WawaGra: Tajemnicze Świętokrzyskie - szlakiem "świętych" kręgów!

location icon
Pałac Kultury i Nauki (parking od strony Kinoteki) Warszawa
calendar icon
Od 24 paź 6:30 do 24 paź 20:30
ticket icon
Od 120,00 zł

Zbiórka uczestników 24.10.2020 roku (sobota) o godzinie 6.30 na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki. Planowany powrót około godziny 20.30

Ruszamy w świętokrzyskie mniej znane! Szlakiem tajemniczych świętych kręgów!

GÓRA WITOSŁAWSKA
- wędrując na szczyt opowiemy o pochodzeniu nazwy wzniesienia. Góra Witosławska jest traktowana jako jeden z domniemanych ośrodków kultu przedchrześcijańskiego z okresu wczesnego średniowiecza. To tu przeniosły się ze Świętego Krzyża opisywane przez kroniki ludowe huczne zabawy w zielone świątki. Na szlaku odwiedzimy m.in. drewnianą kaplica p.w. Zesłanie Ducha Świętego.

ŚWIĘTY KRZYŻ - ruszamy malowniczą Królewską Drogą z Nowej Słupi. Po dotarciu na szczyt poznamy historię tajemniczych wałów i legendę o założeniu klasztoru w czasach Bolesława Chrobrego. Zwiedzanie budynków klasztoru, w tym kaplicy z relikwiami Krzyża Świętego.

Obiad w refektarzu (dla chętnych, płatne dodatkowo 30 zł/uczestnik)

GOŁOBORZA - wejście na platformę widokową położoną nad gołoborzami świętokrzyskimi. Tu poznamy legendy i prawdziwą historię powstania osuwisk. Zejście do Huty Szklanej. Przejazd w kierunku Makoszyna. 

GÓRA ZAMCZYSKO - na szczycie wzniesienia odwiedzimy rezerwat archeologiczno - przyrodniczy. W otoczeniu potężnych buków opowiemy o kamiennym wale wyznaczającym "serce" domniemanego ośrodka kultowego z okresu wczesnego średniowiecza.


❗❗❗ Uwaga! Wydarzenie zostanie zorganizowane przy grupie minimum 20 uczestników.

W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMIOLOGICZNYM ZACHOWAMY WSZYSTKIE ZALECANE PRZEZ RZĄD ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NA DZIEŃ 24.10.2020.


📌 TERMIN: 24.10.2020 (sobota)

📌 CENA: 120 zł/uczestnik

📌 CENA ZAWIERA: transport [autokar lub bus (klimatyzacja, DVD)], opiekę pilota/przewodnika na całej trasie, ognisko z kiełbaskami, ubezpieczenia NNW (SignalIduna), opłaty drogowe, parkingowe.

📌 CENA NIE ZAWIERA: ewentualnych kosztów obiadu (płatne dodatkowo 30 zł/uczestnik)

📌 Jeśli posiadają Państwo "Voucher WawaGra" i chcieliby Państwo wykorzystać go w tej wycieczce, proszę o informację w mailu

📌 REZERWACJA:

Ważne informacje:

- zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się na podstawie kolejności zakupu biletów

- wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy WawaGra (OWU WawaGra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU SIGNAL IDUNA NNW KRAJ) dostępnych pod linkiem: https://wawagra.waw.pl/2020/03/16/ogolne-warunki-u... oraz dodatkowy regulamin obowiązujący uczestników w czasie trwania wycieczki (przedstawiony powyżej)

- zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

- podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

- po zakończeniu realizacji usługi firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

- dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:

https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

Serdecznie zapraszam!

Adrian Pogorzelski tel. 511 630 598 lub mail: info@wawagra.waw.pl

Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694 (WawaGra Adrian Pogorzelski ul. Andriollego 16 lok. 14, 05-400 Otwock)

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Rezerwacja
21 Października 2020, 12:00 120,00 zł