Poludnik21: Miejsca Mocy na Mazowszu

location icon
Warszawa
calendar icon
Od 29 maj 8:00 do 29 maj 21:30

Zbiórka uczestników 29.05.2021 roku (w sobotę) o godzinie 8.00 na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki. Wyruszamy o godzinie 8.05 w kierunku Kołbieli. Planowane zakończenie na parkingu przed PKiN około godziny 21.00.

Ruszamy na krańce historycznego Mazowsza w poszukiwaniu świętych kamieni, których moc leczyła. Nie zabraknie również świętych źródeł i niezwykłych śladów po tajemniczych mieszkańcach wczesnośredniowiecznej osady w obecnym Podebłociu. Nie zabraknie przyrody, ludowej muzyki i dobrego jadła!

UROCZYSKO JOŚCIE (gdzie jadło się nosi) - jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na Mazowszu południowo-wschodnim. W miejscu, w którym wznosi się dziś kapliczka św. Anny, jeszcze na początku XX wieku znajdował się głaz narzutowy z tajemniczymi zagłębieniami. Głaz traktowany był jako święty kamień słynący z licznych cudów. Z kamieniem wiąże się również tajemniczy rytuał związany z tzw. "przesileniem wiosennym". Na uroczysku spróbujemy poznać bliżej historię tego niezwykłego miejsca.

ŁASKARZEW (rosa, która leczy i kult świętej Anny) - tu dotrzemy do Kaplicy św. Onufrego wybudowanej w XVIII wieku nad głazem narzutowym, który w czasach przedchrześcijańskich mógł pełnić rolę kamienia ofiarnego. Relacje pisane z początku XVIII wieku opisują cudowne działanie wody, która zbierała się w zgłębieniach na powierzchni kamienia. Na krańcu miasteczka poznamy też kamień związany z kultem św. Anny.

SOBOLEW (boże stópki i sen, który wydobył kamień) - nasze kroki skierujemy w stronę głazu narzutowego w pobliżu kościoła pw. św. Piotra i Pawła. Gnejsowy kolos ma na powierzchni charakterystyczne zagłębienia, które według lokalnej tradycji ustnej zwane "bożymi stópkami", miały powstać w sposób cudowny w trakcie objawienia maryjnego w początku XX wieku. Tradycja kamienia jest jednak znacznie starsza…

PODEBŁOCIE (pasterze i greckie litery) - zwiedzanie pozostałości grodziska cyplowego, położonego na szczycie krawędzi tarasu opadającego w kierunku pradoliny Wisły. Na terenie osady podgrodowej w Podebłociu odnaleziono prawdopodobnie jedne z najstarszych śladów chrześcijaństwa na ziemiach polskich - tzw. tabliczki z Podebłocia. Tu spróbujemy rozwikłać zagadkę tajemniczych pasterzy sprzed 1000 lat.

W Podebłociu zatrzymamy się też przy owianym ludowymi legendami kamieniu.

OGNISKO - zaczniemy od posilenia się - czeka na nas kiełbaska, dodatki, dla wegan i wegetarian będą sałatki etc. Przy ognisku czekają nas tańce przy ogniu w rytm skrzypiec.

Wyjazd prowadzić będzie Adrian Pogorzelski.


WYJAZD ZOSTANIE ZORGANIZOWANY PRZY GRUPIE MINIMUM 25 OSÓB


DODATKOWY REGULAMIN W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ COVID 19:

- W trakcie przejazdu i w pomieszczeniach obowiązuje BEZWZGLĘDNY nakaz noszenia maseczki/przyłbicy/chusty etc.

- Z uczestnictwa w wycieczce mogą skorzystać osoby, które bezpośrednio przed wyjazdem złożą oświadczenie, że w ciągu 14 dni poprzedzających wyjazd nie miały żadnych niepokojących objawów oraz nie kontaktowały się z osobami chorymi lub przebywającymi na kwarantannie (słownie przed wejściem do autokaru)

- Uczestnik, u którego widoczne będą objawy takie jak wysoka temperatura (powyżej 37,5 st. C), kaszel, duszności - nie będzie mógł wziąć udziału w wycieczce

- Uczestnicy są zobowiązani do dezynfekcji rąk każdorazowo przed wejściem do autokaru


CENA: 135 zł/uczestnik


CENA ZAWIERA:

- transport: autokar klasy turystycznej (klimatyzacja, DVD),

- koszt organizacji ogniska,

- opiekę pilota/przewodnika na całej trasie,

- ubezpieczenie NNW (Signal Iduna),

- opłaty: drogowe,

- koszt "ofiary" w odwiedzanych obiektach,

- podatek VAT, 


CENA NIE ZAWIERA: wydatków własnych uczestników,


INFORMACJE DODATKOWE:

- Po rejestracji przez portal Evenea.pl prosimy oczekiwać na informacje dotyczące szczegółów płatności oraz umowę (otrzymają je Państwo drogą mailową w ciągu 24h od momentu dokonania rezerwacji).

- Prosimy o dokonanie wpłaty (175 zł/uczestnik) za wycieczkę w ciągu 72 godzin. Wpłata stanowi potwierdzenie Państwa rezerwacji. W wypadku niedokonania wpłaty zadatku, rezerwacja zostanie automatycznie anulowana. Numer konta oraz dane do przelewu otrzymają Państwo w mailu (zostanie on wysłany w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji). Jeśli nie odnajdą Państwo wiadomości w skrzynce odbiorczej, prosimy o sprawdzenie spamu.

- wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy WawaGra (OWU WawaGra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU SIGNAL IDUNA NNW KRAJ) dostępne pod linkiem: http://wawagra.waw.pl/.../16/ogolne-warunki-ubezpieczen-nnw/.

- podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

- po zakończeniu realizacji usługi firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

- dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności: https://evenea.pl/polityka-prywatnosci.

-zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się zgodnie z kolejnością dokonywania rezerwacji.


Adrian Pogorzelski tel. 511 630 598 lub mail: info@wawagra.waw.pl

Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694

(WawaGra Adrian Pogorzelski ul. Andriollego 16 lok. 14, 05-400 Otwock)

Serdecznie zapraszamy!

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rezerwacja
już niedostępne -