Południk21.pl: Sylwestrowy trekking z pałacem w tle

location icon
Podzamcze
calendar icon
Od 31 gru 17:30 do 1 sty 3:30

Zapraszamy na sylwestrową wyprawę w lasy południowo - wschodniego Mazowsza. Jeśli chcesz powitać 2022r. w trochę inny sposób niż zazwyczaj - bardziej aktywnie i na pewno mniej sztampowo - serdecznie zapraszamy!!!


Spotykamy się na stacji PKP Leokadia o godzinie 17.30 (dojazd z Warszawy pociągiem relacji Warszawa - Dęblin, który wyrusza o godzinie 15.56 z dworca Warszawa Śródmieście, lub dojazd samochodem, do którego wrócimy nad ranem).


Dalej ruszamy leśnymi bezdrożami przez Krępe w kierunku Podzamcza, gdzie czeka nas powitanie Nowego Roku przy ogromnym ognisku przed pałacem rodziny Zamoyskich (który da nam schronienie)! 


Przy ognisku czekać na nas będzie regionalna kiełbaska i inne dodatki (dla wege wędrowców też coś się znajdzie!!!.). Nie zabraknie parzonej nad ogniskiem kawy i herbaty oraz "leśnych napitków" tylko dla dorosłych! 

Park w Podzamczu zwiedzimy z pochodniami w poszukiwaniu duchów, reliktów zamku, śladów ostatniej bitwy Kościuszki i świetności Podzamcza z czasów rodziny Zamoyskich! Dalej ruszymy w kierunku stacji PKP Sobolew!


Co zobaczymy tej nocy:

- Kopiec Kościuszki w Krępie - tu poznamy jego mniej znaną historię…

- Miejsca żywe w lokalnych podaniach, w których stać miały dawniej na traktach karczmy, straszyć miały diabły i manifestować swoją obecność duchy...

- Pałac Zamoyskich w Podzamczy i tajemniczy park romantyczny… (wędrówka z pochodniami)

- Sosnę Kościuszki...

- Głaz z bożymi stópkami…


Będzie tego trochę więcej, ale nie zdradzimy teraz wszystkiego! Na pewno możecie spodziewać się niespodzianki w klimacie urban exploration!!! ;)


GDZIE I KIEDY:

START - 31.12.2021 sprzed stacji PKP LEOKADIA o godzinie 17.30 (dojazd pociągiem, z Warszawy który wyrusza o godzinie 15.56 z dworca PKP ŚRÓDMIEŚCIE lub samochodem, do którego będzie można powrócić rano pociągiem).

KONIEC: 1.01.2021 na stacji PKP SOBOLEW o godzinie 3.30, wsiadamy w pociąg i ruszamy w drogę powrotną!

Uwaga: w związku z możliwymi zmianami w rozkładzie jazdy możliwe są niewielkie korekty czasu trwania wycieczki.


TRASA: do przejścia mamy około 21 km.


CENA: 50 zł/uczestnik (w cenę wliczone jest ognisko z prowiantem, realizacja programu spaceru oraz podatek VAT). Cena nie zawiera kosztów dojazdu uczestników.


CO WARTO ZABRAĆ: kamizelkę odblaskową (obowiązkowo), latarkę czołówkę lub inną z zapasem baterii (obowiązkowo), wygodne buty trekkingowe (obowiązkowo), kurtkę przeciwdeszczową etc.


WYPRAWĘ PROWADZI: Adrian Pogorzelski


DODATKOWE INFORMACJE: tel. 511630598 (Adrian Pogorzelski)


WARUNKI I REGULAMIN:

- W czasie spaceru będziemy poruszać się w odstępach zgodnych z rozporządzeniem o przeciwdziałaniu COVID
- Uczestniczyć w spacerze mogą osoby, które bezpośrednio przed rozpoczęciem wyprawy złożą osobiście oświadczenie ( "ustnie" ), że w ciągu 14 dni poprzedzających wyjazd nie miały żadnych niepokojących objawów wskazujących na chorobę oraz nie kontaktowały się z osobami chorymi lub przebywającymi na kwarantannie.
- Uczestnik, u którego widoczne będą objawy takie jak wysoka temperatura (powyżej 38 st. C), kaszel, duszności - nie będzie mógł wziąć udziału w spacerze.

- Każdy uczestnik spaceru bierze udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność.

- Uczestnicy poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział w spacerze wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.


UWAGA - WYDARZENIE ZOSTANIE ZORGANIZOWANE PRZY GRUPIE MIN. 25 OSÓBSerdecznie zapraszamy!!!

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Rezerwacja
Wyprzedane 50,00 zł Wyprzedane