływie pasji na rozwój dzieci i młodzieży w spektrum.

Izabela Hnidziuk-Machnica - Mama 10 letniego Mateusza z Zespołem Aspergera, współzałożycielka Fundacji Aleklasa wspierającej rozwój i edukację dzieci w spektrum autyzmu. Pomysłodawczyni warsztatów dla dziadków, organizatorka pięciu konferencji dla rodziców dzieci z Zespołem Aspergera, warsztatów, szkoleń, prowadzi internetową grupę wsparcia Razem zrozumiemy AS'y, Specjaliści Zrozumieją AS'y, jest autorką bloga Zrozumieć AS'a, od kilku lat edukuje i szerzy wiedzę o Zespole Aspergera.

W TRAKCIE SZKOLEŃ UCZESTNICY DZIELĄ SIĘ OSOBISTYMI PRZEŻYCIAMI, DLATEGO SZKOLENIA NIE BĘDĄ NAGRYWANE I UDOSTĘPNIANE.

REGULAMIN SPRZEDAŻY BILETÓW:

I. DEFINICJE:

Organizatorzy: Organizatorami promocyjnej sprzedaży biletów jest Fundacja AleKlasa, z siedzibą w Warszawie, ul. Nowoursynowska 143K lokal: U1. KRS: 0000736741, NIP: 123-140-16-62

Sprzedający: Podmiotem odpowiedzialnym za sprzedaż biletów jest Fundacja AleKlasa, z siedzibą w Warszawie, ul. Nowoursynowska 143K lokal: U1. KRS: 0000736741, NIP: 123-140-16-62

Kupujący: osoba fizyczna lub osoba prawna dokonująca zakupu biletów promocyjnych na szkolenie, za pośrednictwem Internetu.

Regulamin: niniejszy dokument stanowiący regulamin sprzedaży biletów promocyjnych na szkolenie SZKOLENIE NR 1 - "Czym jest ZA, a więc garść wiedzy dla rodziców na początku drogi z diagnozą dziecka" oraz  SZKOLENIE NR 2" Emocje u dzieci w spektrum - co oznaczają i jak reagować", za pośrednictwem evenea.pl, określający zasady, zakres i warunki korzystania z promocji.

II. ZASADY OGÓLNE:

Sprzedaż biletów promocyjnych odbywa się wyłącznie za pośrednictwem evenea.pl

Bilety promocyjne nie mogą być sprzedawane przez inne podmioty niż Fundacja Aleklasa

Ceny biletów w promocji wynoszą 139 PLN (dla 1 osoby) oraz 220 PLN (dla pary, 2 osoby) i nie podlegają zmianie.

III. WARUNKI PROMOCJI:

Organizatorzy przedstawiają do sprzedaży promocyjnej ograniczoną pulę biletów na SZKOLENIE NR 1 - "Czym jest ZA, a więc garść wiedzy dla rodziców na początku drogi z diagnozą dziecka" (6 sztuk) oraz SZKOLENIE NR 2 "Emocje u dzieci w spektrum - co oznaczają i jak reagować" (6 sztuk), a więc łącznie 12 sztuk

Pula biletów promocyjnych wynosi 6 sztuk na każde ze szkoleń, a więc łącznie 12.

Organizatorzy przedstawiają do sprzedaży promocyjnej również ograniczoną pulę biletów DLA PARY (dla 2 osób) na SZKOLENIE NR 1 - "Czym jest ZA, a więc garść wiedzy dla dziadków" (5 sztuk) oraz SZKOLENIE NR 2"Emocje u dzieci w spektrum - co oznaczają i jak reagować" (5 sztuk)

Pula biletów promocyjnych DLA PARY wynosi 5 sztuk na każde ze szkoleń, a więc łącznie 10.

BILETY ZAKUPIONE W RAMACH PROMOCJI SĄ BEEZWROTNE.

Cena biletów nie objętych promocją to 159 pln / 1 osoba.

Organizator w ramach opłaty nie zapewnia w szczególności dojazdu ani noclegu.

IV. PRZEBIEG TRANSAKCJI:

Kupujący zamawia bilet lub bilety promocyjne przez sklep internetowy evenea.pl

Po uiszczeniu opłaty, Kupujący otrzymuje informację o zakończeniu transakcji oraz otrzymuje drogą mailową bilet.

Nazwisko Kupującego automatycznie jest zapisywane w bazie uczestników szkolenia.

V. INFORMACJE KOŃCOWE:

Do wszelkich spraw nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie będą miały zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego.

Kupujący ma zawsze prawo złożyć dowolne zapytanie do Organizatora drogą mailową, na adres: biuro@fundacja-aleklasa.eu

Administratorami danych osobowych Kupujących są Organizatorzy - Fundacja AleKlasa.

https://fundacja-aleklasa.eu/rodo/

Polityka prywatności https://fundacja-aleklasa.eu/rodo/


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
SZKOLENIE ON-LINE NR 1 - "Czym jest ZA, a więc garść wiedzy dla rodziców na początku drogi z diagnozą dziecka", bilet dla 1 os.,31.01.2021 (niedziela), godz. 10:00, bilet bezzwrotny SZKOLENIE ON-LINE NR 1 - "Czym jest ZA, a więc garść wiedzy dla rodziców na początku drogi z diagnozą dziecka", bilet dla 1 os.,31.01.2021 (niedziela), godz. 10:00, bilet bezzwrotny

SZKOLENIE ON-LINE NR 1 - "Czym jest ZA, a więc garść wiedzy dla rodziców na początku drogi z diagnozą dziecka", bilet dla 1 os.,31.01.2021 (niedziela), godz. 10:00, bilet bezzwrotny

już niedostępne 139,00 zł -
SZKOLENIE ON-LINE NR 1 - "Czym jest ZA, a więc garść wiedzy dla rodziców na początku drogi z diagnozą dziecka", bilet dla 1 os.,31.01.2021 (niedziela), godz. 10:00 SZKOLENIE ON-LINE NR 1 - "Czym jest ZA, a więc garść wiedzy dla rodziców na początku drogi z diagnozą dziecka", bilet dla 1 os.,31.01.2021 (niedziela), godz. 10:00

SZKOLENIE ON-LINE NR 1 - "Czym jest ZA, a więc garść wiedzy dla rodziców na początku drogi z diagnozą dziecka", bilet dla 1 os.,31.01.2021 (niedziela), godz. 10:00

już niedostępne 159,00 zł -
SZKOLENIE ON-LINE NR 1 - "Czym jest ZA, a więc garść wiedzy dla rodziców na początku drogi z diagnozą dziecka", bilet dla PARY (2 os.), 31.01.2021 (niedziela), godz. 10:00, bilet bezzwrotny SZKOLENIE ON-LINE NR 1 - "Czym jest ZA, a więc garść wiedzy dla rodziców na początku drogi z diagnozą dziecka", bilet dla PARY (2 os.), 31.01.2021 (niedziela), godz. 10:00, bilet bezzwrotny

SZKOLENIE ON-LINE NR 1 - "Czym jest ZA, a więc garść wiedzy dla rodziców na początku drogi z diagnozą dziecka", bilet dla PARY (2 os.), 31.01.2021 (niedziela), godz. 10:00, bilet bezzwrotny

już niedostępne 220,00 zł -
SZKOLENIE ON-LINE NR 2 - "Emocje u dzieci w spektrum - co oznaczają i jak reagować", 31.01.2021 (niedziela), godz. 15:00, bezzwrotny SZKOLENIE ON-LINE NR 2 - "Emocje u dzieci w spektrum - co oznaczają i jak reagować", 31.01.2021 (niedziela), godz. 15:00, bezzwrotny

SZKOLENIE ON-LINE NR 2 - "Emocje u dzieci w spektrum - co oznaczają i jak reagować", 31.01.2021 (niedziela), godz. 15:00, bezzwrotny

już niedostępne 139,00 zł -
SZKOLENIE ON-LINE NR 2 - "Emocje u dzieci w spektrum - co oznaczają i jak reagować", 31.01.2021 (niedziela), godz. 15:00, bezzwrotny SZKOLENIE ON-LINE NR 2 - "Emocje u dzieci w spektrum - co oznaczają i jak reagować", 31.01.2021 (niedziela), godz. 15:00

SZKOLENIE ON-LINE NR 2 - "Emocje u dzieci w spektrum - co oznaczają i jak reagować", 31.01.2021 (niedziela), godz. 15:00, bezzwrotny

Wyprzedane 159,00 zł Wyprzedane
SZKOLENIE ON-LINE NR 2 - "Emocje u dzieci w spektrum - co oznaczają i jak reagować", bilet dla PARY (2 os.), 31.01.2021 (niedziela), godz. 15:00, bezzwrotny SZKOLENIE ON-LINE NR 2 - "Emocje u dzieci w spektrum - co oznaczają i jak reagować", bilet dla PARY (2 os.), 31.01.2021 (niedziela), godz. 15:00, bezzwrotny

SZKOLENIE ON-LINE NR 2 - "Emocje u dzieci w spektrum - co oznaczają i jak reagować", bilet dla PARY (2 os.), 31.01.2021 (niedziela), godz. 15:00, bezzwrotny

już niedostępne 220,00 zł -