WawaGra & Moc Podlasia: Szeptuchy i magia Podlasia

location icon
Warszawa - Supraśl
calendar icon
Od 22 maj 7:00 do 22 maj 21:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Zbiórka uczestników 22.05.2021 roku (w sobotę) o godzinie 7.00 na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki. Wyruszamy o godzinie 7.10 w kierunku Supraśla.

Planowany powrót około godziny 21.00


Szwędaczki Supraskie - legendy Supraśla, podania ludowe, przysłowia, wróżba z nasion. Czeka nas niecodzienny spacer i spektakl na łonie natury, a także… spotkanie z Duchem Puszczy

Spacer, w trakcie którego odkryjemy najważniejsze zabytki Supraśla, w tym genialną cerkiew obronną.


Przejedziemy do serca Puszczy Knyszyńskiej W czasie wycieczki przewidziany jest obiad regionalny, w trakcie, którego spróbujemy podlaskich smaków (obiad nawiązuje do tradycyjnej kuchni "Tutejszych").


Spotkanie z Małgorzatą Charyton* - badaczką zjawiska szeptuch.

Szeptuchy od wieków wzbudzają zaufanie i po dziś dzień przyciągają pacjentów. Nie mają dyplomów medycznych, za to skutecznie korzystają z tradycyjnej medycyny ludowej Podlasia Mają prosty zestaw leków. Wiedzą czym jest pełnia zdrowia i leczą to, czego "lekarze nie znają". Spotkanie z ekspertem odkryje przed nami ich tajemnice i wyjaśni zawiłą sieć znaczeń. To przewodnik po ukrytych symbolach i pokaz mocy gestów i żywiołów. To opowieść o tym, jak szeptuchy negocjują z siłami zła i siłami dobra.

*Małgorzata Anna Charyton - etnolog i antropolog medyczny, bada szeptuchy z Podlasia już od dekady. Dotarła do kilkudziesięciu uzdrowicieli, autorka wielu tekstów i wykładów z tego zakresu, jednocześnie przyrodnik i "dziecko lasu", interesuje się zjawiskami z pogranicza natury i kultury, przewodnik po Supraślu i po Puszczy Knyszyńskiej, właścicielka biura podróży i portalu turystycznego MOC PODLASIA.

https://www.facebook.com/Moc.Podlasia/

http://mocpodlasia.pl/


W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMIOLOGICZNYM I ZACHOWAMY WSZYSTKIE ZALECANE PRZEZ RZĄD ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NA DZIEŃ 22.05.2021.

WYDARZENIE ZOSTANIE ZORGANIZOWANE PRZY GRUPIE MINIMUM 25 UCZESTNIKÓW.


CENA: 175 zł/uczestnik

CENA ZAWIERA: całkowity koszt realizacji programu: przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej, opiekę pilota, zwiedzanie Supraśla wraz ze "Szwędaczkami", obiad regionalny, udział w spotkaniu/wykładzie z Małgorzatą Charyton, ubezpieczenie NNW, podatek VAT - marża.


Ważne informacje:

- po rejestracji przez portal Evenea.pl prosimy oczekiwać na informacje dotyczące szczegółów płatności  (otrzymają je Państwo drogą mailową w ciągu 24h od momentu dokonania rezerwacji).

- prosimy o dokonanie wpłaty za wycieczkę w ciągu 72 godzin. Wpłata stanowi potwierdzenie Państwa rezerwacji. W wypadku niedokonania wpłaty rezerwacja zostanie automatycznie anulowana. Numer konta oraz dane do przelewu otrzymają Państwo w mailu (zostanie on wysłany w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji). Jeśli nie odnajdą Państwo wiadomości w skrzynce odbiorczej, prosimy o sprawdzenie spamu.

- zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się na podstawie kolejności zakupu biletów

- wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy WawaGra (OWU WawaGra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU SIGNAL IDUNA NNW KRAJ) dostępne pod linkiem: https://wawagra.waw.pl/.../ogolne-warunki-ubezpieczen-nnw/

- podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzonej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

- po zakończeniu realizacji usługi firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

- dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:
https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

- zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Serdecznie zapraszam!

Adrian Pogorzelski tel. 511 630 598 lub mail: info@wawagra.waw.pl

Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694 (WawaGra Adrian Pogorzelski ul. Andriollego 16 lok. 14, 05-400 Otwock)

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rezerwacja

dostępnych: 41

20 Maja 2021, 23:59